פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

איך למצוא עבודה בלוחות דרושים

עולם התעסוקה רווי במשרות אטרקטיביות אשר נוגעות לתחומים שונים ומגוונים המחפשים את האנשים המתאימים ביותר לאיוש המשרות הנחשקות. מדובר על עולם אשר רווי תחרות ענפה כאשר על כל משרה מתמודדים אלפי מועמדים פוטנציאליים ועל כן מדובר במשימה לא פשוטה כלל להתקבל למקום עבודה. על מנת לא להתפזר בתהליך החיפוש עבודה ולהתחיל לערוך חיפושים רבים במקומות שונים ומגוונים, הוקמו לוחות דרושים אשר מאגדים בתוכם אלפי משרות הנוגעות למגוון תחומים. קיימים מגוון רחב של לוחות דרושים, חלקם נוגעים במגוון רחב של משרות מכלל התחומים במשק וחלקם יותר ממוקדים ונוגעים לתחומים ספציפיים בין אם לתחומי הרפואה, היי-טק וכדומה.

כיצד לבחור את לוח הדרושים המתאים לך?

עולם התעסוקה מגוון בלוחות דרושים המאגדים בתוכם אלפי משרות המתעדכנות מידי יום ביומו. החברה המרכזית דרושים ושאר לוחות הדרושים הקיימים בענף התעסוקה, שונים מאחד לשני כאשר לכל אחד מאפיינים שונים המתאימים לכל אחד ואחת מבחינת סוג המשרה המבוקשת, ענף ספציפי וכדומה. ישנם כמה טיפים על מנת לבחור את לוח הדרושים המתאים ביותר עבורכם והם:

  • מוניטין ואמינות – חשוב לבחור בלוח דרושים אשר לו מוניטין גדול בשוק העבודה שכן אתר גדול ומוכר בשוק העבודה יכיל היצע המשרות הוא רחב יותר וכך יגדלו הסיכויים להתקבל לעבודה.
  • התמחות ספציפית – ישנם לוחות דרושים כלליים אשר מאגדים בתוכם אלפי משרות בתחומים שונים המפוזרים גיאוגרפית בכל מדינת ישראל וישנם לוחות דרושים, הפועלים באופן ספציפי למגזר עסקי מסוים או לאזור גיאוגרפי ספציפי
  • נגישות טכנולוגית – יש לבחור לוח דרושים אשר מאפשר שימוש קל ונוח באתר האינטרנט ומונע כל סרבול טכנולוגי, בדרך למציאת הדרישה. ישנם אנשים בעלי ידע בסיסי בלבד בשימוש במחשב ובאינטרנט ועל כן, יש צורך להנגיש עבורם, את תהליך החיפוש משרות.
  • העלאת קו"ח ללא תשלום – יש לבדוק האם לוח הדרושים מאפשר העלאת קו"ח לאתר ושליחתם למפרסם המשרה, ללא כל תשלום. ישנם לוחות דרושים אשר מציעים מסלולים שונים למציאת עבודה, כאשר חלק מהמסלולים הינם בתשלום ויש לקחת זאת בחשבון.
  • סוכן חכם – שירות נחמד ויעיל אשר מציגים חלק מלוחות הדרושים, הינו שירות סוכן חכם אשר בהתאם להעדפות המשרה שלכם, הוא מציע עבורכם מידי יום משרות אשר מתאימות לדרישות החיפוש שלכם ובכך, הוא מעלה את סיכויי ההצלחה שלכם למציאת משרה מתאימה.

כיצד להתכונן בטרם נרשמים ללוחות דרושים?

על מנת להפוך את חוויית החיפוש בלוח הדרושים, לנעימה ואטרקטיבית יותר ולמנוע כל עיכובים וסרבול בתהליך החיפוש, ישנן כמה פעולות מקדימות שרצוי לעשות בטרם נרשמים לפורטל דרושים והם:

  • עדכון קו"ח - חשוב מאוד לעדכן את קו"ח שלכם ולפרט שם את כל ניסיונכם המקצועי עד לאותו הרגע, פירוט לגבי התפקידים אותם מילאתם, השכלתכם, מיומנויות מקצועיות ועוד.
  • ציפיות שכר – יש לקבוע את ציפיות השכר שלכם מהתפקיד אותו אתם מעוניינים להשיג. חשוב שציפיות השכר שלכם, יהלמו את גודל התפקיד ואת השכר המוצע במשק לגבי אותו התפקיד.
  • מכתב מקדים – ישנה אופציה להוסיף מכתב מקדים אותו מפרסם המשרה יראה ויקבל רושם ראשוני עליכם אשר ישפיע עליו לגשת ולראות את קורות החיים שלכם. מדובר על מכתב ראשוני בו אתם מציגים את עצמכם בקצרה ובאופן שיווקי ומקדם.
  • רשימת ממליצים – חשוב להיסגר על רשימת ממליצים איכותית אשר יהיו מודעים שאתם מגישים מועמדות למשרות מסוימות וכי יכול להיווצר מצב בו יתקשרו אליהם לחוות את דעתם עליכם. חשוב כי יהיו ממליצים אשר יספרו עליכם באופן חיובי ומקדם.

 

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024