פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

איך מאתרים נזילות

תוכן [ הסתר ]

נזילה קטנה של מים לאורך זמן עלולה לגרום לנזק רב ולהוצאות גדולות. אם עד היום הבעיה הגדולה ביותר הייתה איתור מקור הנזילה מאחר שרק טיפול במקור יפתור את הבעיה באופן סופי ומוחלט, הרי שהיום ישנן דרכים מתקדמות לאיתור המקור, כך שכל מה שאתם זקוקים לו כדי לשים את הבעיה מאחוריכם הוא בעל מקצוע מנוסה ומקצועי שעובד עם מיטב הטכנולוגיות המתקדמות.

עבודת אבחון ואיתור מקור הנזילה כוללת מספר עבודה במספר שלבים.

שלב א':

בשלב הראשון בעל המקצוע יאבחן היכן נמצאת הנזילה כאשר ישנן בדרך כלל שלוש מערכות מרכזיות אשר בהן עלולה להיווצר נזילה: מערכת הביוב, מערכת ההסקה ומערכת אספקת המים.

מערכת הביוב – זוהי המערכת בה מתנקזים כל המים מהמקלחות ומהכיורים אשר בבית. נזילה במערכת זו באה לידי ביטוי בטפטוף מים לא קבוע. בדיקת נזילה במערכת הביוב כרוכה בהליך הצפה, הכנסת בלון לצורך סתימה של פתח היציאה של הצינור והזרמה של מים. אם כתוצאה מכך כמות המים בכיור יורדת כנראה שקיימת נזילה בנקודה מסוימת בצינור.

מערכת ההסקה – במערכת זו קשה ומאתגר יותר לאתר נזילות מאחר שבזמן שהיא פועלת היא מאבדת מים באופן קבוע כחלק מתהליך העבודה התקין ולכן קשה יותר לשים לב לשינויים בחשבון החשמל אשר בדרך כלל מעידים על נזילה. 

מערכת אספקת המים – זהו הצינור הראשי שמספק מים לדירה וכאשר יש בו נזילה היא באה לידי ביטי בטפטוף מים רצוף.

שלב ב':

בשלב השני בעל המקצוע יאתר את מיקומה המדויק של הנזילה כלומר את הנקודה המדויקת בה הצינור פגום.

איך מתבצע הליך האיתור?

אם בעבר תהליך איתור הנזילה היה תהליך ארוך שכרוך בלכלוך רב ואף עלול היה לגרום לנזק למבנה ולנזק סביבתי, הרי שהיום איתור נזילות מתבצע ללא הרס במהירות ובדיוק. הטכנולוגיה החדשנית המאפשרת בדיקה מהירה ומדויקת כוללת מספר מכשירים מתקדמים:

מצלמה תרמית – יעילה בעיקר באיתור נזילות בתוך הבית. פועלת על קרני אינפרא אדום אשר מזהות את מידת החום בצינורות המים הממוקמים מאחורי הקירות ומתחת לריצוף. כך שברגע שמים חמים יזרמו בצנרת, המצלמה תאתר את המיקום המדויק של הנזילה בה המים יוצאים החוצה מהצינור ומתפשטים החוצה.

חיישן גז – יעיל בעיקר באיתור נזילות מחוץ לבית או למבנה. פעולת האיתור כוללת  ריקון של מערכת המים, הזרמה של גז חנקן, ומעבר לאורך הצינור עם החיישן המאתר גז. כך שבנקודה של הנזילה הגז דולף והחיישן מזהה אותו. היתרון של חיישן הגז הוא בכך שהוא יכול להגיע לצינורות בעומק של עד כ – 12 מטר בתוך האדמה. החיסרון הוא שמשטחי בטון מעל הצנרת עלולים לחסום את הגז או לגרום לו לצאת מנקודות אחרות ובכך לחבל בהליך האיתור.

מכשיר אקוסטי – מכשיר המזהה גלי קול ומאתר על פי הרעש את הנקודה בה המים נוזלים.

בכל מקרה של חשד לנזילה ואפילו כטיפול שגרתי מונע, מומלץ להזמין איש מקצוע אשר מצויד במכשירים המתקדמים ומיומן בהפעלתם ובאיתור נזילות באמצעותם. איש המקצוע יגיע למקום ולאחר שיקבל את כל הנתונים ויראה את המבנה יידע להתאים את המכשיר המתאים למקרה.

חשוב לזכור, איתור נזילת מים מחייב פעולה מהירה וללא עיכובים מאחר שנזק של מים עלול להיות משמעותי ויקר ולכלול נזקים לריצוף, נזקי חלודה, נזקים של צבע וטיח, נזקי עובש ופטריות ועוד. נזקים אשר עלולים להזיק מבחינה בריאותית ויכולים להימנע מראש בקלות בטרם המצב יגיע לנזק כבד ויקר.

למידע נוסף בקרו כאן

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024