פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

דוד חשמל - תיקון דודי חשמל

תוכן [ הסתר ]

דודי חשמל מתקלקלים כל הזמן. חלק מהבעיות אפשר לפתור לבד, ללא עזרת מקצוען. במדריך זה נסביר לכם כיצד לפתור בעיות נפוצות עם דודי חשמל בעצמכם. גם אם לא תפתרו בעיות דוד חשמל בעצמכם, כדאי לדעת אודות התקלות כדי שהחשמלאי לא יבלף לכם ויגבה את הסכום הנכון.

השאלה שסביר שתשאלו את עצמכם במקרה של תקלת דוד חשמל היא ? האם אני יכול לפתור זאת בעצמי, או האם אני צריך לקרוא לחשמלאי?

בעיות נפוצות בדודים

  • דוד חשמל לא מייצר חום
  • דוד חשמל לא מקבל כוח - אם הפיוז בדוד נשרף, עדיף שחשמלאי יחליף את הפיוז. אם אתם קוראים לחשמלאי מבלי לומר לו שהבעיה היא בפיוז, הוא יכול לגבות לכם על כך יותר כסף. אם תקראו לו להחלפת פיוז, העלות תהיה מאוד נמוכה.

הסיבות האפשריות לכך הן גובה מים איננו תקין, או משקעים של אבנית ומינרלים בתוך הדוד ומפזר החום.

כדי לתקן בעיה נפוצה זו, יש לבדוק את מד הלחץ של הדוד. אם לחץ המים הוא מתחת ל-12 PSO, אז יש להוסיף מים למערכת הדוד. אפשר לטפל במשקעים בדוד על ידי ריקון הדוד ממים, אולם כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע לשם כך.

לפני שקונים דוד חשמל, כדאי לשקול זאת בכובד ראש, משום שמלבד מיזוג הבית, חימום מים הינה הוצאת צריכת החשמל הגבוהה ביותר בבית.

סוגי דודי חשמל

דוד חשמל האוגר מים

סוג זה של דודי חשמל הינו הנפוץ ביותר מבין דודי החשמל. מערכות אלו מורכבות ממיכל מים ראשי המכיל בין 70-300 ליטר מים. בדוד זה, כשפותחים את הברז, מים חמים נשאבים מחלקו העליון של דוד החשמל, ומים קרים נכנסים לתחתיתו בו זמנית. מכיוון שחום יוצא גם מהצינורות ומצדי הטנק מים, המים מתקררים גם אם לא משתמשים בהם. בדודי חשמל חדשים יש מערכות טובות יותר לבידוד ואיטום החום, וכך הן מצמצמות עלויות חשמל.

דודי חשמל מיידיים

דודים אלו פועלים בצורה דומה לקומקום חשמלי.

רק כאשר המים זורמים הם מחממים אותם. דודים אלו נעשים יותר ויותר פופולריים בישראל, והם מפחיתים משמעותית את צריכת החשמל, משום שאין איבוד חום. החסרון שלהם המרכזי הוא בכך שהן עובדות בדרך כלל ביעילות בחימום של מים היוצאים מברז אחד בלבד. במקרה של שתי מקלחות למשל, מערכות אלו לא יעבדו ביעילות בדרך כלל, בעיקר בחורף.

התקנה של דודים אלו יכולה להיות יקרה.

יכולת ניצול האנרגיה של דוד חשמל מסומנת על ידי EF. לפני שאתם קונים דוד חשמל חדש, בררו את מדד ה-EF שלו. זהו מדד המבוסס על חימום של 64 גאלונים של מים ביום. מדד דוד החשמל אמור להיות בין 0.93 ל-0.95, שמסתכמים בעלות שנתית של 4725 קילו ואט בשנה.

דרכים לשיפור ניצולת האנרגיה של דוד החשמל שלכם

שדרוג של דוד חשמל - התקנה של דוד חשמל חדש יכולה להקטין משמעותית את תצרוכת החשמל של הדוד שלכם.

שימוש פחות במים - הדרך הטובה ביותר של חסכון בחשמל היא על ידי שימוש בפחות מים חמים. חסכו מעצמכם אמבטיות ומקלחות רותחות, והסתפקו במקלחות פושרות עם זרם מים בינוני. רחצה במים קרים, לדעת רבים, היא בריאה מאוד.

משפחה בת 4 אנשים אשר מתקלחת 5 דקות ביום צורכת 700 גאלונים של מים בשבוע, ששווה לאספקה של שלוש שנות מים לשתיה לאדם אחד! באמצעות התקנת חסכמים בברזים אפשר לחסוך מים, כסף וחשמל.

בידוד ואיטום דוד חשמל - בידוד של דוד חשמל הוא יעיל ביותר בחסכון באנרגיה, במיוחד אם מדובר בדוד חשמל ישן.

מעבר לדוד שמש גם יכול להקטין משמעותית את התצרוכת, במיוחד במדינת שטופת שמש כמו ישראל.

הורדת זמן הפעלת הדוד, והקטנת הטמפרטורה בתרמוסטט - צעד זה יכול להקטין משמעותית את צריכת החשמל. אם תתקלחו בטווח זמן קרוב לזמן פתיחת הדוד תמנעו את התקררות המים.

דוד שמש

דוד שמש יכול לעזור להפחית את צריכת החשמל, בעיקר בקיץ בו לא צריך להדליק כלל דוד חשמל. דוד שמש אפשר להתקין על הגג, ולשם כך יש להזמין בעל מקצוע שיודע כיצד לחבר את הדוד לגג רעפים או גג שטוח, ולחבר את הדוד למערכת החשמל והמים.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024