פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מזרונים - מזרון - מזרן

תוכן [ הסתר ]

אם המזרן שלך הוא בן יותר מ-10 שנים, כנראה הוא איננו מעניק לך את הנוחות המגיעה לך. אמנם שחיקת המזרון תלויה בטיבו, אבל גם מזרונים טובים מתבלים בסוף. מזרונים מחזיקים מעמד בתלות למספר גורמים: איכות החומר ממנו עשוי המזרון, תכיפות השימוש במזרון, משקל הישנים במזרון, כמות האנשים הישנה במזרון (יחיד או זוג), ותדירות איוורור והפיכת המזרון. אנו מבלים כ-1/3 מחיינו על מזרונים. מזרון שאיננו נוח ישפיע גם על שעות העירנות שלנו, ויגרום לנו עייפות וכאבי גב. לכן החשיבות של קניית מזרון היא רבה מאוד.

קניית מזרון יד שנייה

אם אתה מתפתה לקנות מזרון יד שנייה, התחשב בכך שמזרונים ישנים הן קן קינון של כ-1000 סוגי חרקים. חרקים אלו יכולים לגרום לאקסמות ואסטמה. מזרונים מקבלים גם את הצורה האידיאלית של הבעלים הקודמים, בדומה למראה של המזרון של הומר סימפסון שאף מקבל את צורת פניו.

גודל המזרון

אם יש לכם חדר קטן, יתכן שלא יהיה בו מקום למזרון בגודל קינג סייז. ישנם אנשים שבוחרים לשים מיטה ענקית בחדר קטנטן, כך שהמיטה תופסת את כל החדר. בחירה עיצובית זו מאוד לא מומלצת.

קניית מזרון

איכות מזרון לא תמיד נמצאת ביחס ישר למחיר שלו. מזרון פשוט וקשה יכול להיות נוח יותר ובריא יותר לגב מאשר מזרון מתוחכם עם חומר לטקס או מערכת אורטופדית מובנית. למרות התפתחות האינטרנט, עדיין מומלץ להכנס לחנות מזרונים ולבדוק את המזרון לפני הקנייה. עד שלא ימציאו דרך להרגיש את המזרון בשכיבה דרך האינטרנט זה לא ישתנה.

החומר ממנו עשויים חלומות

יש מזרונים העשויים קפיצים. אלו ידועים כפחות בריאים לגב. לעומת זאת, מזרונים אחרים בנויים מלטקס שמגמיש עצמו למבנה הגב. מזרון שעשוי מחומר אשר "זוכר" את תנוחת הגוף גם הוא מאוד פופולרי. מזרוני מים וכן מזרוני אוויר הם אולי המזרונים הכי לא בריאים לגב שיש.

רגישות המזרון

כיום יש מזרונים בשוק שמאפשרים בידוד בין חלקי המיטה. זה אידיאלי עבור זוגות אצלם אחד הצדדים מתהפך הרבה או קם לפני השני. כך השני יכול להמשיך לישון בלי להרגיש תנודות במזרון.

מזרונים מתכווננים

אם אתם הטיפוס שקורא לפני השינה, יתכן שכדאי לכם לקנות מזרון שמתיישר למעלה, ומאפשר לקרוא ביתר נוחות. ישנם מזרונים שבאים בנויים עם תמיכה מוגברת בחלק העליון של המיטה.

כיסוי מזרון

כיסוי המזרון הוא דבר חדש. המזרון מגיע עם כיסוי מובנה שאפשר להסיר ולכבס. מכיוון שאנו מסירים הרבה תאים מתים בזמן השינה, ומזרונים נוטים לצבור לכלוך רב במהלך השנים, שימוש במזרון מסוג זה הוא יתרון לאנשים שחשובים להם במיוחד היגיינה וניקיון.

מתי מחליפים מזרון

זה נראה הגיוני לחשוב שמעט רקע וקורטוב של הגיון בריא יביאו את רוב האנשים לדעת מהו הזמן הנכון לרכוש מזרון חדש. אך עדיין כל כך רבים מאיתנו נאחזים במיטות שלנו למשך זמן רב, זמן רב מדי. אולי זה מטעמים סנטימנטליים אולי אדישות או שפשוט אין לנו די זמן לעסוק בזה אך גם מטופלים רבים בעלי בעיות גב כרוניות אשמים בהזנחה מסוג זה כמו גם אנשים שאינם סובלים מבעיות גב כרוניות.

חשוב לזכור, אנחנו מפקידים בידי מזרנים את עמוד השדרה שלנו למשך זמן של שליש מחיינו. העובדה שכרגע הגב לא כואב לנו אינה אומרת שהגב שלכם לא סובל. חשוב מאוד לשים לב למזרנים עליהם אנחנו ישנים. וודאו כי המזרנים מתאימים וראויים למשימה הכל כך חשובה שהם ממלאים - תמיכה נכונה בגב שלכם.

דעו כי כי אורך החיים של רוב המזרנים לא עולה על עשר שנים, אם כי יש לשים לב לאיכותום של המזרנים, ולאופן שבו אנחנו מתייחסים למזרנים שלנו - כל אלה משפיעים ישירות על איכות המזרנים שלנו. כאשר מזרנים מתחילים לשקוע במרכזם, או שיש שקע קבוע של קווי המתאר של הגוף שלנו המוטבע במזרנים זהו בדיוק הזמן לחפש אחר מזרנים חדשים עבורכם. זהו גם הזמן לתור אחר מזרנים חדשים כאשר קצות המזרנים אינם מספקים את התמיכה הרצויה, או אם במקרים שבהם נראה כי המזרנים מתחילים להקרע ולהפרם. כמו גם שאם אתם מתעוררים עם כאבים, ייתכן מאוד וזהו הזמן להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום ולהחליף את המזרנים שלכם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024