פורטל תחזוקת הבית - fixing.co.il
»

מקלחונים

מקלחונים לאמבטיה הפכו לשם דבר בעולם העיצוב ולסמל של יוקרה, פאר, פינוק וסגנון אישי.

במאמר הבא, ייחשפו הגולשים למידע מקיף בנושא מקלחונים והתקנתם.

מהו מקלחון?

מקלחון הוא תא עומד של מקלחת בעל שתי דפנות קבועות ודלתות זכוכית על ציר הניתנות להזזה, אגנית, פאנלים וראש דוש (מזלף), סף ריצפה, מוטות חיזוק וידיות הזזה.

כיום ניתן למצוא מקלחונים מסוגים שונים ובמגוון עיצובים, ההופכים את חוויית המקלחת למפנקת, אסתטית ומרגיעה.

אילו סוגי מקלחונים לאמבטיה ישנם?

עם השנים, תחום עיצוב המקלחונים תפס תאוצה ונוצרו שישה סוגים של מקלחונים, כדוגמת הבאים:

 • מקלחון פינתי - מקלון פינתי הוא מקלחון המותקן בפינה של חדר האמבטיה תוך יצירת זווית של 90 מעלות. מדובר במקלחון הנמכר והפופולארי ביותר בשוק הישראלי, המותקן על גבי אגנית או על גבי הרצפה. דלתות המקלחון הינן דלתות ציר המאפשרות מפתח דו כיווני.
  • מקלחון חזית – מקלחון חזית הוא מקלחון המותקן לתוך נישה הממוקמת בין שני קירות. מדובר במקלחון מרווח וגדול במיוחד לפינוק מקסימאלי.
   • *מקלחון מעוגל – מקלחון מעוגל הוא מקלחון המותקן בפינה של חדר האמבטיה ובזווית של תשעים מעלות, כאשר פינות המקלחון הינן מעוגלות ומשוות לו מראה עדין ויוקרתי.
   • *מקלחון קטום – מקלחון קטום הוא מקלחון המותקן בפינת האמבטיה על גבי אגנית או רצפת האמבטיה, כאשר פינותיו של המקלחון הינן קטומות וכך למעשה מאפשרות ניצול מקסימאלי של המרחב ומרווח תנועה גדול יותר בחלל האמבטיה. מכיוון שכך, מדובר במקלחון המתאים בעיקר ללקוחות המחזיקים חדרי אמבטיה קטנים במיוחד.
   • *אמבטיון – אמבטיון הוא מקלחון המולבש על גבי דפנות האמבטיה. מדובר במקלחון המתאים לאנשים המעוניינים לשדרג את חלל האמבטיה ולהשתמש באמבטיה בצורה יעילה, נוחה ואסתטית.
   • *מקלחון יוקרה – הוא מקלחון ספא המעניק חוויית רחצה אולטימטיבית, מפנקת ומרגיעה.

מקלחוני יוקרה מתאימים לאנשים המעוניינים לשדרג את חוויית הרחצה והטהרה היומית שלהם באמצעות מקלחוני עיסוי או מקלחוני סאונות המכילים אלמנטים מעולם הספא והרפלקסולוגיה.

על יצרני מקלחונים פופולאריים

עם עליית חשיבותו של חדר האמבטיה, יותר ויותר מעצבים ביקשו ליצור עיצוב מקלחונים מסוגנן, מוקפד, אסתטי ומרהיב הממלא לא רק את התפקיד הפונקציונאלי של מקלחונים אלא גם את התפקיד האסתטי – מפנק שלהם. טקס הטהרה היומי המתבצע במתחם האמבטיהמקלחת הפך לאחד מן הטקסי החשובים והמרגיעים בחייו של האדם המודרני, עובדה אשר משכה שורה של מעצבי על לייצור ועיצוב של מקלחונים, כאשר יצרני המקלחונים הפופולאריים בשוק האמבטיות כיום הם היצרנים הבאים: חזי בנק, ספדה, חמת מקלחונים, שטרן גלאס, אל בניו מקלחונים, ליאונרדו, קלדואי, גרואה, עופר, לירן, ויה ארקדיה, חרש, מדגל, מודי ועוד.

באילו סוגי זכוכית משתמשים לעיצוב מקלחונים

סוגי הזכוכית הפופולאריים לשימוש בעיצוב מקלחונים הם הבאים: מקלחון זכוכית חלבית (המכונה גם זכוכית חסומה), מקלחונים עם זכוכית שקופה, מקלחונים עם זכוכית צרובה בדגמי קוביות או פסים, מקלחונים עם זכוכית פפיטה, מקלחונים עם זכוכית אסיד ועוד.

על התקנת מקלחונים

בדומה להתקנה של כלים סניטריים אחרים בחלל האמבטיה, כגון: אסלה, בידה, ארונות אמבטיה ועוד, גם התקנת מקלחונים דורשת את שכירת שירותיו של איש מקצוע המתמחה בהתקנה של מקלחונים. אתרי אינטרנט רבים, כגון אתר No Problem, מציעים מאגר של בעלי מקצוע איכותיים ואמינים בתחום.

על ניקוי מקלחונים

בכדי למנוע היווצרות של סימני אבנית או כתמי סבון על גבי זכוכית המקלחונים וכן בכדי לשמור על אסתטיקת הזכוכית, מומלץ לתחזק ולנקות בקביעות את זכוכית המקלחון בהתאם להוראות הבאות:

 • הקפידו לנקות את הצטברות אדי המים מזכוכית המקלחון לאחר כל מקלחת באמצעות סמרטוט יבש, מגב קטן או ג'ילדה.
 • התיזו חומץ טבעי 5% (חומצת לימון, סנו ג'ט או מיץ לימון) על גבי זכוכית המקלחון בכדי להסיר כתמי אבנית קשים.
 • אל תשתמשו בספוגית כלים או בסוקטש ברייט, בכדי שלא תישרטו את זכוכית המקלחון.

לסיכום, אם ברצונכם לעצב סביבת רחצה פונקציונאלית, מפנקת, שתשתלב היטב עם ג'קוזי, סאונות וכל מערכת ספא אחרת, אסתטית ואלגנטית מקלחונים לאמבטיה הם הבחירה המושלמת עבורכם.