פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

אינסטלטורים - אינסטלטור

תוכן [ הסתר ]

איך אפשר לדעת אם האינסטלטור מרמה אתכם? במדריך זה נסביר לכם כמה עקרונות בסיסיים על אינסטלציה ועל אינסטלטורים.

מומחיות האינסטלטורים

לכל אינסטלטור יש את המומחיות שלו. לא כדאי לתת למומחה ביוב לתקן את הצנרת במזגן. אם אתם יודעים מהי התקלה שלכם, נאמר נזילה בצנרת, חפשו המלצות על אינסטלטורים או אינסטלציה. המומחיות הזו נמדדת גם בכך שמדובר באינסטלטור אשר אינסטלציה היא המקצוע שלו, ולא מישהו שמדי פעם מחלטר בעבודה זו, או שיפוצניק כללי שעושה עבודות אחרות גם כן. כדאי להזמין אינסטלטור לעבודה ראשונית קטנה בעלות נמוכה, ואם הוא עושה רושם טוב אז לקחת אותו לעבודות גדולות יותר.

הסמכת אינסטלטורים

חשוב לברר גם מהי ההסמכה של האינטרלטור. כיום ישנם קורסי אינסטלציה המקנים הסמכה בנושאים שונים. אינסטלטורים בעלי נסיון של שנים רבות בתחום גם כן יותר אמינים מאינסטלטור מתחיל. ודאו כי מדובר באינסטלטור מוסמך עם רשיון.

בקשת הצעות מחיר של אינסטלטורים

הדרך הטובה ביותר שלו ירמו אתכם אינסטלטורים, היא לקבל מספר הצעות מחיר מאינסטלטורים מומלצים. שלחו את הבקשה וחכו לטלפונים. כאשר יתחילו לצלצל אליכם ספרו לאינסטלטור בדיוק מה הבעיה שלכם, ודרשו לקבל הערכת מחיר לעבודה הכוללת. חשוב להבין שהמחיר הוא בהחלט איננו הקריטריון היחידי בבחירת אינסטלטורים, אולם יש לקחת אותו בחשבון.

טווח זמן

דונו עם האינסטלטור לגבי מועדי תחילת העבודה וסיום העבודה. אם אינסטלטור נותן טווח זמן שונה במהות משאר אינסטלטורים שאתם פונים אליהם, זה מעלה חשד לגבי טיבו.

המלצות אינסטלטורים

שכנים, חברים וקרובים כולם כנראה כבר עברו בעיות צנרת בחייהם, ולכן כדאי ורצוי לשאול אותם לגבי אינסטלטור שהם ממליצים עליו. פעמים רבות אינסטלטור מומלץ יעלה בהמלצות של מספר אנשים. אפשר אפילו לבקש מהאינסטלטורים לקוח קודם שהם עבדו איתו. מכיוון שרוב הסיכויים שהם לא יצפו לשאלה זו, סביר להניח שהם יתנו לקוח אמיתי. דרך נוספת היא לקרוא המלצות של אינסטלטורים באתרי נותני שירות.

ביטוח ואחריות על עבודת אינסטלציה

נושא הביטוח הינו נושא שפעמים רבות מתעלמים ממנו בהזמנת אינסטלציה, אולם הוא חשוב ביותר. האינסטלטור יכול לעבוד על נזילה ולגרום לפיצוץ צנרת או גרוע מכך. אם זהו אינסטלטור העובד ללא ביטוח, אתם תמצאו את עצמכם במצב בעייתי ביותר.

התחייבות

בקשו מהאינסטלטור התחייבות כלשהי לגבי הגעתו. יש אינטלטורים המתחילים עבודה ופתאום מפסיקים להגיע. לכן בשום אופן אין לשלם לאינסטלטור את כל הסכום מראש.

עובדי משנה

אם מדובר בקבלן אינסטלציה השוכר עובדים, ודאו לגבי הנסיון של כל אחד מהעובדים. יתר מכך, אם הקבלן משתמש בעובדים זרים שאינם חוקיים, אתם עלולים להיות אלו הנתבעים לבסוף, אז הזהרו.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024