פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מדוע שעון נוכחות הכרחי לבית העסק?

מדוע שעון נוכחות הכרחי לבית העסק?

נפתח בעובדה של פי הנחיות משרד העבודה, חלה חובת רישום נוכחות, כאמור זמני עבודה ומנוחה. חשוב לדעת שבמקרה ועובד יחליט לתבוע נגדכם בגין שעות עבודה ושעות מנוחה שלהן הוא זכאי על פי חוק. חובת ההוכחה חלה עליכם. אך מלבד לשון החוק יש יתרונות נוספים של רישום שעות עבודה לעובדים:

מאחר וביצוע ניהול מעקב של שעות העבודה של כל עובד ושל נוכחות עובדים בסביבת העבודה במהלך יום העבודה הינה פעולה בעלת חשיבות רבה בכל ארגון וחברה. אחת הדרכים היעילות עבור ניהול שעות עבודה אלו היא התקנה של שעון נוכחות במקום העבודה, כך שכל עובד אחראי להעביר כרטיס או להיכנס אל תוכנת נוכחות כזו או אחרת שהותקנה על ידי החברה בעת הכניסה למקום העבודה בבוקר עם הגעתו ועם יציאתו הביתה בסוף יום העבודה.

 

קיומו של שעון נוכחות בארגונים השונים הוכיח עצמו כיעיל פעם אחר פעם, ולמרות שישנם ארגונים שמעדיפים להאציל סמכויות ולתת לעובד לבצע מעקב באופן עצמאי על שעות העבודה שלו, הרי ששוב ושוב קיומו של שעון נוכחות במקום העבודה מוכיח עצמו כפונקציונאלי ויעיל, כפותר בעיות רבות ומקל על כל הגורמים הרלוונטיים, הן ברמת העובד, הן ברמת המעסיק והן ברמת מחלקת ניהול החשבונות של הארגון שאחראית על חישוב שכר העובדים.

 

שימושיו של שעון נוכחות

שעון נוכחות משפר ומייעל באופן משמעותי את כל ההתנהלות בארגון. ברמה של העובד, חישוב שכר שנעשה בעזרת שעון נוכחות מקטין את היקף הטעויות בשכר באופן משמעותי על פני חישוב וניהול שכר ידני. טעויות שכר הן מוקד לבעיות רבות שכן מעבר להשלכות כלכליות שלהן על העובד הרי שיש להן גם השלכות פסיכולוגיות רבות שבאות לידי ביטוי בירידה במוטיבציה ופגיעה באמון המעסיק.

חובת רישום נוכחות

ברמה של מחלקת הנהלת החשבונות, קיומו של שעון נוכחות מקטין את היקף העבודה שנעשה לצורך חישוב שכר. תוכנות שכר אשר נשענות על פלטים של שעון נוכחות ולא על טפסי אקסל או יומנים ידניים מקטינות את היקף העבודה של מנהל החשבונות, כמו כן מקטינים את היקף הטעויות ומקצרים את זמן העבודה באופן משמעותי, מה שחוסך עלויות למעסיק.

 

שעון נוכחות כמובן משרת גם את הארגון ברמת ההנהלה, ולא רק ביכולת של הנהלת הארגון לבצע בקרות כניסה ויציאה של עובדי הארגון, כי אם עוזר מאוד גם עם עבודה מול לקוחות החברה. מנהל ארגון יוכל לתמחר באופן משקף יותר את עלות הפרוייקט אם יוכל לעקוב אחר כמות שעות העבודה שלקח לעובדיו לבצע את הפרוייקט המבוקש. כך יוכל מנהל ארגון לבקש מעובדיו לבצע מעקב על כמות השעות שהוקדשו לצורך פרוייקט מסויים ובהתאם לכך לתחמר את עלות הפרוייקט.

 

קיומו של שעון נוכחות עוזר בביצוע מעקב וביקורת על פרמטרים נוספים שאינם רק שעות העבודה, כמו תפוקת העובד, סטטיסטיקות שונות וכיוצא בזה. בנוסף, מחקרים רבים מראים כי קיומו של שעון נוכחות במקום העבודה מעלה את רמת הפרודוקטיביות של העובד, מקטין את כמו השעות "המתות" של העובד ומקטין את תופעת עיגולי השעות שעובדים נוהגים לעשות פעמים רבות. בעיגולי שעות הכוונה לרישום שעת יציאה בשש וחצי כשבפועל שעת היציאה הייתה שש ועשרה לדוגמא.

 

שעון נוכחות אינו חייב להיות שעון פיזי שמצריך העברה של כרטיס וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של תוכנות לבקרת שעות עבודה המופעלות בעזרת טכנולוגיות אחרות כמו תוכנות ממוחשבות, כרטיסים מגנטיים, טביעות אצבע וכיוצא בזה. העסקים המשוכללים באמת משתמשים בפיתרון של קופה רושמת אשר מכילה בתוכה תוכנה ממוחשבת לניהול העסק וגם שעון נוכחות.

למידע נוסף על קופה רושמת ממוחשבת עם שעון נוכחות בקרו באתר 

https://www.omegapos.co.il/

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024