פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

עיצוב פנים חדר שינה - עיצוב חדרי שינה

איך בוחרים עיצוב פנים לחדר שינה? מדריך זה נועד לענות על שאלה קשה זו.

סגנונות עיצוב חדר שינה

יש מספר רב של סגנונות עיצוב פנים של חדרי שינה. עיצוב פופולרי הוא הסגנון המינימליסטי הפונקציונלי השואב את השראתו מעיצובים יפניים. ישנם עיצוב מסורתיים יותר הכוללים וילונות מהודרים וכסאות יפים.

עיצוב פנים של מיטה

המיטה היא אולי הפריט המשמעותי ביותר בחדר השינה. יש להתאים את עיצוב המיטה לשאר חדר השינה. כאשר אתם דואגים לעיצוב פנים של המיטה כדאי לכם לוודא כי יש לכם מספר סטים תואמים של סדינים. יכולים להיות סדינים יפיפיים של פרחים, אבל זה לא יתרום לעיצוב פנים של החדר אם הציפה תהיה בכלל עם דוגמה של ציפורים.

ארונות

ארונות משפיעים מאוד על עיצוב פנים של חדר השינה. ארונות שבנויים בתוך הקיר טובים במיוחד לחדרים קטנים. לארונות מעץ יש יופי מיוחד, אולם גם ארונות העשויים מ-MDF, אם הם בנויים כמו שצריך, יכולים לתרום לעיצוב החדר. אני ממליץ אישית על ארון הזזה, שיוצר מראה נקי יותר וגם נוח יותר לשימוש.

פינת קריאה

פינות הקריאה הן אלמנט מאוד חשוב בעיצוב חדרי שינה. התאימו את השידה למיטה, לארון, וכן למנורת הקריאה שתציבו עליה. סדרו את החדר כך שלא יהיה עומס של פריטים על השידה ליד המיטה. אם יש לכם שתי שידות שונות ליד 2 צידי המיטה, זה עלול ליצור מראה לא אחיד. סימטריות בחדר השינה היא עוד אלמנט חשוב בעיצוב פנים של חדר שינה.

ריצוף חדר שינה

האם פעם התרשמתם מאוד מחדר שינה? החדרים המרשימים ביותר פעמים רבות הם אלו עם הפרקטים. אם יש חדר שרצוי לשים בו פרקטים זהו חדר השינה, כי כך נוצרת אווירה מיוחדת וחמימה בחדר בו מבלים הכי הרבה זמן.

מדפים בחדר שינה

מדפים בחדר השינה יכולים לפתור את החדר מבעיות של סדר וארגון, ולהוסיף לעיצוב פנים הכולל של החדר. מדפים בלתי נראים מאפשרים להשאיר את העיצוב המינימלי עם עיצוב של רהיטים ללא תמיכה- אך חשוב לזכור שמדפים אלו מיועדים לנשוא משקל של עד 5 קילו.