פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

ארונות - כיצד להתאים ארון לצרכים שלך

תוכן [ הסתר ]

ארונות הם רהיטים או חללים סגורים קטנים שנמצאים בדרך כלל בבתים או בבניינים ומשומשים לאחסון או לתליית בגדים. ארונות יכולים להיות בנויים לתוך הקיר של הבית בזמן הבנייה, וכך הם תופסים פחות מקום בחדר. יחד עם זאת, יש גם ארונות נפרדים.

סוגי ארונות

 • ארונות מטאטאים - זהו ארון צר וארוך בו מאחסנים פריטים ארוכים כמו מטאטאים ומגבים.

כדי למצוא ארונות איכותיים, אתם יכולים לפנות לסניף של איקאה, או ללכת לרחוב הרצל ולחפש נגר או בעלי מקצוע בתחום. יתכן שיהיה יותר משתלם לבדוק דגמים שונים של ארונות באינטרנט.

ארונות הזזה

ארון הזזה נעשה בשנים האחרונות מאוד פופולרי. הסיבה לכך היא שארונות אלו הם מודולריים ומאפשרים לאחסן מספר רב של פריטים בלי בלאגן. ארונות הזזה נותנים מספר יתרונות:

 • אם יש לכם טלויזיה בחדר שינה או באחד החדרים בבית, חבל שהיא תהיה נוכחת בחדר בכל עת. באמצעות ארונות הזזה אפשר לדאוג לכך שהטלויזיה תהיה מוחבאת בכל עת.
 • אם יש לכם חדר קטן, ארונות הזזה מאפשרים לאחסן כמות גדולה של בגדים או פריטים, כאשר פתיחת דלתות הארון לא דורשת מקום. בצורה זו אפשר לפתוח את דלת הארון בקלות ובלי שהדלת תתקע בפריט אחר בחדר. כמו כן, זה מאפשר להציב ארון הזזה ממש ליד המיטה.
 • ארונות הזזה היום פועלים בצורה נוחה ולא מרעישה. לא רק שפתיחת הדלת שבארון לא מרעישה, אלא גם הארון עצמו מחזיק זמן רב.
 • ארון הזזה מאפשר גם לאטום בצורה מושלמת את הארון. כך אבק לא נכנס לארון ומלכלך את הבגדים.
 • קיימים היום הרבה מאוד סוגי ארונות הזזה, עם מאפיינים נחמדים כגון אור פנימי בתוך הארון, מראה בתוך הארון, תאים קטנים ועוד.
 • אחד מהיתרונות המרכזיים של ארונות הזזה הוא מודולריות. אם הארון בנוי בצורה טובה אפשר להזיזו ולשנות אותו לצרכיכם.
 • ארונות הזזה כיום זמינים להרכבה עצמית בחנויות רהיטים עשה זאת בעצמך כגון איקיאה.

ארונות אמבטיה

בתהליך בחירת ארונות, חשוב לדאוג גם לארונות אמבטיה מעוצבים כראוי. אילו מאפיינים כדאי לדרוש בעבור ארונות אמבטיה?

 • ארון המכיל מראה. כיום רוב ארונות אמבטיה מתפקדים גם כמראות. זה מאפשר לחסוך במקום.
 • ארונות אמבטיה הם אולי הארונות החשובים לשים בהם מנעול, בעיקר אם יש לכם ילדים. ארונות אלו מכילים תרופות מסוכנות שילדים יכולים בטעות לבלוע. בנוסף, אם יש לכם אורחים חטטנים (כל אורח הוא חטטן), מנעול ימנע ממנו לחטט בארון התרופות שלכם.
 • בארונות אמבטיה אפשר לשים כל פריט קוסמטיקה: תרופות, שמפו, פלסתרים, ערכת עזרה ראשונה, דאורדורנטים ועוד.
 • כדאי לבחור ארונות אמבטיה באיכות טובה, עם זכוכית כפולה שתהיה עמידה לפגיעות ותחזיק שנים.
 • תחזוקה של ארונות אמבטיה כולל - ניקוי המראה עם חומר לניקוי חלונות וזכוכיות, וייבוש עם נייר עיתון, ניקוי הידיות ופנים הארון עם מטלית לחה, לאחר הוצאת כל הפריטים בארון.
 • יש גם ארונות אמבטיה שמציבים מתחת לכיור. בארונות אלו מומלץ לאחסן חומרי ניקוי ושאר פריטים שמיועדים לאמבט.

ארונות בגדים

מהם השלבים בקניית ארונות בגדים?

