פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

פילטר מים

אם גם נפשכם מאסה בטקס השבועי הקבוע של סחיבת שישיית מינרלים, וודאי תשמחו לשמוע על מתקן פילטר מים שפותר אתכם באחת מהתורנות הסיזיפית של הסחיבה ואף מפנק אתכם במים צלולים, טהורים ונקיים לשתייה.

עם עליית המודעות לאיכות המים בישראל, חדר טרנד פילטר המים אל מחוזותינו והפך לפתרון טיהור מים אולטימטיבי לשוק הפרטי ולשוק המוסדי.

במאמר הבא, נברר אילו סוגי פילטרים קיימים בשוק המים הישראלי, מהם היתרונות שלהם וכיצד לבחור את פילטר המים האיכותי, האמין והבריא ביותר עבורכם.

מהו פילטר מים?

פילטר המים הוא למעשה מטהר מים הפועל באמצעות מסנן מים שיטתי המחובר למערכת המים בבית, שמטרתו לסלק את האבנית, החלודה, הרעלים, המתכות הכבדות, ריחות וטעמי הלוואי שבמים ולהופכם למים נקיים, טהורים, צלולים, טעימים וראויים לשתייה מבחינה בריאותית.

אילו סוגי פילטרים ישנם?

בשוק המים הישראלי ניתן למצוא מגוון רחב של פילטרים ומסנני מים, הפועלים בשיטות שונות ובטכנולוגיות רבות, לרבות שיטות טיהור המים הבאות:

  • סנן פחם גרגרי - מדובר בפילטר מים המתחבר למערכת המים בדירה ומכיל סנן הפועל בשיטת הפחם הפעיל.
  • סנן עומק חלק - מדובר בפילטר מים המיועד לשימוש ביתי ומכיל מסנן מים חלקיקים.
  • מינרליזטור קווי - זהו מסנן מים המיועד לברים, מכונות שתייה ומקררים.
  • סנן פחמי קווי - זהו פילטר מים המתאים להתקנה במקררים, מכונות שתייה וברים.
  • אומניפיור - זהו מטהר מים המתאים להתקנה במקררים, מכונות שתייה וברים.
  • סנן פחם דחוס - זהו פילטר מים המחובר למערכת המים בבית ופועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה.

למי מיועדים מסנני המים?

מסנן מים משמש כיום הן את המגזר הפרטי הביתי והן את המגזר העסקי משרדי. כמו כן, ישנם סנני מים ייחודיים המיועדים למגזר התעשייתי ומשמשים חברות מזון, תרופות, קוסמטיקה, דגה, כימיקלים, מוצרי ניקיון ועוד.

כיצד לבחור פילטר מים?

אם החלטתם להיפטר בצורה מוחצת מבקבוקי הפלסטיק המינרלים ולעבור לאיכות חיים אחרת, צלולה יותר, נוחה יותר ובריאה יותר, הרי שתחילה תתבקשו לבחור את סוג סנן המים המתאים לכם. לשם כך, אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף, לברר מחירים, דגמים ובעיקר לברר מיהי החברה האמינה, הבטוחה והשירותית ביותר מבין חברות המים הפועלות בשוק הישראלי.

אל תתפתו לקנות פילטר מים מבלי שקיבלתם המלצות על המכשיר והחברה ומבלי שראיתם את התקן של משרד הבריאות.

לסיכום, אם ברצונכם להתקין פילטר מים במערכת המים הביתית שלכם, אנו ממליצים לכם לבחון היטב את הצעות המחיר של חברות המים, את המוניטין והאמינות של החברות.