פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

החלפת אמבטיה - שיפוץ אמבטיה - התקנת אמבטיות

תוכן [ הסתר ]

אם אתם מוכנים להתקין אמבטיה חדשה, אך לא יודעים כיצד לבצע זאת, קיראו מדריך מפורט זה. החלפת אמבטיה הכוללת החלפה של כל הצנרת הינה יותר מסובכת, ולשם כך יש להוועץ במומחה אמבטיות ואינטלציה. אם אתם שומרים על הצנרת של האמבטיה הישנה, פשוט הכניסו את האמבטיה החדשה לאותו המקום של האמבטיה הישנה וחברו מחדש את הצינורות ופתחי הביוב. לשם כך חשוב שממדי האמבטיה החדשה יתאמו לישנה. יש לציין שהתקנת אמבטיה חדשה היא הזדמנות טובה לשדרג את הצנרת הקיימת, וכדאי לשקול לעשות זאת, למרות שזה דורש קצת עבודת אינטלציה.

חיבור צינור ברז

בחן את השסתום שמגיע עם הברז החדש. ישנם שסתומים שמאפשרים למים לזרום דרך החלק העליון של השסתום, חלק דרך החלק התחתון, וחלק דרך החלק האחורי.

אם השסתום דורש חיבור אחר מזה שיש לך, הוא יצטרך לעבור שינוי.

בדיקת נזילות

לאחר התקנת שסתום הברז, צריך ליצור לחץ מים בצינורות כדי לוודא שאין נזילות. מכיוון שהקיר חשוף, חשוב לדאוג לעניין הנזילות לפני איטום הקיר.

התקנת אמבטיה

כשמתקינים את האמבטיה, חשוב לוודא שפתח יציאת המים לביוב מקובע בתחתית האמבטיה עם חומר מבודד, כדי שהמים הניגרים לא יטפטפו לריצפה.

שיפוע האמבטיה

יש לוודא כי שיפוע האמבטיה בנוי בצורה נכונה. אמבטיות סטנדרטיות בנויות עם שיפוע טבעי, כדי לאפשר את ניקוז המים בצורה יעילה. למרות זאת, אם הרצפה איננה ישרה, עדיין יכול להיווצר מצב בו השיפוע איננו מספק.

איטום האמבט

לאחר התקנת אמבטיה, יש צורך לאטום את צדדי האמבט בחומר איטום מיוחד. לאחר האיטום יש לוודא כי לא מרטיבים את האמבט עד שהחומר מתייבש, כפי שרשום בהוראות על שפורפרת חומר האיטום.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024