 • בשלב הראשון יש לצמצם את כמות הבגדים שברשותכם. עברו שנית על הארון ובידקו באילו פריטים אתם לא משתמשים. אתם יכולים אפילו לבדוק במשך חודש באילו בגדים אתם משתמשים. אחרי שעבר חודש, זירקו את כל מה שלא השתמשתם בו. אם יש לכם בגדים של העונה שעברה שלא מתאימים לתקופה זו של השנה, אחסנו אותם במקום נפרד, חבל שיתפסו מקום ויצברו אבק בארון הבגדים.
 • כעת, קחו מידות של הקירות, וראו איזה ארון אתם צריכים לקנות. אין ארון בגדים גדול מדי, תמיד אפשר לנצלו לאחסן פריטים כלשהם. החליטו בדיוק על מיקום מדיוק של ארון בגדים בחדר, ושאלו אנשים אחרים אם לדעתם המיקום נכון.
 • כעת, הסתכלו סביב החדר והחליטו איזה חומר וצבע יתאימו לארון הבגדים. ארון בגדים חייב להתאים לפריטים בחדר, משום שהוא תופס מקום כה רב בחדר השינה.
 • באופן כללי, ארונות בגדים יקרים הם אלו העשויים עץ מלא ואלו שנעשים בעבודת יד. אם יש לכם מקום זמני לארון, ויתכן שתעברו, כדאי לכם לבחור ארון פשוט יותר שניתן יהיה להובילו. ארונות MDF בדרך כלל מתאימים למטרה זו.
 • יש מספר סוגים של ארונות בגדים: חדרי ארונות, ארונות קיר, ארונות עם קולבים ומקום למעילים, שידות הבנויות מארונות ועוד.
 • ארונות בגדים נמכרים בחנויות עשה זאת בעצמך במחירים נמוכים. אפשר למצוא ארון טוב מאוד במחירים של 750 - 850 ש"ח. אלו אולי לא ארונות שיחזיקו עשורים, אולם הם מעוצבים ומשרתים את המטרה. קחו בחשבון כי כאשר אתם מרכיבים את הארון בעצמכם זה עלול להיות מסובך. ההסברים של הבנייה הם פעמים רבות לא הנהירים ביותר.

לסיכום - ארון בגדים מעוצב ומרווח יכול לשנות את כל תכנון עיצוב פנים חדר השינה, ולכן כדאי לכם להשוות בין סוגים שונים של דגמי ארונות בגדים לפני ההחלטה הסופית.

ארונות ילדים

כיום ניתן לעצב חדרי ילדים מדהימים, וחלק מעיצוב הפנים נוצר מעיצוב ארונות ילדים.

ארונות ילדים יכולים להיות כיפיים. הם בדרך כלל קטנים יותר ולכן בנייה והרכבה של ארונות ילדים זה עסק פשוט יחסית. ילדים מאוד אוהבים להדביק מדבקות ותמונות על ארונות הילדים - למה לא לשחרר את היכולת היצירתית של ילדיכם עם עיצוב ייחודי ומקסים.

כדאי לשמור על הפרדה בארון הילדים בין צעצועים ובגדים. ילדים נוטים להיות בלגאניסטים ולכן יש צורך להקפיד כי ארון הבגדים נשאר מסודר.

כאשר אתם בוחרים ארון ילדים, דאגו שלא יהיו מגרות וחלקים גבוהים מדי שהילדים לא יגיעו אליהם. בנוסף, אם אתם מאחסנים בארון צעצועים ופריטים כבדים, חשוב לא להציבם במקום גבוה מדי כדי שלא יפלו בטעות על ילדיכם.

ארונות מטבח

מכיוון שחדר מטבח מכיל את מספר הפריטים הרב ביותר בבית, חשוב לשמור על ארונות מטבח מסודרים.

ארונות מטבח המצויים ליד המקרר צריכים להכיל את הפריטים השימושיים ביותר, כגון צלחות, כוסות ושאר כלים שימושיים. כך נוצר המצב הנוח והמהיר ביותר בעת הכנת אוכל.

אם יש לכם ארונות גבוהים במיוחד, נסו לשים שם פריטים פחות שימושיים ויום יומיים כגון כלים חד פעמיים או תרמוס.

מגרות לתבלינים יכולים לחסוך לכם מקום ולהקל על מציאת מספר רב של תבלינים. היתרון של מגרות תבלינים בארונות מטבח הוא בכך שהמגרה אטומה יותר מפני מזיקים ושומרת על טריות התבלין. יש גם מעמדים לתבלינים שנתלים בקיר ומשמשים גם כן לאחסון מסודר של התבלין. מה שחשוב הוא שהתבלינים לא יעמדו על השיש ויגזלו מקום.

