פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

חשמלאי - חשמלאים

תוכן [ הסתר ]

מדריך חשמלאי בסיסי זה נועד להסביר לכם תיקונים בסיסיים שניתן לערוך בבית מבלי הצורך להזמין בעלי מקצוע מומחים.

איך חשמלאי מתקן תאורה ומחליף בית מנורה?

  • בשלב הראשוני והחשוב ביותר – יש לנתק את החשמל בארון החשמל, כך שלא יהיה שום סיכוי שחשמל יגיע למנורה שמחליפים. הדבר הבסיסי ביותר שכל חשמלאי יודע הוא שאפשר להפגע ואף למות אם מקבלים זרם חשמלי מספיק חזק לגוף.
  • כעת יש לפרק את בית המנורה הישן. הוציאו את כל הברגים ופרקו את המנורה כך שבמקומה יש חור בקיר אשר ממנו יוצאים 3 חוטי חשמל.
  • כעת יש לחבר את גוף המנורה. בתור חשמלאי מתחיל חשוב שתוודה כי אתה מאבטח את בסיס המנורה כראוי לקיר.
  • בשלב הבא, גוף המנורה החדש מחובר לקיר ולשלושת החוטים היוצאים מן הקיר. החוט השלישי, שבדרך כלל בצבע חום, מחומר לאדמה ונועד להארקה.
  • כל מה שנשאר עכשיו זה לסגור את כל הברגים של המנורה בגוף תאורה, להרכיב נורה לבית המנורה ולהדליק את החשמל. עכשיו נסו לענות על השאלה כמה חשמלאים צריך כדי להחליף מנורה...

חיבור חשמלאי של מתג חשמל

לעיתים יש צורך להחליף או לפרק את מתג ההפעלה של המנורה בחדר. כדי לעשות זאת אין צורך לעבור הסמכה בתור חשמלאי, למעשה זה מאוד פשוט.

בשלב הראשון חשוב לזכור את הכלל החשוב ביותר – ניתוק החשמל המרכזי שמגיע ליציאת החשמל. ודאו שזהו הסוויטצ' הנכון – ונסו להפעיל את המתג. לאחר שתפרקו את הברגים של מתג החשמל תבחינו בשלושה חוטים: אחד להארקה, ושניים שמתחברים לחוט היציאה ולמערכת החשמל. אם יש לכם תקלה באחת המנורות או המכשירים, והם אינם עובדים, יתכן שאחד החוטים השתחרר. כדי לתקן זאת, כל מה שצריך לעשות זה לפתוח את ההברגה של שני החוטים, לוודא שהחוט מוכנס כמו שצריך, ולחזקו בשנית באמצעות הבורג. אין זה משנה איזה חוט מחובר לכניסה וליציאה של החשמל.

ישנם מתגים שמחוברים בחיבור משולש. לדוגמה, בחדרים רבים חשמלאים מחברים מנורות בחיבור משולש כדי שיהיה אפשר לכבות את האור ממקומות שונים בחדר. בחיבורים אלו, אם תפרקו אותם, תגלו 4 חוטים. חוט אחד הוא חום או ירוק להארקה. חוט נוסף הוא בצבע לבן, חוט ניטרלי. החוטים האחרונים הם בצבע אדום ושחור, או ששניהם שחורים, והם נועדו לשם כניסת החשמל וליציאת החשמל אל תוך המכשיר החשמלי.

כדי לנתק את החשמל יש להשתמש בארון הנתיכים, שנקרא גם קופסת פיוזים או ארון חשמל. במקרה שהחשמל בביתכם פוסק יש לבדוק את ארון הנתיכים ולוודא שכל הפיוזים נמצאים במצב פעיל (ON). אם אחד הפיוזים קפץ, או אם הפיוז הראשי נפל, יתכן שזו הסיבה להפסקת החשמל בביתכם, ולפני שאתם קוראים למספר חשמלאים לתיקון הבעיה, נסו להרים את הפיוז בעצמכם.

אם לא תצליחו לפתור את הבעיה, יתכן שתצטרכו להזמין חשמלאי. אם הוא יגלה כי אחד הפיוזים נשרף, יהיה צורך להחליפו. העלות של פיוז איננה גבוהה, ולכן זה לא אמור להיות בעיה.

יש עוד תיקונים רבים שנכללים בתחום אחריותו של חשמלאי. אם אתם מאוד רוצים ללמוד זאת, ישנם ספרים רבים ללימוד המקצוע חשמלאות, וכמו כן אפשר להרשם לקורס במסגרת משרד העבודה.

חשמלאים בדרום

מכיוון שהדרום החל להתפתח רק בשנים האחרונות, עם התפתחות האזור גם נוצרה דרישה מאוד גדולה של חשמלאים בדרום. אם אתם מחפשים חשמלאים באזור ספציפי בדרום, כגון באר שבע או קריית גת, מומלץ להשוות מחירים בין מספר חשמלאים שונים, ולקבל הצעות מחיר מהם.

בנוסף תוכל לקרוא מאמרים בנושא ולקבל המלצות לגבי החשמלאים השונים. בדרום יש גם מספר מעבדות שירות שיתקנו לכם מכשירים ספציפיים בבית. חשוב לשאול את החשמלאי לגבי ההתמקצעות הספציפית שלו והמומחיות שלו. בקשו לקבל הצעת מחיר עוד בטלפון, משום שרוב החשמלאים לוקחים כסף על ביקור.

חשמלאים בצפון

צפון ישראל הוא מקום מאוד גדול, ולכן לפעמים קשה למצוא בעלי מקצוע שיגיעו לאזור מגוריכם. כיום, עם עידן האינטרנט , כבר אין צורך להזמין רנדומלית חשמלאי, ואפשר לשלוח טופס ולקבל פניות ממספר חשמלאים בצפון שפנויים. כך נחסכת לצרכן המטלה של לצלצל לעשרות חשמלאים ולמצוא אחד שיודע לפתור את הבעיה בחשמל.

לפניות בנושאי חשמל מיצאו חשמלאים בצפון. כך תפתרו את בעייתכם - בין אם אתם נמצאים בחיפה, בקריות או בכל מקום בצפון ישראל.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024