פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

איך בוחרים שטיח לבית?

אנשים רבים בוחרים לעשות מדי פעם שינויים בעיצוב הבית. בין אם מדובר ברצון לחדש, ובין אם מדובר במקרים בהם העיצוב הקודם לא מספיק מוצא חן בעיניהם כבר. בין כך ובין כך, פעמים רבות החלפת השטיח או רכישה של שטיח לחדר בו לא היה שטיח, מהווה פתרון קל ויחסית לא יקר, שיכול לעשות שינוי גדול. השאלות שעולות בתהליך בחירת שטיח לבית, הן רבות ומגוונות.
מה יהיה סגנון העיצוב, מאיזה חומר הוא יהיה עשוי ואיזו טקסטורה ותחושה יהיו לו, באיזה צבעים, איזה גודל- האם אנחנו רוצים שטיח שיכסה את כל רצפת החדר, או רק חלק קטן ממנה, מאיפה נרכוש את השטיח, ועוד ועוד.
על מנת לבחור את השטיח המושלם, יש צורך בביצוע תחקיר קטן עם עצמכם, ולכן כדאי לדעת ולהכיר יותר, ולא לבחור באימפולסיביות.
כדי לעזור לכם עם ביצוע התחקיר הזה, כתבנו את המאמר הבא.

פרמטרים לבחירת שטיח

  • עיצוב – בחרו בשטיח שמתאים בסגנון העיצוב שלו לסגנון העיצוב של החדר ושל הבית כולו, וגם יהיה יפה בעיניכם כשלעצמו.
  • מרקם – אחד הדברים החשובים ביותר במהלך בחירת שטיח לבית הוא המרקם שלו, שכן בבית אנו נוטים ללכת יחפים, ולכן נחוש את המרקם הזה רבות. בנוסף, המרקם משפיע גם על המראה של השטיח והתחושה שהוא יוצר בחדר.
  • חומר גלם – ניתן למצוא בשוק שטיחים ממגוון רחב של חומרי גלם, הנבדלים זה מזה במראה, באיכות, בתחושה ובסגנון. מומלץ להתרשם ממספר שטיחים העשויים מחומרי גלם שונים, כדי להבין מה הכיוון שלכם.
  • תחזוקה – עניין חשוב במציאת שטיח לחדרי הבית, הינו עניין התחזוקה, והוא מתקשר לפרמטר של חומר הגלם. לא מספיק שחומר הגלם של השטיח יהיה איכותי וייראה יפה, חשוב גם שיהיה אפשרי ונוח לנקות אותו. בעיקר אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, מומלץ לוודא כי השטיח שאתם רוכשים הוא בר ניקוי בצורה קלה.

מיקום השטיח – שטיח לכל חדר

מעבר לחלוקה הפרטנית המחלקת לפי כל פרמטר- עיצוב, חומר גלם, מרקם ועוד, ישנם מספר סגנונות-על של שטיחים, שניתן למצוא בשוק.
חלק מן הסגנונות הללו מתאימים לחדרים מסוימים בבית, כך שגם הסגנון הכללי משפיע על התהליך של בחירת שטיח לבית.

  • שטיחים לסלון – בסלון, נפוץ מאוד למצוא מגוון רחב של שטיחים, החל משטיח שאגי מודרני בעל מרקם נעים וביתי, וכלה בשטיח פרסי בעל הדפס אתני ייחודי.
  • שטיחים למטבח – גם את המטבח ניתן לשדרג, באמצעות שטיח PVC. שטיחים אלו עשויים מחומר ייחודי שקל מאוד לניקוי ומתאים בעיצובו ובמראהו למטבחים.
  • שטיחים לחדר שינה – בחדר השינה, מקובל למצוא בעיקר שטיחי שאגי, שמשרים חמימות ונעימות.
  • שטיחים לפינת אוכל – בפינת האוכל, נעדיף בדרך כלל שטיחים בעלי מראה ייחודי, ונשים פחות דגש על טקסטורה. לכן, שטיחים פרסיים הם נפוצים במיוחד בחדרים אלו.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024