פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

למערכת מיזוג מרכזי יש מספר יתרונות של חימום הבית. המערכת מאפשרת לך לשלוט בצורה המדויקת ביותר בטמפרטורת החדר, דרך שימוש בתרמוסטט אחד.

החסרון המרכזי של מערכת חימום מרכזית היא שפעמים רבות צינורות הובלת האוויר החם במערכת אינן מבודדות לחום. כך החום שהמיזוג מייצר בורח דרך תעלות ההובלה הללו.

אם אתה לקראת שיפוצים ומתכנן מערכת חימום ביתית, כדאי לדאוג לבידוד התעלות אוויר של המערכת. זה יגביר את יעילותה, יאריך את חיי פעילותה, וכמובן יחסוך בחשמל.

שליטה בחום של החדר נעשה בדרך כלל ממרכז פיקוד אחד, למרות שיש מערכות בהן מותקן מרכז פיקוד במספר חדרים בבית. לפני שאתם קונים מערכת חימום, בררו לגבי האפשרויות המתקדמות של המערכת. יש מערכות שאפשר לתכנן אותן מראש לפעול בשעות קבועות, ולהיכבות אוטומטית. זה יתרון במקרה שאתם הולכים לישון ורוצים שהמזגן ימשיך לפעול לשעה נוספת.

גם איכות התרמוסטט חשובה מאוד. אם אתה קובע למערכת שהטמפרטורה הרצויה היא 25 מעלות, היא צריכה להיסגר אוטומטית כשהחדר מגיע לטמפרטורה הרצויה. מיקום התרמוסטט צריך להיות במרחק מה מהמערכת חימום, כדי שהמזגן לא יכבה כשהטמפרטורה בסביבת המערכת בלבד מגיעה לטמפ' הרצויה.

ניקוי פילטר אוויר פעם בתקופה יכול לשפר את יכולת מערכת החימום לחמם.הפילטר מאפשר גם לסנן את האוויר שהמזגן פולט.

חימום פנימי

מערכות חימום פנימי מותקנות בתוך קירות, רצפות ותקרות של בתים חדשים. מערכות אלו מקרינות חום לעבר הפריטים בחדר, כולל הדיירים, הנמצאים במגע עם המשטח, ללא חימום האוויר בחדר. חימום זה פועל בדומה לשמש ביום קר וללא רוח.

מערכות אלו מאפשרות לדיירים להרגיש בנוח גם אם טמפרטורת האוויר נמוכה, ולכן יכולות להפחית איבוד חום מהבית כשהחימום פועל לזמן קצר. אם החימום הפנימי פועל לזמן רב הוא עלול להעלות את טמפרטורת האוויר ולפעול בדומה למערכת חימום מרכזית. מערכות פנימיות, בדרך כלל, חוסכות בחשמל.

מערכות חימום תקרה הן המערכות הזולות ביותר להתקנה. החיסרון בהן הוא שהן דורשות חיבור חוטי העובר ליד התיקרה.

מערכות אלו כוללות רכיבים מורכבים המונעים חימום יתר של המערכת. מערכות חימום פנימי הן יעילות ביותר בחימום, אולם ההתקנה שלהן עולה כסף רב, ובמקרה של בית שאיננו חדש שיפוצים להתקנת מערכת זו עולים אף יותר.

רדיאטורים

ישנם שני סוגי רדיאטורים: חשמלי וגז. בארץ רדיאטורים מסוג גז לא נפוצים כמו בחו"ל, לכן לא נרחיב את היריעה אודותם. רדיאטור חשמלי, בניגוד לדעה הרווחת, הוא מזללה עצומה של חשמל. זהו בין המכשירים אשר צורכים הכי הרבה חשמל בבית. הוא עובד על ידי חימום של מים הנמצאים בתוך מיכל הרדיאטור, אשר בתמורה מחממים את האוויר. לא מומלץ להשתמש ברדיאטורים, למרות שהחום שהם מניבים הוא מאוד נעים, ולא מייבש את האוויר כמו מזגן.

מזגנים

להפעיל מזגן לשם חימום הבית מבזבז הרבה פחות חשמל מאשר לשם קירור. לכן בתקופת החורף צריכת החשמל פעמים רבות נמוכה מהצריכה בקיץ.

מפזרי חום

מפזרי חום, בדומה לרדיאטורים, מבזבזים המון המון חשמל. השוני מרידאטורים הוא שמפזרי חום אינם יעילים בחימום. הם מחממים את האוויר שנמצא בקרבת המפזר, ואז חימום זה בורח, והחדר חוזר להיות שוב קר. כמו כן, מפזרי חום מייבשים מאוד את האוויר.

מכל האמור לעיל ישנם מספר רב של אפשרויות חימום לבית. לפני ביצוע ההחלטה בקרו בבתים של אחרים והתנסו בחימום. כך תוכלו להרגיש בצורה הנכונה ביותר מהו סוג חימום המתאים לכם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024