פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

חדר ספריה בתוך הבית - בקלות ובמינימום עלות

תוכן [ הסתר ]

תולעי ספרים אמיתיות לא יוותרו על מדפים לבית, מעוצבים או לא, אך בכל מקרה - עמוסים בספרים עד להתמוטטות אפשרית. יש משהו בקיומו של חדר שלם מלא בספרים, שהופך את הבית ליפה ומושקע עוד יותר. אבל גם הקמה של ספריה בבית היא משהו שצריך לתכנן, ממש כמו כל עבודה עיצובית אשר קשורה לבית הפרטי שלנו.

כי חדר ספריה הוא חדר לכל דבר, אשר הדבר העיקרי בו הוא כמובן הספרים. יש בו לא מעט מדפים, גם כן - אבל פחות או יותר כאן זה מסתיים. אפשר להגיד מבחינה אחת שמדובר במשהו מאוד פשוט וקל, אבל אם נתעמק בזה, נבין שמדובר בעניין מאוד לא רגיל. עיצוב של חדר ספריה הוא משהו שצריך להשקיע בו הרבה מחשבה, בעיקר.

אז מה צריך כדי להקים חדר ספריה בתוך הבית? צריך להתחיל ראשית בשאלה אילו מדפים לבית תקנו לצורך כך. מצד אחד, אפשר להתקין מדפים בכל הקירות, בסידור ישר ומקביל, שורות על גבי שורות ושלבים מעל שלבים, שהופכים את החדר ממש לספריה מרשימה.

האפשרות הזו מומלצת למי שיש לו כמויות באמת גדולות של ספרים, או שלפחות הוא מתכוון למלא אותן בהמשך הדרך, משום שמדפים ריקים זה פחות יפה. לשאוף להיות כמו ספריה זה נחמד ויפה, אבל אם אין מספיק ספרים - כנראה שאין שום הצדקה לכך.

מדפים לבית בצורה מעוצבת

מעבר לעיצוב הרגיל, שורות שורות מסודרות ומאורגנות היטב, יש עוד כמה אפשרויות. הרי הסידור הזה הוא אמנם הסטנדרטי והמקובל ביותר (וגם הנוח ביותר), אבל אי אפשר לוותר על הגיוון והחדשנות שאפשר להשיג עם מדפים לבית, אם רק עושים זאת כמו שצריך.

אז אפשר לשים את המדפים באלכסון, בצורה מדורגת, אחד ליד השני. אפשר לשלב בין כמה סוגים של מדפים, או לגוון בגבהים, במה שייראה כמו 'סדר מבולגן', שיכול להיות מאוד יפה אם מקדישים לכך מחשבה. אפשר להקים מדפים על קיר אחד, ובקירות האחרים לשלב תמונות ומוטיבים עיצוביים אחרים. אפשר לשלב בין מדפים לתמונות - ועוד ועוד.

עבור הרבה מאוד אנשים, זה ייראה כמו ספריה שאינה ספריה, אבל חייבים לזכור דבר אחד: הספריה בבית היא לא הספריה העירונית. היא לא אמורה להיות כזו וטוב שכך. זכרו שהבית שלכם נהנה מדינאמיות ומאווירה אחרת, וצריך להתאים את העיצוב לכך.

מדפים לבית - ליצור ספריה שתתאים לכל אחד

בבתים ה'סטנדרטיים', יש גם ילדים. יש מבוגרים שרוצים להרגיש בבית. יש מתבגרים ולעיתים קרובות או רחוקות - גם אורחים. עבור כל אלו, צריך ליצור ספריה אשר תתאים לכל שימוש ושיהיה נוח להשתמש בה. ובמילים אחרות: אי אפשר להקים ספריה בבית, גם עם מדפים לבית מהסוג הצבעוני ביותר, אם אין בה אווירה ביתית.

זהו ההבדל העיקרי בין חדר ספריה בדירה שלכם לבין הספריה העירונית. בוודאי תרצו שהילדים שלכם יהנו ממנה, שהאורחים יזכרו אותה לטובה ושאתם, בעלי הבית, תרצו לשהות בה ברוב שעות היום. ולכן, העיצוב חייב להתחשב גם בזה.

אז לצד מדפים לבית, כדאי מאוד לשים בחדר שולחנות וכיסאות נוחים, לדאוג לתאורה נכונה שתשמור על העיניים ולא תאמץ אותם, לכיווני אוויר שאפשרו לשוהים בחדר להרגיש גם את הסביבה שבחוץ ואפילו מוזיקה טובה, בשביל החוויה. רק כך אפשר להבטיח שזו תהיה ספריה מוצלחת במיוחד.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024