פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

התקנת מזגנים - חשיבותו של מתקין מקצועי וההבדלים בין התקנות השונות

אנשים רבים המעוניינים להתחדש במזגן לדירתם משקיעים רבות בבחירת הדגם הטוב ביותר של החברה הטובה ביותר במטרה להצליח ליהנות ממיזוג אוויר איכותי לאורך שנים. בחירת הדגם המתאים לחלל החדר אותו תרצו למזג וכן בחירת החברה הטובה והאמינה ביותר הן ללא ספק בחירות חשובות כך חשוב לייחס חשיבות גם לבחירת מתקין המזגנים שלכם. רוב ככל הציבור כלל לא מייחסים חשיבות לשירותי התקנת מזגנים מה שפעמים רבות מונע מהם ליהנות ממיזוג מיטבי לאורך שנים. שיום יש לא מעט נותני שירות שאינם מספיק מקצועיים ומנוסים בתחום מה שעלול להשפיע על תפקודו של המזגן. מיקום המזגן במקום שאינו מספיק אסטרטגי עלול לגרום למאמץ יתר של המזגן בעת פעולתו מה שיבוא לידי ביטוי בחשבונות החשמל המנופחים. כמו כן התקנה שאינה מקצועית יכולה ליצור לא מעת תקלות חוזרות ונשנות ואף להוריד את ערך הדירה שלכם.

 

התקנת מזגן עילי - עבודה פשוטה, מהירה וזולה

אז רגע לפני שאתם בוחרים את מתקין המזגנים שלכם, ישנן כמה נקודות שחשוב שתכירו. ראשית, חשוב לדעת כי קיימים מספר סוגי מזגנים. הסוגים השכיחים ביותר בישראל הם מזגן מיני מרכזי ומזגן עילי. כמובן שיש לא מעט הבדלים בין התקנת מזגן עילי לבין התקנת מזגן מיני מרכזי. עיקרי ההבדלים הם: מחיר שונה בתכלית, מקצועיות נדרשת להשלמת הנתקנה וכמובן זמן העבודה. כאשר מדובר במזגן עילי במקום שאינו מצריך הארכת צנרת, חציבה בקירות בטון או בחדר הממ"ד, עלות ההתקנה לא תעלה יותר מכמה מאות שקלים בודדים. גם רמת המקצועיות הנדרשת אינה חייבת להיות גבוהה במיוחד ומשך זמן ההתקנה לא יעלה על כמה שעות בודדות.

 

התקנת מזגן מיני מרכזי - עבודה מורכבת, איטית ויקרה

לעומת זאת, מזגן מיני מרכזי מחייב אתכם לבחור את מתקיני המזגנים המקצועיים ביותר אשר עוסקים בתחום שנים ארוכות. המחיר שתידרשו לשלם עבור ההתקנה מתחיל בכמה אלפי שקלים לכל הפחות בשל קושי העבודה והזמן הדרוש להשלמתה. על מנת לאפשר למזג את כל חלל הדירה שלכם באופן שווה, צריכים להציב מסילות שיעבירו את האוויר הממוזג בכל חדרי הבית. לשם כך נדרשת מיומנות של ממש בחציבת קירות, הצבת תשתיות, הנמכת תקרות ולא מעט עבודות גבס. בחירה לא נכונה במתקין שאינו מספיק מקצועי תעלה לכם ביוקר ותפגע באפקטיביות מיזוג האוויר ובאסתטיקת הדירה.

 

התקנה בחדר ממ"ד - חייבים לבחור במתקין מקצועי ומיומן

לכן, אל לכם לבחור באופן שרירותי את מתקין המזגנים שלכם, גם אם מדובר במזגן עילי בלבד. מזגן שלא הותקן נכון או שלא מוקם במיקום האסטרטגי ביותר ישפיע באופן ישיר על מיזוג החלל. חשוב להדגיש ולומר כי התקנת מזגנים בחדר ממ"ד מחייבת היצמדות להוראות פיקוד העורף במטרה להצליח לשמור על אטימותו של החדר. התקנה שלא נעשית בהתאם להוראות תפגע בכשירות חדר הממ"ד ותוריד את ערך הדירה.