פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

מקורות המים המתוקים של ישראל הינם דלים ומצויים בסכנת הכחדה מתמידה. טיהור מים בשיטת אוסמוזה הפוכה, היא שיטה פרקטית ויעילה המאפשרת לטהר ולהתפיל מים מליחים ובלתי ראויים לשתייה למים טהורים, נקיים, איכותיים וראויים לשתייה.

התקנת מסנני מים ביתיים בשיטת האוסמוזה הפוכה לא רק חוסכת כסף רב אלא מאפשרת לשתות מים איכותיים בצורה מתמדת.

במאמר הבא, נסביר מהי שיטת האוסמוזה ההפוכה, למה היא משמשת ומהם היתרונות והחסרונות האופייניים לשיטת אוסמוזה הפוכה.

מהי אוסמוזה הפוכה?

אוסמוזה הפוכה היא למעשה הליך שבו מועברת תמיסה של מים דרך מסנן, שתפקידו ללכוד את מגוון המומסים אך לאפשר את המעבר של הממס שטוהר למערכת השתייה.

בעת התפלת מי ביוב, הממס הוא למעשה מולקולת המים ואילו יתר התרכובת של המים מכונה מומסים (שהם למעשה כל החיידקים, האבנית והווירוסים המצויים במים).

כיצד מתבצע הליך אוסמוזה הפוכה?

הליך אוסמוזה הפוכה מתבצע באמצעות שימוש בממברנה המאפשרת חדירה חלקית של ממס. מתקן האוסמוזה ההפוכה פועל באמצעות לחץ המופעל על המים. הלחץ נוצר מכוח הכבידה בלבד ולא באמצעות הפעלת לחץ פיזי מלאכותי. מתקן האוסמוזה ההפוכה הומצא על ידי פרופסור סידני לוב בשנת 1959 באוניברסיטת קליפורניה.

למה משמש הליך האוסמוזה ההפוכה?

הליך אוסמוזה הפוכה משמש להתפלת מי ים, מי שופכין ומים מליחים לטובת החקלאות ומי שתייה. מדובר בהליך הנפוץ בעיקר במדינות הדלות במקורות של מים מתוקים זמינים, כדוגמת ישראל.

מהם היתרונות בטיהור מים בשיטת האוסמוזה ההפוכה?

היתרונות של טיהור מים בשיטת הליך האוסמוזה ההפוכה הם הבאים:

  • מי אוסמוזה הם מים ללא מומסים למיניהם.
  • מי האוסמוזה ההפוכה הינם מים הנקיים מאבנית.
  • מי אוסמוזה הם מים ללא קוליפורמים, חיידקים ווירוסים.
  • בהיעדר מקור מים זמין של מים מתוקים הליך האוסמוזה ההפוכה מאפשר לייצר מים מתוקים וראויים לשתייה כתוצאה מהתפלה של מי מליחים או מי שופכין. נתון חשוב בעיקר למדינה שמקורות המים המתוקים שלה נכחדים.
  • מסנני מים הפועלים בשיטת האוסמוזה ההפוכה הינם זולים להתקנה ונוחים לשימוש.
  • מקור מים באיכות ובזמינות גבוהה.

מהם החסרונות של טיהור מים בשיטת האוסמוזה ההפוכה?

על אף היתרונות הרבים הטמונים בשיטת טיהור מים זו, מסנני מים בשיטת האוסמוזה ההפוכה טומנים בחובם גם מספר חסרונות עיקריים, כגון:

  • מי האוסמוזה אינם מצטיינים בטעמם.
  • בשיטת האוסמוזה ההפוכה מומסים גם מינרלים המצויים במים וחיוניים לבריאותינו.
  • טיפול לקוי במיכל האגירה בשיטת האוסמוזה ההפוכה עלול לגרום להתרבותם של חיידקים וקוליפורמים במיכל האגירה.
  • מדובר בהליך המעודד בזבוז של מים המיועדים לזרום למערכת הביוב.

לסיכומו של עניין, אם ברצונכם לצרוך מים נקיים, איכותיים ובריאים לשתייה, אנו ממליצים לכם להתקין מסנני מים בשיטת אוסמוזה הפוכה וכך תוכלו לשתות לרוויה וללא כל בעיה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024