פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

חדרי ילדים - עיצוב חדר ילדים

תוכן [ הסתר ]

הורים טריים מוצאים עצמם עומדים בפני הצורך לבנות ולעצב חדר ילדים, שבדרך כלל צריך להיבנות מאפס. למרות שיש שבוחרים עיצוב חדר ילדים שיהיה כמו חדר שינה של ההורים, חדר ילדים נבדל משאר החדרים בבית במספר מאפיינים:

 • בחדר ילדים בדרך כלל יש תמונות, בובות וצעצועים שילדים אוהבים.
 • גם פריטים ורהיטים יכולים לקבל מראה ילדותי במהלך עיצוב פנים של חדר ילדים. החל ממנורות בצורת ליצן ועד לספה בצורת מכונית מירוץ, אפשר לעצב חדר ילדים בצורה כיפית וצעירה שילדיכם יאהבו למשך שנים.
 • חדרי ילדים הם גם בדרך כלל קטנים יותר מגודל חדר השינה של ההורים. כדאי לעצב בתוך חדרי ילדים ארונות מודולריים, כדי שלא יהיה בלאגן בחדר.

עיצוב חדר ילדים

עיצוב פנים של חדרי ילדים חייב להתחשב גם באופי של ילדים. ילדים אוהבים להשתולל ולעשות בלאגן, ולכן אפשר ליצור קיר מחיק עליו יוכלו הילדים לפרוק את העול היצירתי שלהם. אם אתם מתכננים ארונות, דאגו מראש שיהיה מקום לכל הצעצועים של הילדים כך שלא יהיה בלאגן בחדר. אין דבר שהורס עיצוב פנים של חדר ילדים יותר מצעצועים זרוקים בחדר. תכננו את עיצוב הפנים של חדר הילדים בצורה בטוחה. אל תציבו מיטה ממנה יוכל ליפול הילד. בנוסף, ילדים יכולים להתקל במדפים וארונות, ויש לאבטח מקומות אלו. בנוסף, יש להניח את הפריטים והרהיטים בחדר בצורה נגישה לילד. עיצוב פנים של חדר ילדים שמציב את הכוננית בגובה מטר וחצי לא ממש יעזור לילד בן חמש שלא מגיע לצעצועים שלו.

כאשר מעצבים חדרי ילדים, עוזר לבוא עם קונספט עיצובי מקדים לגבי המראה הסופי של החדר. הנה כמה רעיונות לנושאי עיצוב אפשריים:

 • חדר ילדים פיראטים - ילדים אוהבים מאוד פיראטים, ולכן אפשר לעצב את כל החדר בסגנון, עם מיטה בצורת סירה, תוכי תלוי, קיר עם ציור של פיראטיים, חרב צעצוע תלויה, ועוד רעיונות מהעולם הדמיוני של הפיראטים.
 • חדר ילדים חיות וג'ונגל - ילדים מתים על חיות. אפשר לצייר ציור קיר של עצים, בעלי חיים וגונגל חי, לתלות על הקיר ענפים אמיתיים, לשים ערסל, כריות בצורת צבים, שולחן בצורת פיל, אינסוף לדמיון. רצוי לא לשים בחדר חיות שיפחידו את הילד יותר מדי כמו אריות או נמרים.
 • חדר ילדים בעיצוב מתמטי - התחילו לחנך את הילד בעודו צעיר. עצבו ספרות בתוך כסאות, מיטות, שולחנות ועל הקיר. אפשר גם להוסיף ציורים של סרגל או לשים חשבונייה ענקית. מי יודע? אולי זה יעזור לילד להתחבר לצד המתמטי שלו.
 • חדר ילדים מכוניות - אם יש לכם ילד הרפתקני יתכן שתרצו לשים חדר ילדים בסגנון מכוניות ומרוצים. ישנן מיטות בצורת מכוניות, פוסטרים של למבורגיני, כסאות על גלגלים, ורעיונות אחרים השאובים מעולם המכוניות.

חדר תינוקות

הנה כמה טיפים הנוגעים לעיצוב ובנייה של חדרי תינוקות.

