פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

איך לנקות מכונת כביסה - כל מה שרציתם לדעת

מבין כל הטכנולוגיות שמשפרות דרסטית את חיינו, נדמה כי מכונת הכביסה לא מקבלת תמיד את כל הקרדיט שמגיע לה. במיוחד במשפחות עם ילדים, השימוש במכונה יכול להיות יום יומי, ומשום שמכונת הכביסה החליפה לגמרי את האלטרנטיבה – כביסה ביד – כבר קשה לנו לנסות ולהשוות ביניהן, כך ששכחנו כמה זמן ומאמץ מכונת הכביסה חוסכת לנו.

אולם, שימוש מרובה זה במכונות הכביסה מביא, לאחר שעוברים מספיק זמן ושימוש, לשחיקת המכונה. ניתן להיאבק בשחיקה זו באמצעות בחירה מושכלת של מכונה איכותית, אולם בסוף לא תהיה ברירה וניאלץ גם לנקות את מכונת הכביסה.

סוגי מכונות כביסה

על אף שלעין הבלתי מנוסה מכונות כביסה יכולות להיות דומות מאד האחת לשנייה, למעשה קיים מנעד רחב מאד של מכונות עם יכולות ומאפיינים שונים. בקניית מכונת כביסה קיימים כמובן השיקולים הקלאסיים של קיבולת המכונה ומיקום הפתח (עילי או צידי). אפשרויות אלו עונות על האילוצים השונים – כמו כמות הכביסות הצפויה ואילוצי מיקום.

אולם, מעבר למאפיינים אלו, בקניית מכונה כדאי לשקול גם את הסל"ד של המכונה, המסנן וגוף החימום.

איך מנקים את המכונה

עקרונית, מכונת כביסה אמורה להחזיק אצלינו למספר רב של שנים – לפחות שמונה. אולם, אם לא נקפיד לנקות אותה ולדאוג לה – תוחלת חיים זו תרד באופן דרסטי.

אפשר להתחיל עם ניקיון בסיסי של הפעלת מכונה ריקה, כלומר ללא כביסה כלל. הפעלה זו, יחד עם חומץ או לימון ושימוש בטמפרטורות גבוהות, תסייע בניקוי שוטף של האבנית שעלולה להצטבר במכונה. למעשה, זהו ניקוי שניתן לעשות באופן תדיר יחסית – אפילו אחת לחודש.

מעבר לשטיפת המכונה עצמה – ניתן לנקות את חלקיה השונים של המכונה באופן יסודי:

מגרת האבקה: הפתח דרכו מכניסים את אבקת הכביסה, הג'ל והמרכך דורש ניקוי יחסית מרובה, שכן מצטבר בו לכלוך בקלות. את המגרה ניתן להוציא בקלות מהמכונה ולשטוף בחוץ עם מים חמים.

מסנן: גם את המסנן כדאי לנקות באמצעות מים חמים ובתדירות גבוהה, בדומה למגרה.

עובש במכונה – אוורור וניקוי התוף: אחת הבעיות הנפוצות במכונות כביסה היא שהכביסה יוצאת מהמכונה עם ריח לא נעים. בדרך כלל, מדובר בהצטברות של עובש בתוף המכונה. כדי להימנע מכך, מומלץ להשאיר לפעמים את הפתח של המכונה פתוח, כך שיתאוורר.

בנוסף לאוורור, ניתן לנקות את התוף עצמו באמצעות מטלית. בנוסף, הפעלת מכונה ריקה עם חומץ תוכל לנקות את התוף מעובש, ולא רק מאבנית.

צנרת: בדומה למנוע של מכונית, הדבר עלול להיראות לנו מעט מורכב ומפחיד ונעדיף שלא להתעסק בו בעצמנו, אולם למעשה במכונת כביסה עניין הצנרת פשוט מאד: מדובר בחומר שנשחק יחסית בקלות, ועל כן, חשוף לנזילות. שימו לב שאם יש לכם נזילה מהצנרת, ניתן להחליף אותה מאד בקלות. וודאי, שנזילה זו עלולה, מעבר לנזק לבית, גם לפגוע בתפקוד של מכונת הכביסה עצמה, במיוחד אם היא בצינור של הכנסת המים למכונה.

אני לא מצליח או לא רוצה לנקות את המכונה לבד – מה עליי לעשות?

אם עדיין, לאחר קריאת המדריך ויישומו התחלתם לנקות את מכונת הכביסה שלכם בעצמכם – מצויין. אולם, גם אם תבחרו לנקות את המכונה בעצמכם וגם אם לא, ייתכן והמכונה תעשה בעיות אחת לכמה זמן. במצב זה, יש להזמין טכנאי מכונת כביסה. שימו לב, שלרוב הבעיות שהטכנאי יידרש להן תהיינה נזילות, תקלה במשאבה, סתימה בצנרת או פגיעה באחד המנגנונים הפנימיים של המכונה – כמו גוף החימום.

 

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024