פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

הובלות - הובלת דירה - חברת הובלה

תוכן [ הסתר ]

תהליך מעבר דירה הינו תהליך מלא מתח, ואחד הגורמים למתח זה הוא בחירת חברת הובלות המתאימה לך, או ביצוע הכנות מסודרות לקראת הובלת דירה בצורה עצמאית. מדריך זה נועד לעזור לך להתכונן לביצוע הובלה בצורה הנכונה ביותר, תוך דגש על נושא האריזה הנכונה של תכולת הדירה וסידורה. הכנה נכונה יכולה להבדיל בין הובלת דירה נינוחה לבין אירוע הובלות מן הגיהנום. בכל מקרה, כדאי לוודא כי במידה ויש לך ילדים, אז הם אצל קרובי משפחה ביום המעבר, כי יום זה עלול להיות ארוך ומפרך. בנוסף כדאי לזכור כי קיימת אופציה לשכור שירותים של בעלי מקצוע כגון חברת אריזה מקצועית שתסייע לכם לבצע אריזת תכולת דירה מסודרת (אך כמובן עם עלות כלכלית מסויימת).

איך לארוז את הדירה לקראת הובלה?

העצה הראשונה (ואולי הכי חשובה) היא פשוט להתחיל לארוז מבעוד מועד חפצים שאינם בשימוש שוטף. אריזה מראש יכולה להקל על הלחץ ביום האחרון לפני מעבר דירה, ואפשר העברה חלקה יותר.

וודאו כי יש ברשותכם את הציוד הדרוש לקראת ההובלה, כגון:

  • קופסאות קרטון - השתמש בקופסאות ומיכלים במצב טוב, לא בקופסאות קרועות או מיכלים עם נטייה להישבר.
  • שקיות ניילון גדולות - ניתן לארוז בגדים וכלי מיטה בשקיות ניילון חזקות. בנוסף, סביר להניח כי תמצאו את עצמכם עם כמות לא מבוטלת של דברים שיושלכו לאשפה.
  • חומרי עטיפה והגנה - נייר בועות (הבועות האלה שכיף לפצפץ), עיתונים וניילון לעטיפה.
  • ציוד סגירת ארגזים - נייר דבר עבה (מסקינטייפ), נייר דבק סלוטייפ וזוג מספריים.
  • טוש עבה לסימון
  • סרט מדידה

פיזור תכולה לארגזים

פזרו את הפריטים בין הארגזים השונים בצורה חכמה, כך שבכל קופסה יהיו גם פריטים כבדים וגם פריטים קלים, מאחר ואם תארזו את כל הפריטים הכבדים בארגז אחד, לא תצליחו להרים אותו וסביר שהוא יקרע במהלך הובלת הדירה. נסו להימנע מלארוז יותר מ-20 קילו לארגז אחד. יש למקם פריטים כבדים בתחתית הארגז, ופריטים קלים יותר כגון מצעים בחלק העליון של הארגז. כך הפריטים הכבדים לא מועכים את הפריטים העדינים מלמטה.

ספרים, קלטות וידאו ודיסקים כדאי לארוז בקופסאות קטנות, משום שהם נוטים להיות כבדים, והופכים עבודת הובלות פשוטה לעסק מסובך. אם לחלק מהספרים יש ריח של טחב, פזר אבקת טלק בתוך הספר וארוז את הספרים בניילון לפני האריזה הסופת. לפני ביצוע הובלות, כדאי לשלוח את השטיחים, הריפוד והiוילונות לניקוי מקצועי. לאחר הניקוי כדאי לשמור את השטיחים באריזה שתשמור על הפריטים נקיים לקראת ההובלה.

אל תמלאו את הארגזים ביותר מדי פריטים. יש לשמור על הארגז מלא אך ניתן לסגירה, כך שאין פריטים שבולטים החוצה. ארגזים עם מקום בחלקם העליון יכולים להיות ממולאים במגבות, מצעים או בנייר. כדאי לסגור את הארגז לגמרי ולהדביק את חלקו העליון, כדי שיהיה אפשר לארגן את הארגזים בערמות במהלך הובלות הפריטים.

קוסמטיקה ותרופות כדאי לארוז אריזה כפולה וחסינת נזילות. כמו כן כדאי להפרידם משאר פריטי ההובלה.

