פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

בחירת רשת צל לגינה או מרפסת

תוכן [ הסתר ]

אין דבר נעים יותר מגינה פרטית מרוהטת ומאובזרת או ממרפסת גדולה ומפנקת. אפשר לשבת בה בשעות הבוקר או הערב עם כוס קפה או תה, ולארח חברים ומשפחה בלי לחשוש מצפיפות או לכלוך. אך אם יש דבר אחד שמקשה גם על בעלי הגינות הפרטיות, היא השמש הישראלית היוקדת, שמתחילה לעבוד בחוזקה כבר החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות אחר הצוהריים המאוחרות. במרבים רבים, השמש לא מאפשרת לנצל את הגינה או המרפסת כמו שצריך, ובמשך חודשים רבים בשנה הן נותרות ריקות. החדשות הטובות הן, שיש לזה פתרון מהיר, זול ויפה.

למה רשת צל היא פתרון ההצללה האולטימטיבי לגינה?

רשת צל איכותית היא רשת אשר מיועדת להעניק הגנה מפני השמש, אך עם זאת – לשמור על כניסת אור ואיוורור. רשתות כאלה מתאימות במיוחד לגינות פרטיות ומרפסות בכך שמגיעות במגוון של גדלים, החל מהצללה עבור מרפסת קטנה ועד להצללה עבור גינה פרטית ענקית. ביחס להתקנה של פתרונות צל אחרים כדוגמת פרגולה, רשתות צל נחשבות לפתרון זול יותר וההתקנה היא מהירה יותר. אחד היתרונות הברורים בבחירה של רשת לגינה היא העובדה שניתן להתאים בין סגנון העיצוב של הגינה או המרפסת לבין רשת הצל – בחירת צבעים וצורה מתאימים יעניקו לגינה יופי רב וישדרגו אותה.

אילו סוגי רשתות צל קיימות?

רשתות צל מגיעות במגוון של גדלים ולשימושים שונים. ישנן רשתות צל אשר נפתחות ונסגרות באופן חשמלי או ידני וכך אפשר לשלוט על מידת הצל במשך היום ו/או לפי עונה, וכן רשתות הצללה בדמות של מפרשיות. בנוסף, ישנן הצללות אשר בנוסף לעובדה שמגינות מפני השמש, הן גם מגינות מפני גשם וכך ניתן לאחסן תחתן רהיטים ודברים נוספים אשר עדיף שלא יירטבו. הצללה המגינה מפני השמש והגשם גם יחד זוהי ההצללה המושלמת לגינות פרטיות ומרפסות כשרוצים ליהנות מהן בכל עונות השנה.

מה חשוב לבדוק בקניית רשת צל?

לפני שקונים רשת צל, חשוב לבדוק שהיא אכן מתאימה לגינה או למרפסת שלכם מכל הבחינות. צפיפות ומשקל הרשת חשובים על מנת שהרשת תשמור על יציבות מקסימלית, תהיה מתוחה ותספק הגנה מלאה מפני השמש. לכן מצטרפת המידה, אשר חייבת להיות מדויקת על מנת שהרשת תשמור על עמידות לאורך זמן ולא תשקע מטה. על מנת לוודא שאתם בוחרים את המידה המתאימה לכם ביותר, כדאי לבחור בחברת הצללות אשר מספקת הדמיה ממוחשבת לפני ייצור הרשת, וזאת על מנת להבטיח רשת מתוחה וחזקה. בנוסף, מומלץ להתאים בין צבע הרשת לבין הצבעים הדומיננטיים בגינה או במרפסת על מנת ליצור הרמוניה ולתת תחושה שהגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית.

אילו אביזרים נלווים לתליית רשת צל?

כשמתקינים רשת צל בגינה או במרפסת, עושים זאת באמצעות התקנת עמודים על הקרקע בתהליך שכולל חפירה או באמצעות עיגון הרשת בקירות הסמוכים. לרוב, כשמדובר ברשת צל למרפסת, ניתן להתקין אותה כשהיא נתמכת בקירות הסמוכים.

מהי החשיבות של התקנת רשת צל באופן נכון?

רשת צל נועדה על מנת לספק הצללה, אך חשוב לזכור שמזג האוויר הישראלי כולל גם רוחות חזקות וגשם, שגם מפניהם הרשת נדרשת להגן על היושבים תחתיה. הצללה שבוצעה באופן אידיאלי צריכה להחזיק מעמד גם במזג אוויר סוער מבלי לשקוע או להיקרע. רשת צל מתוחה ומדויקת למידות שיוצרה והותקנה לאחר הדמיה ממוחשבת תהיה יציבה ועמידה יותר למשך שנים רבות קדימה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024