פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

הכל על טיפולי שיניים משמרים

הכל על טיפולי שיניים משמרים: טיפולים, חשיבות וטיפים 

 

בריאות הפה והשיניים חשובה לא רק מבחינה אסתטית, אלא גם מבחינה בריאותית. טיפולי שיניים משמרים נועדו לשמור על בריאות השיניים והחניכיים ולמנוע מחלות שונות, כמו עששת ודלקות חניכיים. טיפולים אלו חשובים לכל אדם, בכל גיל, ומהווים חלק בלתי נפרד בשמירה על איכות החיים.

 

טיפולי שיניים משמרים כוללים מגוון רחב של טיפולים:

 • בדיקות תקופתיות: במהלך הבדיקה יבצע רופא השיניים סקירה מקיפה של הפה ויחפש בעיות פוטנציאלות בחלל הפה. מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה. 

 

 • הסרת אבנית: אבנית היא רובד חיידקים קשיח המצטבר על השיניים ועלול לגרום לדלקת חניכיים ועששת. רופא השיניים או השיננית יסירו את האבנית וינקו את חלל הפה. 

 

 • סתימות: עששת גורמת לפגיעה בזגוגית השן ויוצרת חור בשן. מטרת הסתימה היא לאטום את החור שנוצר בעקבות העששת ולשחזר את השן. קיימים סוגים שונים של סתימות, ביניהם:
  1. סתימות אמלגם: סתימות העשויות ממתכת כסופה. סתימות אלו זולות יותר, אך הן פחות אסתטיות ופוגעות במראה החיוך.
  2. סתימות לבנות: סתימות אלו עשויות מחומרים מורכבים בצבע השן. הן יקרות יותר, אך הן אסתטיות יותר ומשתלבות בצורה טבעית עם צבע השן.

 

 • טיפולי שורש: במקרים בהם העששת התקדמה ופגעה במוך השן,לא ניתן לבצע סתימה  ורופא השיניים יבצע טיפול שורש. מטרת טיפול זה הוא להציל את השן ולמנוע את עקירתה. טיפול שורש מתבצע בכמה שלבים:
  1. ניקוי תעלת השורש: רופא השיניים ינקה את תעלת השורש, המכילה את כלי הדם והעצבים, מחיידקים ורקמות נגועות.
  2. מילוי תעלת השורש: לאחר ניקוי תעלת השורש, ימלא אותה רופא השיניים בחומר מיוחד. 
  3. שחזור השן: לאחר מילוי תעלת השורש, ישחזר רופא השיניים את השן באמצעות כתרים או סתימות.

 

 • הלבנת שיניים: טיפולי הלבנת שיניים נועדו לשפר את המראה האסתטי של החיוך. טיפולים אלו יכולים להתבצע במרפאת השיניים באמצעות ג'ל הלבנה מיוחד המופעל באור כחול, או בבית, באמצעות ערכות ייעודיות המכילות ג'ל הלבנה וסד מיוחד.

 

חשיבות טיפולי שיניים משמרים

טיפולי שיניים משמרים חשובים מאוד מכמה סיבות:

 • מניעת מחלות: טיפולים אלו מסייעים במניעת מחלות שונות, כמו עששת ודלקות חניכיים, אשר עלולות להוביל לנזקים משמעותיים לבריאות הפה והשיניים, ואף להשפיע על בריאות הגוף. 
 • שימור השיניים: טיפולי שיניים משמרים מסייעים בשימור השיניים לאורך זמן ומאפשרים לכם ליהנות מחיוך בריא ואסתטי לאורך שנים רבות.
 • שיפור איכות החיים: טיפולי שיניים משמרים תורמים לשיפור איכות החיים ומאפשרים לאכול, לדבר ולחייך ללא כאבי שיניים או חוסר נוחות.
 • חיסכון בעלויות: טיפולי שיניים משמרים זולים משמעותית מטיפולי שיניים משקמים, כמו השתלות שיניים או כתרים.

טיפים לשמירה על בריאות הפה והשיניים:

 • צחצוח שיניים פעמיים ביום: יש לצחצח את השיניים פעמיים ביום, בוקר וערב.
 • שימוש בחוט דנטלי: יש להשתמש בחוט דנטלי פעם ביום, לפני צחצוח השיניים, לניקוי רווחים בין השיניים.
 • תזונה נכונה: יש להימנע מאכילה מרובה של מזונות וממתקים המכילים סוכר, אשר עלולים לגרום לעששת.
 • ביקורים תקופתיים אצל רופא השיניים: מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה.

טיפולי שיניים משמרים הם נדבך מרכזי בשמירה על בריאות הפה והשיניים. טיפולים אלו חשובים לכל אדם, בכל גיל, ומהווים השקעה משתלמת באיכות החיים. הקפדה על טיפולי שיניים משמרים, תזונה נכונה וביקורים תקופתיים אצל רופא השיניים יבטיחו לכם חיוך בריא, יפה ואסתטי לאורך שנים רבות.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024