פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

עצות אינסטלטורים

במדריך זה אספנו מדריך אינסטלטורים שיסביר לכם איך למנוע תקלות אינסטלציה, איך לחסוך בכסף בהוצאות החשמל. בדף זה ריכזנו עצות וכן טיפים של אינסטלטורים מומחים בנושאים חשובים בבית.

צינורות רועשים

צינורות רועשים הם מטרד, בין אם מדובר בקולות רועמים או בציוצים מפריעים. הסיבות לכך יכולות להיות צינורות רופפים, לחץ מים מוגבר או חלקי אינסטלציה חופפים. דרך אחת לפתור את הקולות היא לעגן את הצינורות תחת ווים ולחזקם בברגים לקיר. פתרון אחר הוא לחבר את הצינור לקיר באמצעות גבס או חומר דבק סיליקון כלשהו. במידת הצורך אפשר כמובן להעזר בעזרת אינסטלטור מומחה.

אם הצינורות רועשים כשפוצחים את הברז, יתכן שיש להוסיף רצועות תומכות לצנרת או לרפד את הצינור עם כיסוי מגומי. חשוב מאוד להשאיר מקום להרחבת הצינור במקרה והוא מתרחב. אם תהדקו את הצינור חזק מדי הוא עלול להתרחב כשעוברים בתוכו מים חמים, ואז הוא יתפוצץ.

צינורות מצייצים לעיתים כשעוברים בהם מים חמים. הקולות נוצרים כשהצינור מתרחב. הפתרון גם כאן הוא לרפד את הצינור.

קולות דפיקה מתרחשות כאשר סוגרים את המים בבת אחת, והמים מתנגשים בדופן הברז. כדאי לבדוק במקרה זה אם יש צינורות רופפים, אם הייתה נזילה של מים, או אם לחץ המים עלה.

הכנת צנרת לחורף

כדאי להכין את הצנרת בביתכם לחורף, כדי שלא תאלצו לקרוא לאף אינסטלטור כאשר הצינורות יקפאו או כשחשבון החשמל ינסוק.

תחילה כבו את צינור המים המרכזי בביתכם. כעת פיתחו את כל הברזים בבית ובחוץ. כשהמים יצאו מהברזים, פיתחו את הברז המרכזי. כשאין מים בצינורות, הוסיפו אנטיפריז מעורבב עם מים.

ניקוי ראש ברז במקלחת

אם הזרם של המקלחת נמוך מדי, או אם יש זרם מפוזר לכל הכיוונים, אפשר לפתוח את ראש המקלחת ולנקות את הסתימות שנוצרו. אין צורך בהכרח לקרוא לבעל מקצוע אינסטלטור. חסימות אלו בראשי מקלחת הן עניין שכיח שמקורו באבנית במים אשר סותמת את פתחי יציאת המים. השתמשו בקיסם או בחוט מתכת נוקשה על מנת לנקב מחדש את הברז. אתם יכולים גם לפרק את מכסה הברז ולנקותו מבפנים.

גם בברזי אמבטיה יכולים להצטבר משקעי אבנית. יש לפתוח את הברז, להוציא את הרשת המסננת מתוכו ולנקותה במים רותחים או בחומץ.

פתיחת סתימה במקלחת

לפני שאתם פותחים את הסתימה בחומרים מזיקים, נסו להוציא את כל השערות והלכלוך המצויים בקרבת פתח הביוב של המקלחת. מומלץ להתקין רשת מסננת בביוב כדי שלהבא הפתח לא יסתם. לאחר מכן יש לנסות פומפה כדי לפתוח את הסתימה, או חומר חומצתי.

אפשר גם להשתמש בצינור מתכתי לפתיחת הסתימה באמבטיה. אם גם זה לא עובד כנראה שהסתימה מצויה ליד פתח הביוב המרכזי בבית.

נזילה בצנרת

אם אחד הצינורות בבית נוזלים, נסו את השיטה שגם אינסטלטורים משתמשים בה לאיתור וטיפול בנזילות. אפשר לדעת כי יש נזילה לא רק ממראה עין אלא גם אם חשבון המים נוסק ללא סיבה. גם קולות של טפטופים וזרם מים יכולים להעיד על נזילה. אם יש חשד של נזילה, קודם כל ודאו כי כל הברזים סגורים. לאחר מכן פנו למונה המים ובידקו אם הוא עוד מסתובב. במקרה זה תוודאו כי אכן מדובר בנזילה.

איתור הנזילה

כדי לאתר נזילה בבית, אפשר:

  • לעקוב אחר הקול של המים הזורמים
  • אם רואים את הנזילה כרטיבות בקיר, אז הנזילה היא מעל הרטיבות
  • אם יש נזילה בקיר כנראה יהיה צורך לשבור את הקיר ולהגיע למקור הנזילה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024