פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

טיפים לחידוש רהיטי גן בשיטת DIY

brush-gc1893bfcf-640

במהלך העשורים האחרונים, גילו רבים את האפשרות לעשות עבודות או להרכיב רהיטים שונים בשיטת DIY – שזה אומר בעברית "עשה זאת בעצמך". יצרנים פרטיים ורשתות שיווק מוכרים כיום גם רהיטים מוכנים וגם רהיטים ארוזים, מוכנים להרכבה. הדבר בולט במיוחד כשמדובר ברהיטי גן, שמי שיש לו דירת גן יקפיד בדרך כלל לרכוש. יחד עם זאת חשוב לציין שלא בכל מקרה כדאי לבחור בשיטת עשה זאת בעצמך. יש רהיטים מסובכים, יקרים או מיוחדים מכדי לנסות להרכיב או לתקן אותם באופן עצמאי. במקרים כאלה אפשר, ואפילו כדאי להסתייע בבעלי מקצוע. בשורות להלן נעסוק ברהיטי גן - חידוש רהיטי גן ישנים ושיפוץ רהיטים. 

דירת גן חדשה? אפשר להפוך גם את רהיטי הגן הישנים לחדשים

מי שרוכש דירת גן, עושה זאת בדרך כלל תוך שהוא מודע למשמעות המעשה. דירת גן היא דירה במבנה מגורים משותף, אשר אליה צמודה חצר או גינה. דירות כאלה מעניקות לדיירים את הטוב של שני העולמות – לגור בבית משותף, אבל עם גינה צמודה. ואולם עצם קיומה של גינה איננו מספיק. חשוב שבגינה יהיו גם רהיטי גן שיאפשרו לדיירים למצות את ההנאה ממנה. עם רהיטי הגן ניתן למנות שולחנות, כיסאות או כורסאות, ספסלים, נדנדות וכיוצא באלה רהיטים שהופכים את השהייה בגינה לחוויה. אחת הדרכים לחסוך, וגם להעניק סטייל לגינה, היא לשפץ רהיטי גן ישנים.

טיפים לחידוש רהיטי גן – עשה זאת בעצמך

אם דירת גן כוללת רהיטי עץ, צביעה שלהם ותוספת ציפוי פוליטורה יכולים לעשות את ההבדל. אפשר גם להחליף את הכריות, אם הריהוט כולל כריות. אם הריהוט כולל חלקי מתכת, גם אותם אפשר לצבוע ולצפות בקלות. לא צריך להיות איש מקצוע כדי לשנות לגמרי את המראה של רהיטי הגן.

  • חיזוק: חידוש רהיטי גן כולל מרכיב של חיזוק החיבורים. כך, כיסאות ושולחנות שאינם יציבים יעמדו טוב יותר וימנעו סכנה של נפילה.
  • צביעה: הצבע הוא חזות הכל. לעיתים, די בקצת צבע בכדי לשנות מהקצה אל הקצה את המראה של הרהיטים השונים.
  • ציפוי: במיוחד כשמדובר ברהיטי גן מעץ, אבל גם ברהיטים מברזל, חשוב לצפות אותם בחומרים שיגבירו את העמידות שלהם.
  • אסתטיקה: החלפת ריפוד וניקוי ריפוד קיים עשויים לסייע בשיפור המראה של הרהיטים.

רהיטי גן בדירה שתמיד אפשר לחדש ולשפץ

בדרך כלל, אפשר לשפץ ולחדש את כל רהיטי הגן. זאת, כמובן, למעט רהיטים מורכבים, שדורשים עבודת שיפוץ מקצועית. לפעמים כדאי לבעלי דירת גן להתייעץ אם איש מקצוע. בעל המקצוע יצביע על הרהיטים ששווה וכדאי לשפץ, ועל הרהיטים שכדאי וצריך להחליף. שולחנות גינה, כיסאות וספות שעשויות מעץ איכותי או מחלקי ברזל שיש להם ערך אסתטי, בהחלט שווה לנסות לשפץ. רהיטי פלסטיק או כאלה שהם רעועים ולא יציבים, שווה להחליף.  

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024