פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

דלתות כניסה נדמית לנו החלטה שולית יחסית להחלטות האחרות שאנחנו צריכים לקבל כאשר אנחנו מעצבים את הבית. אבל דלתות כניסה של בית הם הדבר הראשון אשר אורח רואה כאשר הוא מגיע אל ביתנו, ולכן ישנה משמעות רבה בבחירה שלהם. מה שהדלתות משדרות הוא הרושם אשר אדם מקבל בכניסתו לבית, וכידוע – מאוד קשה לשנות רושם ראשוני.

עיצוב דלתות כניסה חייב לערב שני שיקולים עיקריים – אבטחה וחזות. חשוב לבחור דלתות כניסה אשר יבטיחו לנו את הביטחון המרבי. אסור לנו לפקפק ביכולת הדלת להגן עלינו, על חפצינו היקרים, ועל בני ביתנו ואורחינו. ישנם מספיק סיפורי אימה המתחילים בדלת שלא הייתה מאובטחת כמו שצריך. אם יש צורך בכך, נוכל לרכוש מנעול עילי בנוסף למנעול הרגיל.

מה צריך לדעת על דלתות כניסה

דלתות כניסה עם כנף אחד או שניים יכולות להיפתח לכיוון אחד או להיות דו צדדיות - דהיינו, להיפתח פנימה וכן החוצה. דלתות חירום המוכרות לנו בגלל הידיות הארוכות שלהן יכולות גם הן לשמש דלתות כניסה, ואפילו מכובדות - הכל תלוי בהשקעה שאנו עושים בתחום של ידיות חירום. בימינו ישנם עיצובים אלגנטיים גם בתחום זה.

דלתות כניסה עם כנף אחד או שניים יכולות להיפתח לכיוון אחד או להיות דו צדדיות – דהיינו, להיפתח פנימה וכן החוצה. דלתות חירום המוכרות לנו בגלל הידיות הארוכות שלהן יכולות גם הן לשמש דלתות כניסה, ואפילו מכובדות – הכל תלוי בהשקעה שאנו עושים בתחום של ידיות חירום. בימינו ישנם עיצובים אלגנטיים גם בתחום זה.

סוגי דלתות כניסה

העולם של דלתות כניסה מסעיר כל-כך בעיקר בגלל המגוון הרחב של אפשרויות הניצבות לפנינו בעת הבחירה. קיימות דלתות כניסה עשויות עץ, כמובן. דלתות כניסה אלו יכולות להגיע בשלל סוגי הדפס, גילופים, צבעים וכן בשילוב עם פסי מתכת. הבעיה העיקרית בבחירה של דלתות עץ קיימת בתחזוקה הרבה הנדרשת מאיתנו בגלל שמדובר בחומר מתפורר וחלש יחסית, על פי רוב.

דלתות כניסה מתכתיות הן הדבר החם בימינו. אלומיניום אינו החומר היחיד אשר נעשה בו שימוש. דלתות רבות משמרות את מראה העץ המסורתי של דלתות כניסה בעזרת ציפוי עץ פורניר. ישנן גם דלתות כניסה עשויות זכוכית (אל דאגה, גם הזכוכית יכולה להיות מאובטחת) או דלתות מחומרים מבוססי פלסטיק.

דלתות כניסה עם נגיעות אישיות

לפני שאנחנו מחליטים על דלתות כניסה, כדאי גם לשקול את האפשרות של דלתות כניסה עם נגיעה אישית. הכוונה היא להוסיף, כמובן, שלט כניסה המודיע על שם המשפחה ולעתים גם על שמות הגרים בבית. שלטים של דלתות כניסה יכולים להיות מגוונים – חלקם רשמיים מאוד וחלקם קלילים ומבדחים. הכל על פי אופיו של האדם.

בנוסף לרכישת דלתות כניסה, צריך לחשוב גם עיצוב הכניסה. היות ובעמנו אנו חיים, מקובל לשים מזוזה בדלתות הכניסה של משרדים ובתים. מקובל לעצב את המזוזה על פי דלתות הכניסה. בנוסף, כדאי לחשוב על נגיעות אישיות כמו עציצים או שטיח כניסה לניגוב רגליים ולברך את באי הבית בשלום לפני כניסתם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024