לאחסון פריטי מזון כגון פסטה, קמח או סוכר בארונות מטבח, יש לדאוג כי ארונות המטבח הם אטומיםן לגמרי. כמו כן מומלץ לשים פריטים אלו בתוך קופסאות אטומות. כך הם נשמרים לזמן רב יותר ולא נשפכים החוצה.

אם אתם אוהבים מכשירי עזר חשמליים למטבח, נסו למצוא ארונות מטבח עם מקום מספיק למכשירים אלו. הדבר נכון גם לסירים, הזקוקים למקום רב.

חשוב להתאים את צבעי ארונות מטבח לשאר פריטי המטבח כגון המקרר, השיש ואפילו ברז המטבח.

יש צורך לנקות ארונות מטבח גם מבחוץ. הצד החיצוני של ארונות המטבח סופג לחות ורטיבות ולכן יש לנקות אותו בתחיפות.

ארונות ספרים

כאשר קונים ארונות ספרים יש מספר דגמים אפשריים:

 • ארונות קיר
 • ארונות ספרים עם דלתות
 • מדפי ספרים

יש עוד סוגים של דגמים, וההחלטה לגבי סוג הארון תלויה בהעדפותיכם האישיות.

הפריטים בארונות ספרים לא צריכים להיות מסודרים לפי אלף-בית, אלא לפי הגובה. כך נוצר עיצוב היפה ביותר והסידור היפה ביותר של הארון.

אפשר להשתמש בארונות ספרים גם למטרות אחרות, כגון אחסון של דיסקים ודיוידי. אם אתם מסדרים ארונות ספרים, דאגו שלא נערמים ספרים בלי צורה ובלי אפשרות לצפות בכל הספרים.

אם אתם לא אוהבים לנקות, נסו למצוא ארונות ספרים עם דלתות נסגרות, משום שכך הספרים לא יעלו אבק.

ארון קיר

ארונות קיר מספקים פתרון יעיל ונוח לדירות בהן אין מקום אחסון. באמצעות ארונות קיר ניתן לשמור על מרחב פתוח ונקי מפריטים בתוך הדירה, תוך ניצול מירבי של השטח הקיים.

ארונות קיר מיוצרים כארונות העומדים בפני עצמם או כארונות הבנויים בתוך המשקע בקיר. ישנם סוגים שונים של ארונות קיר - כאלו המיועדים לאחסון בגדים וכאלו לאחסון חפצים כגון דיסקים, ספרים ופריטים שונים. השוני בין ארונות קיר אלו הוא בכך שארונות קיר לבגדים בדרך כלל בנויים בתור ארונות הזזה, בדומה לארון בגדים רגיל.

לעומת זאת, ארונות לפריטים הם קטנים יותר ומכילים תאים קטנים התורמים גם לעיצוב פנים של החדר. אפשר לשים בכל תא פריט בנפרד, ואז נוצר ארון קיר המכיל תצוגה מעוצבת של תמונות, דיסקים ספרים ועוד המסודרים ובולטים לאורחים.

לא תמיד צריכים לבנות או לקנות ארונות נפרדים על מנת לקבל ארונות קיר שימושיים. לאחרונה השימוש בעבודות גבס נעשה נפוץ לשם קבלת ארונות קיר עם תאים נפרדים העשויים גבס. כך מתקבל עיצוב שחוסך במקום, אינו דורש קניית ארון נפרד מעץ, ומאפשר יצירת מראה מינימליסטי בחדר.

אפשר להציב ארונות קיר בכל מקום, אפילו בחדרי ארונות. היתרון הגדול של ארונות קיר הוא בחסכון במקום, בעוד שהחיסרון הוא במחיר הגבוה שיש לארונות קיר אל מול ארונות רגילים. בנוסף, אפשר להזיז ארונות רגילים בתוך החדר ומחדר לחדר, ואף להעביר את הארון דירה. לעומת זאת, ארונות קיר בנויים בדרך כלל לקיר ספציפי ואי אפשר להעבירם.

השימוש העיקרי של ארונות קיר הוא למעשה אחסון של בגדים וחפצים שונים לכן את החלוקה הפנימית של ארונות הקיר יש לתכנן היטב כך שתתאים לאופי המשפחה וצרכיה, לכמות הבגדים, המצעים והאביזרים שיש לאחסן ולאפשרויות האחסון שכבר ישנן בבית. מומלץ להקצות מקום ייחודי לתליית ביגוד, מגירות ללבנים ומדפים נגישים לבגדי היומיום. ישנם כיום מגוון סוגי ארונות קיר ועיצובם שונה מסדרה לסדרה ומיצרן ליצרן ויכול לנוע מעיצוב ארונות קיר בסגנון מודרני ועד ארונות קיר בסגנון השואב את השראתו ממאות קודמות ומשלב פיתוחי עץ או מתכת וזאת לפי כל טעם אישי. ארונות קיר מיוצרים משלל חומרים שונים והנפוץ בהם הוא עץ מגוונים וסוגים שונים ויש יצרנים המשלבים בו זכוכית, מתכת או חומרים שונים.

