פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

גרנוליט - עבודות גרנוליט

גרנוליט היא אבן מעולה לריצוף בעלת גימור מיוחד ובעלת דרגת קושי רבה מאוד. גרנוליט נוצר תחת תנאי חום ולחץ חזקים ביותר, והם המעניקים לו את קשיחותו. לגרנוליט (באנגלית גרניט) יש טקסטורה גבישית והוא מורכב מהחומרים פצלת השדה(פלדשפט), נציץ(מיקה) וקוורץ.

לגרניט יש מגוון צבעים: לבנבן, אפרפר, שחרחר, אדמדם, ורדרד, ירקרק או שחום. ריצוף גרניט נבנה על דבי חומר בסיס חזק כמו בטון.

שימוש נפוץ לגרנוליט הוא למצבות, לאנדרטאות ולאבני שפה, אולם השימוש בו בתור חומר ריצוף הולך וגובר. יש מספר פינישים וגימורי גרניט שונים:

גרניט מפוצל ? גרניט זה מיועד למשטחים בעלי גימור בלתי אחיד.

גרניט שרוף ? סוג זה נועד למשטח קשה וישר

גרניט כתוש ? נועד עבור ריצוף בעל גימור עדין.

גרניט פוליש ? זהו גרניט מבריק בעל אפקט מראה.

יש המשתמשים בגרנוליט כציפוי בניין חיצוני, משום שהחומר נשאר זהה בצבעו ובצורתו ועמיד בפגעי מזג האוויר. השימוש בגרנוליט בתוך הבית, במטבחים ובמשטחי עבודה, נעשה נפוץ יותר ויותר ונוגס כנראה בחיפויי קרמיקה שמוכרים יותר.

עובי השיכבה של הגרנוליט הוא 2-3 ס"מ. גרנוליט משלבים על גבי משטח בטון קשיחים. קודם כל יוצרים צורה על ידי שימוש בדיקטים של אלומיניום או עץ, לאחר מכן יוצרים את התערובת של הגרנוליט עם חומרי האגרגטים הנבחרים, ולבסוף משטחים את התערובת ומחליקים אותה.

לאחר ההתייבשות של החומר מברישים את המשטח עם מברשת ברזל, על מנת לחשוף את חלקיקי האגרגט. כדי לנקות את המשטח יש להשתמש בחומצת מלח לאחר מספר ימים.

לגרנוליט יש מספר יתרונות כחומר ריצוף ובנייה:

זהו המשטח העמיד ביותר בשוק

ציבעו של הגרנוליט איננו דוהה עם הזמן.

ניתן ליישם גימור של הגרנוליט לפי דרישת הלקוח או האדריכל.

הגרנוליט עמיד בפני חומרים מזיקים כגון חומצות.

ישנם מספר רב של צבעי גרנולית לבחור מביניהם

הגרנוליט הוא בעל גימור מחוספס, ולכן מונע החלקה.

אם אתם מעוניינים לבנות משטחי גרנוליט בביתכם, כדאי לכם להשוות מחירים של מספר מומחי ריצוף ובעלי מקצוע בתחום בדף גרנוליט.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024