פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מדריך לניקוי המזגן לפני הקיץ

יחידת המיזוג שלך היא חלק גדול ממה שהופך את הבית שלך לנווה מדבר של מנוחה ורגיעה. עם הזמן, ייתכן שתבחין שהמזגן שלך עובד קשה יותר כדי להגיע לאותה רמת קירור כמו פעם. אם השתמשתם במזגן במהלך החורף, סביר שהצטבר בו אבק וסתימות ניקוז שיש לפנותן. בשל כך הכנו מדריך קצר לניקוי המזגן לפני הקיץ.

ניקוי המזגן הוא מרכיב קריטי בתחזוקה, שישמור על מערכת בריאה יותר למשך זמן רב יותר. זה מתורגם לפחות תיקונים בעלי עלות גבוהה, כמו גם לחשבון אנרגיה נמוך יותר. עם קצת זמן, סבלנות ודיוק, תוכלו לנקות את המזגן לביצועים טובים יותר.

לפני שתתחיל לנקות את המזגן שלך, כדאי עוזר להבין קצת על איך המערכת עובדת. למזגנים יש מרכיב פנימי ורכיב חיצוני, וכל אחד מהם מכיל סוג אחר של סליל אותו צריך לנקות.

תוכלו למצוא סלילי אידוי בחלק הפנימי של היחידה. סלילים אלה עשויים בדרך כלל מנחושת, אשר מוליכה חום בקלות, והם מכילים נוזל קירור. הסלילים סופגים חום כאשר אוויר חם עובר מעליהם, והקירור מתאדה לגז, שמקרר את החדר. סביב סלילים אלו ישנה רשת שעליה מצטבר אבק.

 כמה טיפים בסיסיים הנוגעים לניקוי אבק שהצטבר ברשתות

הדבר ראשון במדריך לניקוי המזגן! נתק את החשמל למזגן.

למזגנים יש הרבה חלקים נעים, ומכיוון שהבטיחות היא בעלת חשיבות עליונה, עליך לכבות את החשמל בקופסת המפסק. זה אומר שלא יהיו לך אורות, כך שזה בהחלט פרויקט בשעות היום. אם היחידה המקורה נמצאת במקום חשוך, כמו עליית הגג, תרצו להגדיר תאורה מספקת.

שנית, פתח את יחידת הקירור. ליחידת המפוח שלך תהיה דלת לסליל המאייד. בהתאם ליחידה שלך, ייתכן שיהיה עליך להסיר נייר דבק מנייר כסף. לעתים קרובות יש כמה ברגים או ברגים המחזיקים את הדלת במקום.

לאחר מכן, נקה את סלילי המאייד של המזגן. אם יש לך מברשת רכה, השתמש בה כדי להסיר אבק מהסליל. אבק זה יכלול את כל החלקיקים המאכלסים את פנים הבית שלך. זה כולל תאי עור ולפעמים אבקה, כך שאם אתה או בני ביתך נוטים לאלרגיות, ייתכן שכדאי לעטות מסכה.

נקו את ניקוז המזגן

עד כאן לשלב הניקוי הראשון במדריך לניקוי המזגן!

 כעת, נלמד כיצד לנקות את ניקוז המגן. ללא ניקוי ותחזוקה שוטפים, עובש ואצות יכולים להצטבר בניקוז. בדרך כלל מדובר בצינור PVC ברוחב של כ-1.5 ס"מ, כך שלא צריך הרבה הצטברות כדי לסתום אותו.

הניקוז שלך עשוי להסתיים בחוץ, לעתים קרובות סביב יחידת המעבה. עקבו אחר הניקוז עד למקום שבו הוא מסתיים והביאו איתכם שואב אבק רטוב/יבש. אם אתה חוששים ללכלוך את המסנן, תוכלו להסיר אותו מהוואקום.

ראשית, הפעילו את שואב האבק.  כשהוא פועל, קח את צינור השואב והחזק אותו עד לקצה צינור הניקוז. ניתן למנוע דליפת אוויר על ידי החזקת מגבת סביב הפתח. אם אתה רוצה את האיטום ההדוק ביותר, הדביק את הצינור והניקוז יחד. הפעיל את השואב ותן לו לפעול במשך שתיים או שלוש דקות כדי לנקות כל הצטברות שהצטברה.

  בהצלחה!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024