פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

בשנים האחרונות, עם עליית המודעות לשמירה על איכות הסביבה, עלה הביקוש לשירותי הדברה ירוקה, בקרב הציבור. חומרי הדברה וריסוס כימיים לא רק פוגעים בחי, אלא גורמים לנזקי סביבה חמורים ואף לנזק חמור בגוף האדם. מוצרי מזון כגון ירקות ופירות המרוססים בצורה שיטתית ומגיעים אל צלחתנו, גורמים לנו להיחשף לחומרים רעילים מאוד לגוף האדם.

חומרי ההדברה המרוססים בשטחי הקרקע והשדות, המצויים בסמוך למאגרי מי תהום, מחלחלים אל האדמה, נספגים, ואחר כך מזהמים את מאגרי המים של האדם, וכמובן, בעלי החיים הנחשפים לחומרי הדברה וריסוס, כגון פרות הניזונות מעשב שרוסס, או עופות, נפגעים אף הם מחומרי ההדברה הרעילים, ובסופו של דבר מגיעים באמצעות שרשרת המזון אל האדם.

לפיכך, האחריות על השמירה על בריאות ילדינו וסביבתנו, תלויה בשימוש באמצעי הדברה בלתי רעילים לסביבה, כדוגמת ההדברה הירוקה.

במאמר הבא, נסביר מהי הדברה ירוקה, ואילו שירותי הדברה ירוקה מוצעים כיום לציבור הרחב.

מהי הדברה ירוקה ?

עם גילוי הנזקים הסביבתיים החמורים שגרמו חומרי הדברה כימית, נוצר הצורך בפיתוח שיטת הדברה אקולוגית, אשר תפגע באופן ספציפי במזיק עצמו, אך לא תגרום לפגיעה סביבתית.

הדברה ירוקה היא שיטה ייחודית של הדברה, הפועלת בצורה יעילה למידור, פגיעה או הרחקה של מזיקים קלאסיים, לרבות: עכברים וחולדות, חרקים למיניהם, יונים ונחשים. הדברה ירוקה, הינה בעלת רמת רעילות נמוכה כזו שאיננה פוגעת באדם, בבעלי החיים או בסביבה, זאת בשל יכולת ההתפרקות של החומרים, עובדה המונעת את חלחול הרעלים והיספגותם באדמה.

ההדברה הירוקה הינה אפקטיבית באותה מידה כשם שיטת ההדברה הקונבנציונאלית, ויתרה מזאת, שיטה זו הינה בעלת ערך מוסף, שכן היא איננה מזיקה לסביבה, לאדם או לבעלי החיים.

מדבירים, המשתמשים בשיטות הדברה ירוקות, מתחילים את תהליך ההדברה תחילה באיתור המוקד והטריטוריה של המזיקים, זאת על ידי שימוש במערכות ניטור ייחודיות, שהן למעשה מוניטורים לאיתור חרקים, מכרסמים, ושאר מזיקים.

אילו שיטות של הדברה ישנן ?

באופן כללי ניתן לזהות שלוש שיטות של הדברה ירוקה, והן:

  • הדברה אלקטרונית – מדובר בשיטת הדברה, המסתייעת באמצעים אלקטרוניים להרחקת המזיקים, כגון: הדברה באמצעות שימוש בגלי קול בתדרים שונים.
  • הדברה באמצעות אמצעים מכנית – זוהי שיטת הדברה ירוקה העושה שימוש באמצעים מכניים, כגון: מלכודת דבק לעכברים, מלכודת כלוב, רשתות, דוקרנים, יריעות ניילון, ועוד.
  • הדברה באמצעות מלכודות פירומון – זוהי שיטת הדברה ביולוגית ייחודית העושה שימוש בפירומונים – חומרים כימיים המופרשים מבלוטות המצויות על גופם של חרקים שונים, הגורמים למשיכתם של חרקים נוספים. הדברה זו, מזהה את סוג הפירומון של המזיק, ומפיקה אותו באופן סינטטי כמלכודת למזיקים.

אילו שירותי הדברה ירוקה ישנם:

כיום, ניתן למצוא מגוון שירותים בתחום ההדברה הירוקה כגון: הדברת מכרסמים, הדברת מזיקים, הרחקת יונים, הדברת חולדים, לכידת נחשים, הדברת נמלים וחרקי מזון, ועוד.

לסיכום, אם ברצונכם להרחיק מעליכם את המזיקים המעצבנים מבלי לפגוע בסביבה הזמינו שירותי הדברה ירוקה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024