פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

טכנאי מיזוג אוויר - מזגנים

תוכן [ הסתר ]

ישנם מספר סוגי מזגנים פופולריים בישראל: מזגני אמקור, אלקטרה, LG, תדיראן, אלקו ועוד. בצורה המופשטת ביותר, מזגנים עובדים בדרך אחת. נוזל המזגן נדחס לגז, ואז בזמן שהוא הופך שוב לנוזל הוא מקרר את האוויר מסביבו.

תיקון מזגן אלקטרה

מזגני אלקטרה הם מסוג המזגנים הפופולריים ביותר בישראל. כדי לתקן מזגן אלקטרה יש צורך בידע כללי בנושא תיקון מזגנים, ונסיון רלבנטי של תיקונים. בנוסף, יש צורך להכיר את מזגני אלקטרה, כי הם בנויים בצורה ייחודית, ויש להם חלקי חילוף משלהם.

יתכן כי תיקון המזגן אלקטרה שלכם איננו מצריך כלל בעל מקצוע. לפני ההזמנה, נסו לנקות את הפילטר סינון אוויר של המזגן - יתכן כי זה יעזור.

מתקין מזגנים

כדי להתקין מזגנים יש צורך לבצע את הצעדים הבאים:

1. אם מדובר במזגן חיצוני, יש לעשות חור בקיר אליו יכנס המזגן. את החור יש לאטום עם חומר קצף מתקשה מיוחד. כדאי שהמומחה מתקין המזגנים שתקראו לו יבין בנושאי איטום קירות לפני שיבצע את העבודה. ובכלל חשוב כי הטכנאי יהיה טכנאי מזגנים מוסמך.

2. חיבור המזגן ליציאת המים. יש לחבר את המזגן לצינור שמוציא את המים לצנרת הביוב או החוצה לרחוב. אם הצינור יוצא לרחוב יש לוודא כי זה לא נופל על המדרכה איפה שאנשים הולכים או מעל לשכנים שיתלוננו על כך.

3. יש לוודא כי מתקין מזגנים לא מתקין את המזגן במקום שיפגע באיכות עיצוב פנים של הבית או בעיצוב החיצוני של הבית. בישראל רואים המון בניינים יפים שמתכערים בעקבות התקנת מזגן לא טובה.

מזגן לא מקרר

אם המזגן שלכם כבר לא מקרר, אבל עדיין שומעים שהוא עובד, סביר שמדובר בבעיה של מחסור גז במזגן. במקרה זה חשוב להזמין טכנאי גז שמתמחה בסוג הספציפי הזה של מזגנים. למזגנים שונים יש דחיסות שונה של גז, ולכן יש לוודא שטכנאי המזגנים מכיר את הדגם של המזגן ברשותכם.

מילוי גז למזגן

כאשר טכנאי מזגנים מטפל בבעיה זו במזגן הוא קודם בודק את לחץ הגז באמצעות מכשיר מיוחד, ואז ממלא את הגז.

תקלות נפוצות של טכנאי גז הן שהם ממלאים יותר מדי גז או פחות מדי גז. אם יש בעיה עמוקה יותר במזגן, כגון תקלה במדחס, סביר שהמזגן יעבוד בצורה תקינה למשך יום יומיים, ואז שוב יהיה לכם מזגן לא מקרר. זה קורה כי לחץ הגז במזגן שוב יורד.

מילוי גז למזגן חייב להעשות על ידי בעל מקצוע מיומן, משום שזה נושא שמשפיע על כל פעילות המזגן, ויכול לגרום לבעיות נוספות במזגן בעתיד.

למצוא טכנאי מזגנים איכותי זו עבודה קשה, ולכן ברגע שאתם מוצאים מישהו שמבין במזגנים, כדאי לכם לזכור את פרטיו. טכנאי מזגנים הוא קצת כמו רופא, יש טכנאים סבירים, אבל הם לא משתווים למומחי מזגנים האמיתיים.

מזגנים משומשים

לעיתים אין צורך לקנות מזגן חדש, ואפשר לקנות מזגנים משומשים בני מספר שנים ולהשתמש בהם. אם אתם זקוקים לתיקון מזגנים משומשים, כדאי לכם לבחור בטכנאי מזגנים שמכיר את החברות שהיו פופולריות בעבר בתחום המזגנים כגון אמקור ותדיראן.

מזגן חלון

מזגן חלון מותקן בדרך כלל ליד קיר חיצוני מבודד. יש לוודא כי המזגן מאובטח לחלון בצורה יציבה, משום שאם המזגן נופל הוא יכול לפגוע במי שנמצא מתחת. אם אתם שוקלים להתקין מזגן חלון, חשוב להבין שהרבה יותר מסובך להזיזו מאשר מזגן פנימי.

מזגן מקצר

אם אתם שמים לב לבעיית מזגן מקצר, או אם אתם רואים רטיבות וטפטוף מהקירות, חשוב להזמין בעל מקצוע בדחיפות. לעתים למזגנים יש נזילות שיכולות להגיע למערכת החשמל, ליצור קצרים ולפגוע בכל החשמל בבית. הטיפול בבעיית מזגן מקצר יכול לגעת גם בחוטי חשמל של המזגן שנקרעו, ולא אמור לעלות הרבה.

מזגן נוזל

כפי שתיארנו בסעיף הקודם, ברגע שאתם מבחינים במעט רטיבות בתיקרה, יתכן שמדובר בבעיית מזגן נוזל. כאשר מדובר במיזוג מרכזי, שלבי יציאת האוויר, אם הם עשויים מתכת ולא פלסטיק, יכולים ליצור לנזילת מים, אולם זה נדיר. אם מתקינים בביתכם מזגן מרכזי ודאו כי השלבים עשויים מפלסטיק.

תיקון שלט מזגן

אם התקלקל לכם שלט מזגן, אל תיסעו שעות למרכז תמיכה של החברה. חבל. שלטי מזגן הם פריט פשוט וזול. יש שתי אופציות מומלצות לתיקון:

1. פנייה לבעל מקצוע שיתקן את השלט.

2. קניית שלט אוניברסלי וכיוונו לפי פרטי המזגן.

בעיות נפוצות בשלטי מזגן הם בעיה בחיבור של הסוללות של השלט, בעיה בנורית האינפרא אדום של השלט, או בעיה בהלחמה של כפתורי השלט.

לסיכום, כדי להתקין מזגן כדאי להשקיע ולשכור מתקין מזגנים מקצועי שיודע מה צריך לעשות כדי להתקין מזגן בצורה טובה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024