 • חדר תינוקות בטוח - התכונה החשובה ביותר בחדרי תיקונות היא היותם בטוחים לילדים. יש צורך לוודא שכל חלק בחדר איננו מהווה סכנה לתינוק. המיטה או הלול צריכים להיות עם סורגים או מעקה ביטחון שימנעו מנפילת הילד בזמן השינה.
 • חדר תינוקות מעוצב - חדר תינוקות מצריך עיצוב כמו כל חדר אחר. תלו תמונות מרגיעות ולא מפחידות, שיגרו את דמיון התינוק. אלו הם השנים המשפיעות ביותר על הילד, ולכן אם אתם מעצבים חדר תינוקות, יתכן שאתם משפיעים על הטעם שיהיה לילדיכם כשיגדל.
 • ציורי קיר - ציורי קיר יכולים להיות מקסימים וליצור בחדר התינוקות אווירה שאין בשום חדר אחר. בין אם הציור הוא של דמות פופולרית מצוירת או של שמיים ודמויות מיתולוגיות, ציור קיר יעזור להרגיע את התינוק ולפתח את דמיונו.
 • התאמת צבעים - לחדרי תינוקות יש בעיה נפוצה. מכיוון שכל קרוב קונה אחרי ההריון פריט אחר לתינוק, החדר מלא בפריטים יפים משילב, אבל אין התאמה בין הפריטים. אל תתביישו לבקש שיקנו לכם פריטים מחומר מסוים או בצבע כלשהו. חדר עם צבעים תואמים הוא גם חדר נעים יותר לכם לבלות בו.
 • מקום לצעצועים - ילדים אוהבים לשחק, ולכן כדאי לשמור על פינה מסודרת של משחקים שיעמדו בצורה מסודרת. חדר מסודר מאוד חשוב לחינוך הילד כבר משלב מוקדם להרגלי סדר.

חדר נוער

מגיע גיל בו הילדים מתבגרים, וכבר לא מתאים להם שיש ציור קיר של מיקי מאוס על הקיר. הפיכה של חדרי ילדים לחדרי נוער איננה מסובכת וגם לא יקרה. במדריך זה ניתן לכם הצעות לעיצוב חדרי נוער שבן ובת הטיפש-עשרה שלכם יאהבו.

 • שימוש בצבעים נועזים - עיצוב חדר מחדש עם צבעי פסטל ורהיטים חדשים יכול להיות יקר. גם ככה בן/בת הנוער יגדלו עוד 5 שנים ויעזבו את הבית. ניתן לנצל את העובדה שנוער אוהב להתפרע ולעצב חדר נוער בצבעים נועזים ובהירים. צבעים פופולריים הם כתום, ורוד בוהק, אדום חזק וכל צבע שבולט לעין. השתמשו בפריטים וריהוט קיים כדי לבחור בצבע שיתאים לחדר. ילדיכם יאהבו את החדר כי הוא יהיה לא שגרתי ופרוע.
 • עיצוב חדר נוער עם נושא מרכזי - הילדים שלכם גדלים, וזו יכולה להיות ההזדמנות האחרונה שלכם לעצב חדר כיפי. בדרך כלל כשחושבים על חדרים בתמות חושבים על חדרי ילדים עם עיצובי ג'ונגל, חלל וכו'. אבל גם בני נוער יכולים לעצב חדר שיתאים לאופי ולאישיות שלהם. אם הילד אוהב להקת רוק כלשהי אפשר לעצב חדר בסגנון, עם גיטרות תלויות על הקיר, פוסטרים וגרפיטי. אין גבול לדמיון בכל הנוגע לעיצוב.

סיכום

נתנו רק קמצוץ רעיונות עיצוב חדרי ילדים, אולם יש עוד אינספור. חדרי ילדים לבנות יכולים להיות בעיצוב בובות, בלט או ברבי. לבנים אפשר לעצב חדר כדורגל, חדר מוזיקה או חדר גיבורי-על. אם לילדכם יש העדפה מסיומת לדמות מצוירת, אופנועים, חלל או כל נושא אחר, אתם יכולים בקלות יחסית לעצב חדר שלם בסגנון זה. עיצוב חדר ילדים בסגנון דמויות מצוירות, למשל, ישלב דמויות דיסני במספר מקומות, בפריטים שיוגבו בחדר וכן בציורים על הקיר. ערבו את הילד שלכם בעיצוב פנים של החדר. תתפלאו ללמוד איזה דמיון פורה ורעיונות טובים יכולים להציע ילדיכם. בנוסף זה יאפשר לכם לבצע פעילות משותפת הורית עם הילד.