פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מדביר - מדבירים

תוכן [ הסתר ]

בהלת הקיץ הולכת וקרבה ועמה שובל של מעופפים וחרקים המאיימים על חדוות החיים, ולשם כך צריך להתכונן ולהזמין מדבירים.

הדברה היא לא עניין של מה בכך, והיא דורשת את טיפולו המסור של מדביר מקצועי, המסוגל לאתר את מקור הבעיה למזיקים, ולטפל באופן נקודתי, מהיר ויעיל בבעיית המזיקים.

במדריך הבא, נפרט אודות הכללים לבחירת מדבירים, ונברר כיצד ניתן לאתר מדביר מושלם.

מהי הדברה ?

הדברה היא למעשה פעולה שנועדה להרחיק, לצמצם השפעות או להרוג מזיקים החיים בסביבת האדם ומפריעים לו לנהל את חייו ללא מטרדים ומזיקים. פעולת ההדברה עצמה נעשית באמצעות ריסוס של חומרים רעילים הפוגעים במערכת העצבית של החרקים, כמו גם מיני מלכודות ופתיונות רעל, שמטרתן ללכוד ולהרוג את המזיק. הדברות נעשות על ידי מדבירים מקצועיים המחזיקים ברישיון מדביר מטעם המשרד לאיכות הסביבה.

מהו תפקידם של מדבירים ?

תפקידם של מדבירים הוא להעריך מהו המקור לנוכחותם של מזיקים בסביבת האדם, לזהות את סוג המזיק (בין שזה חולדה, עכבר, חפרפרת, יונים, תיקנים, פרעושים, זבובים, יתושים, נמלים ועוד מיני חרקים) ולבחור בטיפול היעיל, המהיר והנקודתי ביותר להרחקה או הריגה של המזיק, זאת באמצעות ריסוס של חומרים רעילים. בארץ מדבירים מחויבים להחזיק ברישיון מדביר. הרישיון מוענק לכל מדביר בישראל, שעבר קורס מקצועי ואינטנסיבי להכשרת מדבירים.

אילו סוגי מזיקים קיימים ?

בארץ ישנם עשרות סוגים של מזיקים, לרבות: חולדות, עכברים, תיקנים, יתושים, זבובים, נמלים, יונים, טרמיטים, פרעושים, חפרפרות, עכבישים, נחשים, ועוד היד נטויה...

מהן שיטות העבודה של מדבירים ?

כיצד מבדילים בין מדברים מקצועיים למדבירים שרלטנים, כיצד תדעו אם האדם שעומד מולכם הוא באמת מדביר ולא מתחזה ? הנה מספר טיפים על שיטות העבודה המקצועיות של מדבירים, שיסייעו לכם להבדיל בין עבודה מקצועית לעבודה מזוייפת:

  • מדביר מוסמך יודע מהם החומרים היעילים ביותר לחיסולו של כל מזיק ומזיק באופן פרטיקולארי.
  • מדביר מוסמך יודע מהם המינונים הנכונים של חומר ההדברה, ויודע כיצד יש למהול אותו במים.
  • מדבירים מקצועיים יודעים שאסור להשתמש בריכוז גבוה של חומרי הדברה וריסוס, כיוון שזה מסוכן מאוד לסביבה ולאדם.
  • מדבירים מקצועיים מתעדכנים בתקנות של המשרד להגנה על איכות הסביבה, לרבות התקנה האחרונה האוסרת על שימוש בחומרי הדברה שמכילים זרחן אורגני.
  • מדביר מקצועי מכיר את כללי הבטיחות בתחום ההדברה, ויודע כיצד לפעול נכונה על מנת לא לסכן את חיי תושבי הבית.
  • מדביר מקצועי הינו בעל רישיון מדביר מטעם המשרד לאיכות הסביבה.

מתי מומלץ להזמין מדביר ?

באופן כללי, מומלץ להזמין מדביר בראשית עונת הקיץ בחודשים מאי ויוני, כאשר תפקידם של מדבירים הוא לרסס בסמוך למכסי הביבים, בארונות החשמל, ובמקומות אסטרטגים נוספים ברחבי הבית.

אילו סיכונים קיימים בחומרי הדברה ?

כאמור, חומרי הדבר הם חומרים רעילים מאוד, אשר שימוש לא נכון בהם הינו מסוכן מאוד לאדם ולסביבתו. כך למשל, חומרי ריסוס מסוג אנטיקואוגולנטים גורמים למניעה של קרישת דם, וחומרי ריסוס מסג פירותרואידים הם למעשה רעל עצבים. כך או כך, מינון לא נכון או שימוש לא נכון בחומרים הללו, עלול לסכן את הגוף.

מהו טווח המחירים להזמנת שירותי מדבירים ?

שכירת שירותיו של מדביר או מדבירים כרוך בהוצאה הנעה בין 180 ₪ ל – 500 ₪ - תלוי בגודל הדירה.

למשל: הדברה של דירה בגודל סטנדרטי של שלושה עד ארבעה חדרים תעלה לכם בין 180 ש"ח ל – 250 ₪, הזמנת מדביר לריסוס של בית פרטי קטן תעלה לכם בין 200 ₪ ל – 300 ₪ והזמנת מדבירים לריסוסו של בית פרטי גדול תעלה לכם בין 300 ₪ ל – 500 ₪.

כך או כך, מומלץ לבצע השוואת מחירים ולמצוא מדביר מקצועי במחיר הגיוני.

האם קיימת אחריות מדביר על פעולת ההדברה שביצע ?

כאמור, לא כל הדברה מגובה באחריות, אולם יש לדרוש כי מדביר או מדבירים המבצעים ריסוס נגד ג'וקים יעניק לכם אחריות של שנה, בעוד עבור הדברת נמלים יש לדרוש אחריות של חצי שנה מצד מדביר במידה ובעיות תצוצנה בשנית, זמן קצר לאחר ההדברה.

לעומת זאת, הדברה של חולדות או עכברים איננה מגובה באחריות, משום שמדובר בטיפול נקודתי יותר.

המדריך למציאת מדבירים:

אם ברצונכם למצוא מדביר מקצועי, יעיל, מהיר ומושלם, עליכם לוודא את הפרמטרים הבאים: ראשית, וודאו כי המדביר נושא ברישיון מדביר מטעם המשרד לאיכות הסביבה. שנית, בידקו מהו הוותק של חברת מדבירים. שלישית, בדקו באילו חומרים מדבירים ישתמש מדביר. רביעית, בקשו המלצה מחברכם על צוות מקצועי ויעיל של מדבירים, עצה שתקל עליכם בבחירת מדביר מתאים למשימה.

לסיכום, אם ברצונכם למנוע את צרחות האימים בעת נוכחותו של התיקן באחד מארונות האוכל של המטבח, הזמינו את שירותיהם המקצועיים של מדבירים המחזיקים ברישיון מדביר.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024