חדרי ארונות

חדרי ארונות הם כבר לא חדרים משעממים המיועדים אך ורק לאחסון בגדים. במדריך חדרי ארונות זה אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם לבנות חדר ארונות טוב יותר.

תאורה של חדרי ארונות

אחד הדברים החשובים ביותר בחדרי ארונות הוא תאורה מספקת בחדר. דאגו שתהיה מנורה מרכזית אחת שתפיץ אור רב על כל חדר הארונות, בנוסף למנורות קטנות, אולי בתוך הארון, שיעזרו להאיר את הבגדים השונים. אם יש לכם מראה בחדר ארונות, דאגו שגם היא תקבל תאורה מרכזית, כדי שתוכלו לראות עצמכם טוב יותר.

מראות

מראות הן פריט חשוב בחדר ארונות, שמאפשר ללובש הבגדים לבדוק את הבגדים לפני ההחלטה אם ללבוש אותם או להחליף. חשוב לקנות מראה גדולה מספיק דרכה יהיה ניתן לראות את כל הגוף.

חדרי ארונות צריכים להשאר מאווררים מדי פעם, אולם בדרך כלל החדר צריך להיות יחסית אטום, כדי למנוע כניסת אוויר ואבק. כמו כן, יש צורך לוודא שאין עשים בחדר הארונות. שימוש בנפטלין יכול להיות יעיל נגד עשים, אך הוא מפיץ ריח רע שנדבק לבגדים. במקום זאת אפשר להשתמש באמצעים טבעיים של הדברה נגד עשים, או לדאוג לנקות את חדר הארונות מדי פעם.

אם יש לכם פריטי חדר ארונות, בגדים שלא השתמשתם בהם בשנה וחצי האחרונה, דאגו לבצע ניקוי יסודי לפחות פעם ב-6 חודשים, ולהפטר מכל אותם פריטים שאתם לא משתמשים בהם.

חדרי ארונות לא אמורים להיות מחסן, למרות שלפעמים הם הופכים להיות לכאלו. אין סיבה שחדר הארונות, כמו כל חדר אחר בבית, לא יהיה מעוצב. אל תתביישו אפילו לשים תמונה יפה בחדר ארונות או לצבוע את הקיר בצבע טרי.

טיפים לארגון ארונות

רבים חושבים שארונות הם רק ארונות, אולם חשוב לדעת כי הם בעצם משקפים את הסגנון והטעם שלנו, ארונות משקפים את ה- Sense of Style שלנו.

האם אתם מצליחים לזכור את היום שבו עברתם לדירה או לבית החדש שלכם, נרגשים מהחלל החדש הפרטי שלכם? כיצד התלהבתם מכל החלל שיש לכם בארונות, ותכננתם כיצד לסדר את כל הדברים בארונות והבטחתם לעצמכם כי תשמרו על הסדר המופתי הראשוני?

מהו המצב כיום בארונות שלכם? האם עדיין הבגדים והאביזרים שבארונות מסודרים כחיילים? או שמא יש סוג של בלאגן בארונות שלכם? האם הרבה דברים דחוסים בארונות וקשה מאוד למצוא את שחפצתם למצוא?

אפשר לומר שיש חוק לא כתוב הגורס שככל שיהיה לנו יותר מקום בארונות כך נמצא יותר דברים לשים באותם ארונות. מה עושים? אין לנו תשובה שתרצו לשמוע.. צריך להתחיל לסדר, ויש דרכים אידיאליות לסידור הארונות בבית.

 • סוף מעשה במחשבה תחילה - ראשית מוטב להקדיש כמה דקות להחלטה באיזה אופן תרצו לסר את ארונות הבית. מומלץ מאוד לקטלג ולהקדיש כל ארון לנושא מסויים, וזה נכון לגבי כל ארונות הבית: הן ארונות מטבח, הן ארונות בגדים ואף ארונות אמבטיה.

לסיכום ארגון ארונות הבית או ארגון מחדש של ארונות הבית הוא פעילות שאין מנוס ממנה בסופו של דבר והעדות לכך היא העובדה שכיום קיימים אנשים שתפקידם המקצועי הוא ייעוץ לסידור ארונות בית. אם יש לכם את הכסף להשקיע באיש מקצוע מסוג זה ? מה טוב אם לא תוכלו להעזר בטיפים המוצעים כאן לצורך ארגון ארונות הבית שלכם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024