פריטים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי כדאי לשמור עליכם ולהפרידם משאר ההובלה.

ישנם פריטים שאין צורך לארוז אותם בכלל – כגון מזרנים, אם מדובר במרחקי הובלות קצרים או בעבודות הובלות קטנות.

יש להימנע מהשקיית עציצים יום לפני העברת דירה.

חפצים שבירים / עדינים

כדאי לרכך ארגזי הובלות עם חומרים כמו אריזת בועות ("פצפצים"), נייר עיתון או נייר טואלט. הדבר נכון בעיקר לפריטים שבירים כגון כוסות וצלחות, אותן צריך לעטוף באריזות נייר או פלסטיק, כל פריט בנפרד. כדאי לארוז צלחות בצורה אנכית, כפי שמניחים אותם על משטח הייבוש. יש לארוז כל כוס בנפרד בנייר ולמלא את חלל הכוס בנייר. במידת האפשר מומלץ לארוז חפצים שבירים במיכלים מיוחדים שייגנו עליהם.

פירוק רהיטים ומוצרים חשמליים

אם אתם מפרקים מדפים ומוצרים אחרים המקובעים אל הקיר, או שאתם מפרקים רהיטים שונים לצורך ההעברה (כמו לדוגמא אם אתם מפרקים מיטת תינוק), דאגו להדביק את כל הברגים והאומים השונים בשקית למוצר עצמו כדי למנוע בלבול מאוחר יותר. יש לרוקן את כל הארונות, המגירות והשידות מכל תכולתם לפני ההעברה.

אם אתם מעבירים מוצרי חשמל או מוצרי אלקטרוניקה שונים (טלוויזיה, מחשב, קומקום חשמלי, וכו') הצמידו את הכבלים המתחברים אל המכשירים השונים אל המכשיר עצמו בכדי להקל על חיבורו מחדש בכתובת היעד. הקפידו במיוחד על ספקי כוח שעלולים להראות מאוחר יותר מאד דומים. סמוך למועד מעבר דירה (יום קודם), נתק המקרר מהחשמל והפשר אותו בכדי לנקותו.

סימון ארגזים

אחד הדברים החשובים ביותר בעת הובלת דירה הוא תיוג הקופסאות השונות בתוויות. דאגו שכל קופסה וארגז מכילים תיוג מפורט הכולל:

  • תיוג לגבי החדר אליו משוייך הארגז.
  • אזהרה במידה והפריטים בארגז שבירים.
  • תיוג לגבי סדר הובלות החפצים. פריטים שכדאי שירדו ראשונים צריכים להיות ארוזים בארגזים שרשומה הערה זו לגביהם.

ארגזים / קופסאות להובלה

השג קופסאות וארגזים מראש - אין ספק שאחד הנושאים שחושבים עליהם הכי הרבה בתקופה לפני ביצוע הובלות הוא נושא האריזות. אנשים שעוברים דירה כל הזמן חושבים על ארגזים, ומנסים לאתר ארגזים או "להשלים ציוד" מכל מקום נראה לעין. ארגזים לא עולים הרבה כסף, ואפשר בהחלט להשיגם בתקופות רגועות יחסית מבחינת הובלות, החל מספטמבר. בררו אם לחבריכם יש ארגזים שהם לא צריכים, או פנו לסופרמרקט ליד מקום מגוריכם. במידה ואתם עושים שימוש בשירותי חברת הובלות, ניתן בדרך כלל לבקש מהם ארגזים לאריזה.

הכנה מנטלית לקראת הובלה

ארוז חדר אחד בכל פעם – יש אנשים שנלחצים רק מלחשוב על לארוז את כל הבית שלהם. לכן כדאי לארוז חדר חדר, ולא בבת אחת. כך המטלה של האריזה הופכת להיות נסבלת הרבה יותר.

הדבקה נכונה של הארגזים

כדי להדביק את ארגזי הובלות בצורה יעילה יש להדביק את החרך המרכזי של הארגז בפס אחד של סרט הדבקה עבה, ואת הסרט לחזק בשני סרטי הדבקה שיחתכו אותו במאונך. בסופו של דבר מתקבלת האות H בתחתית הקרטון.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024