פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

הדברה - הדברת מזיקים

תוכן [ הסתר ]

המפגש עם חרק גדול במטבח לא יכול להסתיים בטוב... מפגש כזה תמיד מביא לפתרון אחד, והוא הדברה. כמובן שניתן לבצע הדברה בעצמך, אך השאלה האמיתית היא מתי הפעם הבאה שברצונך להיפגש שוב עם חרק לשיחה במטבח. ככל שההדברה שתבוצע במטבח שלך תהיה מקצועית יותר, כך ניתן יהיה לדחות את המפגש הבא (ואולי אפילו להימנע ממנו לחלוטין!). במאמרים הבאים נעסוק בנושא רגיש זה, וננסה לתת את הטיפים העדכניים ביותר בנושא הדברת מזיקים.

חומרי הדברה / ריסוס

כיום קיימים חומרי הדברה רבים המשמשים לצורך ריסוס כנגד מזיקים. החומרים המסורתיים הם חומרי הדברה כימיים, שהם למעשה רעלים ברמת חוזק כזו או אחרת בהם משתמשים לצורך ריסוס באזורים הנגועים במזיקים שונים. ניתן לרכוש כיום חומרי הדברה במקומות רבים, אך רצוי לקחת בעלי מקצוע שיבצעו ריסוס מקצועי ולא חובבני.

הדברה ירוקה

בשנים האחרונות עלתה מאד המודעות שלנו לנושא איכות הסביבה, ועימה עלתה המודעות בנושא שימוש בחומרי הדברה שאינם מזיקים לסביבה. חומרי הדברה כימיים יוצרים זיהום המזיק לסביבה ואף לבני האדם, במיוחד כאשר חומרי ההדברה מרוססים על פירות או ירקות המוצאים בהמשך את דרכם אל שולחננו. כאשר מרוססים חומרי הדברה על הקרקע בסמוך למאגרי המים שלנו, מחלחלים החומרים המזיקים אל הקרקע, ומוצאים דרכם אל מי התהום. אפילו הבשר אותו אנו אוכלים מגיע לעיתים כשבתוכו חומרי הדברה כאלה ואחרים, מאחר והפרות והתרנגולות ניזונות ממזון שגם הוא מרוסס לעיתים כנגד מזיקים.

בעיות אלו ובעיות דומות נוספות יצרו צורך דחוף בפיתוח שיטת הדברה אקולוגית, אשר תפגע באופן ספציפי במזיק עצמו, אך לא תגרום לפגיעה סביבתית. למידע נוסף בנושא זה כדאי לקרוא את המאמר העוסק בנושא הדברה ירוקה.

הדברה ביולוגית

אחת משיטות ההדברה הירוקה המעניינות היא הדברה ביולוגית. בשיטה זו משתמשים בבעלי חיים בכדי לדלל את אוכלוסיית המזיק, כגון שימוש באוייבים הביולוגיים הטבעיים של המזיק. מטרתה של הדברה ביולוגית אינה להשמיד את הזן המזיק כליל, אלא רק לדלל את אוכלוסייתו בכדי לצמצם את הפגיעה הכלכלית שהוא יוצר. בכדי לבצע הדברה ביולוגית ניתן להשתמש בהפצה של מחלה בקרב הזן המזיק, ניתן להביא טורף המהווה אוייב טבעי לזן המזיק, וניתן להביא טפילים הנצמדים אל הזן המזיק.

מזיקים

בארץ קיימים סוגים שונים של מזיקים, עבורם צריך להתאים חומרי הדברה מתאימים. בין מזיקים אלו ניתן למצוא:

  • מכרסמים - עכברים, חולדות וחפרפרות.

בחירת מדביר

5 דרכים למציאת מדביר טוב:

1 בידקו שבעל המקצוע שאתם פונים אליו הוא מדביר מוסמך, ושיש לו נסיון בתחום.

2 קבלו המלצות לגבי כל מדביר שאתם פונים אליו.
3 בידקו באילו חומרים כימיים משתמש המדביר לצורך הדברה ובידקו לגבי הרעילות שלהם באינטרנט.
4 בררו לגבי מדביר שמשתמש בהדברה ירוקה.
5 יש מדבירים שמתמחים בהדברות של מזיקים ספציפיים, כגון תולעים לבנות, או עכבישים. כדאי להזמין מדביר שמתמחה בסוג חרקים או מזיקים ספציפי.

סיכום

הדברה היא נושא למקצוענים, מאחר וביצוע הדברה בלתי מקצועית לא תשיג את היעד, ואפילו עלולה לגרום נזק לסביבה ואפילו לך!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024