פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

הדברת מזיקים הפכה לפרקטיקה נפוצה ולשירות חובה בקרב האדם. הדברת מזיקים היא פעולה הכרחית שנעשית למען הרחקה או הריגה של מיני מזיקים החיים בסביבת האדם ופוגעים בו, במזונו או בשלוותו.

במאמר הבא, נסביר מהי הדברת מזיקים ואילו שירותי הדברה קיימים כיום בענף ההדברה בשראל.

מהי הדברת מזיקים ?

הדברת מזיקים היא למעשה פעולה אשר נועדה להרחיק, לצמצם או להרוג מינים שונים של מזיקים הנמצאים בסביבת האדם. הדברת מזיקים נעשית נגד כל המחלקות הטקסונומיות, לרבות: חיידקים, צמחים, פטריות, דגים, עופות, יונקים ובעיקר נגד חרקים.

אילו סוגי מזיקים קיימים ?

ישנם סוגים רבים של מזיקים, כאשר באופן כללי ניתן לחלק את המזיקים לשתי קבוצות: קבוצת המזיקים הטורדניים וקבוצת המזיקים נושאי מחלות. קבוצת המזיקים הטורדניים כוללת מיני חרקים שאינם מעבירים מחלות או עשויים לפגוע בבני אדם, אלא רק מזיקים שנוכחותם עשויה להטריד בני אדם, לרבות: זבובים, נמלים, לטאות, דג הכסף, ועוד.

לעומת זאת, קבוצת המזיקים נושאי המחלות כוללת מיני חרקים או מכרסמים אשר נוכחותם עשויה לפגוע בבני אדם ולהעביר אליהם מחלות, כדוגמת: יונים, עטלפים, מכרסמים, עקרבים, קרדית האבק, ועוד.

באופן כללי הרשימה המלאה של מיני החרקים והמכרסמים המזיקים לבני אדם הם הבאים: תיקנים, נמלים, קרציות, פרעושים, יתושים, זבובים, צרעות, דבורים, כיני יונים, יונים, מכרסמים (חולדות, עכברים, עכברושים), עטלפים, נחשים, חרקי מחסן, עש הבגדים, דג הכסף, פשפשים, קרדית האבק, תהלוכן האורן, נחשים, לטאות, עקרבים, נדלים, טרמיטים, עכבישים, ועוד.

אילו שירותי הדברת מזיקים ישנם ?

במרבית חברות ההדברה ניתן למצוא את שירותי הדברת מזיקים הבאים:

  • הדברת עכברים ומכרסמים - הכוונה להדברה של עכברים, חולדות ועכברושים הפוגעים בעיקר בילדים ובמבוגרים על ידי נשיכה ועשויים להעביר מחלות גם דרך הצואה והשתן, כגון: דבר, טיפוס מוריני, ועוד.

אילו סוגי הדברת מזיקים קיימים ?

עם התפתחות תחום ההדברה בארץ ובעולם פותחו שיטות הדברת מזיקים שונות ומגוונות, שהושפעו רבות מן הטרנד הסביבתי הירוק. כאשר באופן כלכלי ישנם ארבע שיטות של הדברת מזיקים, והן:

  • הדברה ביולוגית - מדובר בהתערבות יזומה של האדם בכדי לשלוט על אוכלוסייה של מזיקים החיים בסביבתו ומידורם באמצעות טכניקות ביולוגיות של שימוש בפטריות, חיידקים ווירוסים לצמצום המין המזיק והרחקתו.

לסיכום, אם ברצונכם לחסוך כאב ראש ומחלות רבות הזעיקו עוד היום חברת הדברת מזיקים.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024