פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

דלתות - התקנת דלת

תוכן [ הסתר ]

דלתות הם השער לבית, הם הדבר הראשון שאורחים רואים בכניסה לבית. כיום דלתות באים במספר של עיצובים שונים ייחודיים. אם איבדתם את המפתח לבית, יתכן שכדאי להתייעץ עם מנעולן, שיעזור לכם לפרוץ את הדלת. לעומת זאת, אם אתם זקוקים לשיפוץ מראה הדלת יתכן שתוכלו להזמין מומחה דלתות שיבריק או ישפץ דלת קיימת.

דלתות פנים

מכיוון שכל דלתות פנים בתוך הבית אינן צריכות להיות מאובטחות, אנשים נוטים לא להשקיע בהן. למרות זאת, דלתות פנים יכולות לעזור בעיצוב פנים של כל הבית, ולהשפיע על העיצוב הכולל.

יש דלתות הזזה שניתן להשיג בעיצובים שונים, במקום הדלתות הנפתחות הסטנדרטיות. מכיוון שדלתות הזזה נפתחות לתוך קיר גבס, הן אינן תופסות מקום בתוך חלל הדירה כשהן פתוחות.

כאשר קונים דלתות פנים צריך לבדוק האם יש צורך בנעילת הדלת, וכן האם הדלת מתאימה מבחינת צבעה והחומר שלה לשאר הדירה.

דלתות רשת

דלתות רשת מעניקות לבית מראה כפרי מזמין. מדובר באלמנט רטרו שחזר לאופנה בשנים האחרונות. הדלתות הן בדרך כלל מותקנות בחלק הפנימי של המשקוף, מאחורי הדלת המרכזית. היתרון של דלתות רשת הוא שהן מונעות כניסה של יתושים וחרקים אחרים, בדומה לרשתות לחלונות. דלתות רשת מאפשרות גם לאוורר את הבית בצורה יעילה יותר מחלונות, משום ששטח הדלת בדרך כלל רב יותר מהחלונות.

התקנת דלת

כאשר אתם מתקינים דלת חדשה בבית, חשוב לשים לב למספר מאפיינים:

  • שהדלת נפתחת לכיוון הנכון. התקנת דלת הפוכה תרגום לכך ששתי דלתות יפתחו ויתקלו זה עם זה, ולכן ימנעו פתיחה בו זמנית של הדלתות.
  • גובה המשקוף - יש להתאים את גובה המשקוף, כך שישאר מעט מקום מתחת לדלת. זה ימנע משריטות לריצפה שנמצאת מתחת לדלת.
  • לאחר התקנת דלת יש לוודא כי פתיחה וסגירה של הדלת לא גורמת לחריקות מיותרות.

קודן לדלת

התקנת קודן לדלת מאפשרת להגביר את האבטחה בכניסה לבית. רצוי לשמור על הקוד לדלת במקום בטוח, כך שגם אם תשכחו את המספר אפשר יהיה לפתוח את הדלת. ישנן גם מערכות בקרת כניסה לזיהוי טביעת אצבע לשימוש כקודן לדלת, אולם אלו יקרים יותר (לקריאה נוספת ראו מאמר בנושא שעון נוכחות).