פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

בחירת מצבה - איך בוחרים מצבה? המדריך לבחירת מצבה

תוכן [ הסתר ]

בחירה מצבה לאחר פטירתו של אדם קרוב מהווה משימה רגישה ויש לקבל החלטה לא פשוטה לצד תחושות הכאב והצער. המצבה נועדה לציין את מקום הקבורה של המנוח, היא משמשת לצורך הנצחת האדם בצורה ראויה ומכובדת. הרצון להנציח את האדם הקרוב שהלך לעולמו מובן ומשותף לרבים, לכן חשוב להבין כיצד בוחרים נכון מצבה, ויש לוודא מול בית העלמין מהם הנהלים והדרישות במקום.

הנצחת המנוח בצורה מכובדת

מומלץ לבחור מצבה למנוח לאחר שקיימתם הלוויה וישבתם שבעה. את המצבה כדאי לבחור בראש שקט ולא תחת סערת רגשות ובזמן האבל והכאב הנלווה לתחושת האובדן. מאחר ולרוב האנשים אין את הידע והמומחיות הנדרשים לבחירת מצבות חשוב לפנות לחברה מובילה ואמינה כדי לקבל ייעוץ מקצועי והכוונה מתאימה.

אחת הדרכים להנצחת אדם קרוב ויקר לליבכם היא בחירה נכונה של מצבה. יש סוגים שונים של מצבות, וכדי להנציח את המנוח ניתן לבחור מצבה בהתאמה אישית מיוחדת במראה מכובד, כאשר אחד השיקולים בבחירת המצבה הוא כיצד היא תאפיין את המנוח ותנציח אותו בצורה המכובדת והרגישה ביותר.

כיצד לבחור מצבה?

ישנם שלושה שלבים עיקריים בעת בחירת מצבה להנצחת המנוח:

  • סוג ומראה המצבה - מומלץ לעיין בגלריית התמונות של יצרן המצבות כדי להתרשם מסוגים ועיצובים שונים של מצבות. יש לציין כי מצבות נבדלות זו מזו בגודל, בעיצוב, בחומרים, בכיתוב ובגוונים. את המצבה אפשר לייצר מסוגים שונים של אבן טבעית או שיש, לדוגמה אבן ירושלמית, בזלת, גלילית, עצמון, חלילה וכו', או שיש גרניט, שיש טורקי ועוד. כאשר בוחרים את החומר כדאי להתייחס לגוונים הקיימים וניתן לבחור עיצוב קלאסי וסטנדרטי או עיצוב מיוחד.

בנוסף, אם אתם בוחרים מצבה מיוחדת כדאי לבדוק מראש מהם נהלי בית העלמין. יש בתי עלמין בהם דורשים אחידות עיצובית של המצבות או שימוש רק בחומר מסוים במצבה, ויש בתי עלמין המסרבים להתקין מצבה מפוארת מדי כדי שלא ליצור הבדלים בין מעמדות.

אגב, כדאי לדעת כי בחירת מצבה לחלל צה"ל מעט שונה מאחר ומשרד הביטחון דואג לקבורה הנפטר בחלקת קבר צבאית. יש נהלים ברורים המחייבים עיצוב אחיד של המצבות עבור חללי צה"ל, ולרוב אין אפשרות להוסיף כיתוב הכולל מידע על אישיות המנוח, אך ניתן לציין את סיבת המוות.

בשורה התחתונה, יש לבחור מצבה בכובד ראש, זו בחירה לא פשוטה בגלל האבל והכאב הכבד, ומומלץ לבחור מצבה מכובדת ומקורית כדי להנציח כראוי את המנוח. יש אפשרות להצמיד למצבה תגית עם קוד QR, ולאחר סריקתו בסמארטפון מתחברים לאתר הנצחה אישי באינטרנט.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024