פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

משאבות טבולות הן מהמשאבות האמינות ביותר בשוק. הן חזקות, אמינות מתוכננות לרוב בצורה טובה ולכן יכולות להחזיק מעמד שנים - אבל לא לנצח. כל משאבה טבולה יכולה להתקלקל או לאבד מיעילותה לאחר זמן מסוים, ואז יש לטפל בה בצורה מקצועית.

מה הן משאבות טבולות

הרמז לסוג המשאבות הללו ניתן כבר בשמן: המשאבות הטבולות הן משאבות אשר טבולות במים, בצורה מלאה או חלקית, ולכן הן נחשבות ליעילות מאוד, בהיותן פעילות בתוך המים עצמם ומתוכם. זהו יתרון גדול שמאפשר למשאבה לעבוד ביעילות ובעוצמה.

אחד השימושים העיקריים של משאבות אלו, באופן טבעי למדי, הוא שאיבת מים בעקבות הצפה. המשאבה 'צוללת' אל המים עצמם ומתחילה לנקז אותם, כך שלא מבוזבז כמעט זמן על הגעת המים אל המשאבה עצמה. ממנה, המים יוזרמו במהירות למיכל הייעודי.

משאבות טבולות רבות משמשות גם בתפקיד משאבות ביוב, כמי שמנווטות את מי השופכין אל המקום הנכון. ישנן גם משאבות מים כאלו אשר מיועדות לטיפול בשופכין (הן מסננות את המים סינון גס, ואת הלכלוך והפסולת הן מפרידות).

מדוע יש לטפל במשאות הטבולות ולא להחליפן?

אחד הרעיונות הוא, בהחלט, להחליף את המשאבה הטבולה באחת חדשה. אם כן, מדוע שנצטרך לדעת כיצד מטפלים במשאבות כאלו? למה שלא לקנות משאבה טבולה חדשה לגמרי, 'מהניילונים'?

הסיבה לכך היא כמובן חיסכון בכסף - משאבה טבולה יכולה לעלות כמה מאות ואפילו כמה אלפי שקלים, בהתאם לגודלה וביצועיה. תיקון של משאבה כזו יעלה לרוב פחות. אך הסיבה העיקרית לכך היא כנראה משום שידוע כי משאבות טבולות הן ממכשירים אמינים מאוד, כך שגם לאחר שהתקלקלו, תיקון מקצועי יחזיר אותן 'כמו חדשות' לבעליהן. במילים אחרות: גם משאבה שהתקלקלה, יכולה לשמש את בעליה למשך שנים נוספות, אם תטופל כראוי.

אז איך זה קורה? איך מטפלים נכון במשאבות טבולות?

הדבר העיקרי שחשוב לזכור הוא שברוב המקרים, משאבות טבולות מתקלקלות בשל הצטברות לכלוך ומשקעים בתוכן. בשל העובדה שהן משמשות לרוב בטיפול במים שאינם נקיים (ביוב, מי שופכין ועוד), נותר בהם לא מעט לכלוך שעם הזמן מצטבר והופך את פעולת המשאבה, בסופו של דבר, לבלתי אפשרית.

הפתרון הטוב ביותר הוא כמובן לקרוא לאיש מקצוע - אינסטלטור. זהו אדם אשר מכיר היטב את כל הקשור במערכות המים הביתיות או העירוניות, ובכלל זה גם את המשאבות השונות. הוא יוכל בוודאי לסייע לכם ולתקן את המשאבה בצורה טובה.

אם בכל זאת תרצו לעשות זאת לבד, דעו כי לא מדובר בעניין בלתי אפשרי. כל שעליכם לעשות הוא לפרק את המשאבה לחלקים קטנים, ניקוי של כל אותם חלקים בעזרת סמרטוט לח ומשיחתם בחומר סיכה מתאים.

כאן נעניק לכם טיפ קטן, 'על חשבון הבית': כאשר אתם מפרקים את המשאבה, הניחו את החלקים על פי סדר הוצאתם, וכך לא יהיה לכם קשה להבין ולזכור איזה סדר הוא הנכון בעת ההרכבה. החלקים הראשונים שהוצאו, הם האחרונים שייכנסו - וכך יהיה הדבר בכל פעולה ופעולה הקשורה לטיפול או תיקון של משאבות טבולות.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024