פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

חדרי ילדים - עיצוב חדר ילדים

תוכן [ הסתר ]

הורים טריים מוצאים עצמם עומדים בפני הצורך לבנות ולעצב חדר ילדים, שבדרך כלל צריך להיבנות מאפס. למרות שיש שבוחרים עיצוב חדר ילדים שיהיה כמו חדר שינה של ההורים, חדר ילדים נבדל משאר החדרים בבית במספר מאפיינים:

  • בחדר ילדים בדרך כלל יש תמונות, בובות וצעצועים שילדים אוהבים.
  • גם פריטים ורהיטים יכולים לקבל מראה ילדותי במהלך עיצוב פנים של חדר ילדים. החל ממנורות בצורת ליצן ועד לספה בצורת מכונית מירוץ, אפשר לעצב חדר ילדים בצורה כיפית וצעירה שילדיכם יאהבו למשך שנים.
  • חדרי ילדים הם גם בדרך כלל קטנים יותר מגודל חדר השינה של ההורים. כדאי לעצב בתוך חדרי ילדים ארונות מודולריים, כדי שלא יהיה בלאגן בחדר.

עיצוב חדר ילדים

עיצוב פנים של חדרי ילדים חייב להתחשב גם באופי של ילדים. ילדים אוהבים להשתולל ולעשות בלאגן, ולכן אפשר ליצור קיר מחיק עליו יוכלו הילדים לפרוק את העול היצירתי שלהם. אם אתם מתכננים ארונות, דאגו מראש שיהיה מקום לכל הצעצועים של הילדים כך שלא יהיה בלאגן בחדר. אין דבר שהורס עיצוב פנים של חדר ילדים יותר מצעצועים זרוקים בחדר. תכננו את עיצוב הפנים של חדר הילדים בצורה בטוחה. אל תציבו מיטה ממנה יוכל ליפול הילד. בנוסף, ילדים יכולים להתקל במדפים וארונות, ויש לאבטח מקומות אלו. בנוסף, יש להניח את הפריטים והרהיטים בחדר בצורה נגישה לילד. עיצוב פנים של חדר ילדים שמציב את הכוננית בגובה מטר וחצי לא ממש יעזור לילד בן חמש שלא מגיע לצעצועים שלו.

כאשר מעצבים חדרי ילדים, עוזר לבוא עם קונספט עיצובי מקדים לגבי המראה הסופי של החדר. הנה כמה רעיונות לנושאי עיצוב אפשריים:

  • חדר ילדים פיראטים - ילדים אוהבים מאוד פיראטים, ולכן אפשר לעצב את כל החדר בסגנון, עם מיטה בצורת סירה, תוכי תלוי, קיר עם ציור של פיראטיים, חרב צעצוע תלויה, ועוד רעיונות מהעולם הדמיוני של הפיראטים.

חדר תינוקות

הנה כמה טיפים הנוגעים לעיצוב ובנייה של חדרי תינוקות.

  • חדר תינוקות בטוח - התכונה החשובה ביותר בחדרי תיקונות היא היותם בטוחים לילדים. יש צורך לוודא שכל חלק בחדר איננו מהווה סכנה לתינוק. המיטה או הלול צריכים להיות עם סורגים או מעקה ביטחון שימנעו מנפילת הילד בזמן השינה.

חדר נוער

מגיע גיל בו הילדים מתבגרים, וכבר לא מתאים להם שיש ציור קיר של מיקי מאוס על הקיר. הפיכה של חדרי ילדים לחדרי נוער איננה מסובכת וגם לא יקרה. במדריך זה ניתן לכם הצעות לעיצוב חדרי נוער שבן ובת הטיפש-עשרה שלכם יאהבו.

  • שימוש בצבעים נועזים - עיצוב חדר מחדש עם צבעי פסטל ורהיטים חדשים יכול להיות יקר. גם ככה בן/בת הנוער יגדלו עוד 5 שנים ויעזבו את הבית. ניתן לנצל את העובדה שנוער אוהב להתפרע ולעצב חדר נוער בצבעים נועזים ובהירים. צבעים פופולריים הם כתום, ורוד בוהק, אדום חזק וכל צבע שבולט לעין. השתמשו בפריטים וריהוט קיים כדי לבחור בצבע שיתאים לחדר. ילדיכם יאהבו את החדר כי הוא יהיה לא שגרתי ופרוע.

סיכום

נתנו רק קמצוץ רעיונות עיצוב חדרי ילדים, אולם יש עוד אינספור. חדרי ילדים לבנות יכולים להיות בעיצוב בובות, בלט או ברבי. לבנים אפשר לעצב חדר כדורגל, חדר מוזיקה או חדר גיבורי-על. אם לילדכם יש העדפה מסיומת לדמות מצוירת, אופנועים, חלל או כל נושא אחר, אתם יכולים בקלות יחסית לעצב חדר שלם בסגנון זה. עיצוב חדר ילדים בסגנון דמויות מצוירות, למשל, ישלב דמויות דיסני במספר מקומות, בפריטים שיוגבו בחדר וכן בציורים על הקיר. ערבו את הילד שלכם בעיצוב פנים של החדר. תתפלאו ללמוד איזה דמיון פורה ורעיונות טובים יכולים להציע ילדיכם. בנוסף זה יאפשר לכם לבצע פעילות משותפת הורית עם הילד.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024