פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

בעלי המקצוע שיעזרו לכם לפני הגירה לארצות הברית

ארצות הברית היא אחד היעדים הפופולריים ביותר להגירה בעולם. מדי שנה מגיעים לארצות הברית למעלה ממיליון מהגרים חדשים, מכל רחבי העולם. אם אתם שוקלים לעבור לארצות הברית, חשוב להכיר את השלבים השונים בתהליך ההגירה, על מנת להבטיח את ההצלחה שלכם.

ישנם שני סוגים עיקריים של ויזות לארצות הברית

ויזות זמניות (Nonimmigrant visas): ויזות אלו מאפשרות לאנשים להיכנס לארצות הברית לתקופה מוגבלת, למטרות כגון תיירות, עסקים, לימודים או עבודה. ויזה מסוג זה מתאימה לצרכי בדיקה אך איננה מתאימה להגירה או תקופת שהות ארוכה.

ויזות הגירה (Immigrant visas): ויזות אלו מאפשרות לאנשים להיכנס לארצות הברית ולגור בה באופן קבוע. אולם הן דורשות היערכות והכנה מראש.

שלב 1: בחירת אשרה

השלב הראשון בתהליך ההגירה הוא לבחור את סוג האשרה המתאים לצרכים שלכם. ישנם סוגים רבים של אשרות הגירה לארצות הברית, לכל אחד מהם דרישות וקריטריונים שונים. האשרות הנפוצות ביותר הן:

  • ויזת עבודה: אשרה זו מיועדת לאנשים המעוניינים לעבוד בארה"ב. ישנם סוגים רבים של אשרות עבודה, בהתאם לסוג התפקיד והמעסיק.
  • ויזת משפחה: אשרה זו מיועדת לקרובים של אזרחים או תושבי קבע אמריקאים.
  • ויזת מקצועות מבוקשים: אשרה זו מיועדת לאנשים בעלי מקצועות מבוקשים בארה"ב, כגון רופאים, מהנדסים, מדענים ועוד.
  • ויזת השקעה: אשרה זו מיועדת לאנשים המעוניינים להשקיע כסף בארה"ב.

למידע על סוגי ויזות והליכים לחצו

שלב 2: הגשת בקשה לויזה

לאחר שבחרתם את סוג האשרה המתאים, יש להגיש בקשה לויזה בשגרירות או הקונסוליה האמריקאית במדינה בה אתם נמצאים. תהליך הגשת הבקשה יכול להיות מורכב וקשה, ולכן מומלץ לפנות לעורך דין מומחה להגירה או לחברה מתמחה בויזות לארצות הברית.

שלב 3: קבלת הויזה

אם בקשתכם לויזה תאושר, תקבלו ויזת הגירה לארצות הברית. הויזה תאפשר לכם להיכנס לארה"ב ולהתחיל את תהליך ההגירה שלכם.

שלב 4: הגעה לארה"ב

לאחר קבלת הויזה, תוכלו להיכנס לארה"ב. עם הגעתכם לארה"ב, תצטרכו לעבור בדיקה ביטחונית בשדה התעופה. לאחר מכן, תקבלו חותמת הגירה שתאפשר לכם להישאר בארה"ב באופן חוקי.

שלב 5: קבלת מעמד של תושב קבע (גרין קארד)

לאחר שתהיו בארה"ב למשך תקופה מסוימת, תוכלו להגיש בקשה לקבלת מעמד של תושב קבע (גרין קארד). תהליך קבלת הגרין קארד יכול לקחת מספר שנים, ולכן חשוב להיות סבלניים.

נושאים נוספים שיש לטפל בהם

בנוסף לשלבים העיקריים בתהליך ההגירה, ישנם גם נושאים נוספים שיש לטפל בהם, כגון:

  • מכירת תכולת הבית או איחסון: אם אתם מתכננים לעבור לארה"ב באופן קבוע, תצטרכו להחליט מה לעשות עם תכולת הבית שלכם. תוכלו למכור את התכולה, לארוז, לפנות ולאחסן אותה, או לקחת אותה איתכם לארה"ב.
  • מקום עבודה: אם אתם מגיעים לארה"ב עם אשרת עבודה, תצטרכו למצוא עבודה. תוכלו למצוא עבודה באופן עצמאי, או להיעזר בשירותי סוכנות השמה.
  • שפה: אם אתם לא דוברים אנגלית, תצטרכו ללמוד אנגלית. לימוד אנגלית יקל עליכם להסתגל לחיים בארה"ב.

הגירה לארצות הברית היא תהליך מורכב, אך הוא אפשרי. אם אתם שוקלים לעבור לארה"ב, חשוב לעשות את המחקר שלכם ולהכין את עצמכם היטב לתהליך.

 

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024