פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

טרנדים חכמים לדלתות כניסה

תוכן [ הסתר ]

ההתנהלות העכשווית בנושא מפתחות לדלתות כניסה משנה בשנים האחרונות את פניה. אם בעבר כולם השתמשו במפתח פיזי כדי לפתוח את מנעול הצילינדר בבית או במקום העבודה, הטרנד כעת הוא מפתח ווירטואלי אשר מיוצר באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

מנעולים חכמים עבור דלתות כניסה

המערכות החכמות אשר נמצאות בשימוש כעת בבתים חכמים מבוססות על מערך ייחודי של בקרה, ניטור ושליטה בהתאם להחלטותיהם של בני הבית, וזאת תוך חיבור למערך הבית החכם. כמו שמפעילים מרחוק מזגנים, תאורה, מערכת מוסיקה, תריסים חשמליים ועוד כך גם מנהלים את אפשרויות הכניסה והיציאה מכל מקום.

מהו מנעול חכם לדלת

מנעול חכם לדלת בנוי ממנעול אלקטרו מכני אשר האפשרות היחידה לפתוח אותו היא באמצעות קודן, שלט, קורא RFID  או טביעת אצבע. אפשרות נוספת היא ביצוע הפתיחה והסגירה באמצעות אפליקציה ייעודית למטרה זו אשר מאפשרת פתיחה ונעילה מרחוק, בקרה על הכניסות המתרחשות בזמן אמת, מתן הרשאות קבועות או זמניות, עריכה של סרטי וידאו שמתעדים את ההתנהלות, מידור של כניסת אורחים, קבלת התרעות על אירועים חריגים, מתן תזכורות והתרעות לנעילת הדלת בכל עת, ועל פי הצורך אפשרות לאימות כפול שכולל גם צ'יפ.

מנעול חכם אפשר לתאם שדרוג על צילינדר המנעול המכני שקיים בדלת הכניסה, או לחלופין להתקין מנעול חכם במקום המנעול הנוכחי. הנעילה החדשנית יוצרת נעילה מלאה של כל הבריחים בדלת הכניסה.

יתרונות וחסרונות של מנעול חכם

מנעול חכם הוא אופציה נוחה מאד ביום יום ובמקום להיסחב עם צרור מפתחות כבד, מבצעים את הפתיחה באמצעות אחת האפשרויות המתוכנתות במנעול זה. כשיש מנעול מסוג זה בבית או במשרד יש שליטה מלאה על כל מה שקורה, הן על מי שנכנס והן על מי שיוצא ממקום זה באמצעות מערך אינטרקום משוכלל. לכן מנעול חכם מעניק ביטחון רב לאורך כל הדרך.

זו הסיבה שאפשר להיות רגועים כאשר ילדים נמצאים לבד בבית כמה שעות, או כאשר יש בבית אנשים מבוגרים עם פיקוח רפואי או ללא פיקוח ויש אפשרות לשלוט על כניסתם ושהותם בתוך הבית.

יש גם להיערך לתרחישים שונים שבהם יהיו חסרונות לאופציה זו, כמו לדוגמה העובדה שמערך בית חכם מבוסס על חשמל ועל רשת האינטרנט וכאשר נוצרת הפסקת חשמל או אין WIFI עקב סיבה טכנית לא יהיה אפשר לפתוח את הדלת. לכן במקרים האלו יהיה צורך להיעזר באפשרות של מנעולן שיגיע הביתה ויפתח את דלת הכניסה באופן ידני.

הפעולה של המנעול החכם מבוססת על פעולה באמצעות סוללת הגיבוי שמחוברת לענן. אך אם סוללת הגיבוי מתרוקנת היא לא עובדת, ולכן יש לדאוג מבעוד מועד להחליף אותה כדי לאפשר התנהלות שוטפת תקינה.

מעבר לכך יש להיות מוכנים לתקלות שונות ולכן יש להכין מראש דרכי כניסה חלופיות כדי שאם בעל הנכס לא יהיה מסוגל להיכנס אליו עקב כשלים טכניים של דלתות כניסה, הוא ייכנס פנימה בדלת אחרת כמו לדוגמה בדלת אחורית שמותקנת במעבר בין הגינה לסלון.

הקדמה מגיעה הביתה

המגמה של לקוחות רבים היא לצעוד עם הקדמה ולכן להתקין בדלת הכניסה את המנעול החכם לאור היתרונות הרבים שלו. הטרנדים האחרונים אינם רק ליופי או להשלמת הפריט העיצובי, אלא הם מעניקים רמה גבוהה ובטיחותית של איכות חיים שאי אפשר להשיג באמצעות המנעולים המכניים.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024