פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מטבחים ירוקים - מטבחים

תוכן [ הסתר ]

אין חדרים בבית שהם יקרים יותר ממטבחים. על פי רוב מטבחים הם החדר הכי גדול בבית, ואם הם לא הכי גדולים, אז אנחנו שואפים שהם יהיו גדולים יותר. החומרם הדרושים על מנת לעצב מחדש או לשפץ מטבחים לא רק שהם יקרים כי אם גם לא חסכוניים, דורשים תחזוקה רבה ולא תמיד יעילים. בנוסף רוב המכשירים המיועדים למטבחים צורכים הרבה אנרגיה. וזה ברור, במטבחים אנחנו אוכלים, מבשלים ונהנים, על כן זה רק הגיוני שיהיו במטבחים מכשירים הצורכים כל כך הרבה אנרגיה. אך אין זה הגיוני שמשפחה אחת תצרוך כל כך הרבה אנרגיה ומשאבים. זו בדיוק הסיבה שמטבחים ירוקים הפכו לכל כך פופולאריים בשנים האחרונות, מטבחים אלו הם ידידותיים לסביבה מבלי לפגום במותרות ובלוקסוס של המטבחים.

מטבחים ירוקים ? חוסכים באנרגיה

אם חושבים על כך היטב רוב בזבוז האנרגיה במטבחים מגיעה ממכשירים שאינם יעילים. הסתכלו היטב במטבח שלכם ושאלו עצמכם את השאלות הבאות: האם באמת אתם זקוקים למקרר כל כך גדול ? בודאי תגידו "בטח שאנחנו למקרר שכזה, המקרר שלנו כל הזמן מפוצץ". אך אין זה לגמריי נכון. אם תנקו את המקרר יום אחד בודאי צגלו כי אתם משתמשים באופן לא חסכוני בחלל המקרר. בנוסף, ברוב המטבחים יש כיום מיקרו גל, נשאלת השאלה האם דרוש לכם מיקרו גל תעשייתי על מנת לחמם מדי פעם ארוחות טלויזיה קטנות. שאלו את עצמכם האם המדיח שלכם באמת צריך להכיל את כל הצלחות שלכם המאוחסנות גם במזווה?

חישבו היטב על כל האנרגיה והמים שאתם מבזבזים שאינם משפיעים רק על הסביבה כי אם ישירות על חשבונות הבית החודשיים.

מטבחים ירוקים? טיפים לחיסכון

  • רצוי מאוד להפטר מכל המכשירים החשמליים אוכלי החשמל ולעבור למכשירים קטנים יותר אשר צורכים מעט יותר חשמל ואנרגיה.
  • בבואכם לקנות מוצרי חשמל השתדלו לקנות מוצרים אשר כתוב עליהם כי הם חוסכים באנרגיה. מוצרים אלו נבדקו ככל הנראה על ידי גורמים מוסמכים לכך והם מביאים לחסכון באנרגיה, מונעים בזבוז וכמובן חוסכים לכם כסף רב. הכוונה היא גם למתקנים סולאריים, חלונות מבודדים היטב שיחסכו בזבוז הכרוך בחימום הבית וכ'ו.
  • בכל מה שנוגע לתאורה במטבחים בפרט ובחדרים בכלל כיום אנחנועוד משתמשים בנורות המבזבזות וצורכות הרבה חשמל. במקום זאת חישבו על להשקיע בחלון או צוהר שיכניס את האור הטיבעי הקיים במשך היום, ניתן גם לעשות חלון גג. אם אין יכולת לפתוח חלון באופן מלאכותי כדי לאפשר לאור הטיבעי לזרום פנימה אז כדאי להשתמש בנורות פלורסנט חסכוניות אשר אורך החיים שלהם ארוך יותר והן צורכות פחות חשמל.
  • בכל יום יוצאים לשוק עוד ועוד מוצרים החוסכים באנרגיה: תנורים חסכוניים שאינם פועלים על גז, רכשו מדיחי כלים קטנים יותר ומייבשי כביסה חסכוניים יותר.

מטבחים ירוקים זה לא רק מטבחים החוסכים בחשמל כי אם גם גם החומרים שמהם עשויים המטבחים יכולים להיות ירוקים יותר וידידותיים יותר לסביבה. החומרים הסטנדרטיים מהם עשויים מטבחים כגון: ארונות, רצפת המטבח וכו' גם הם דורשים תחזוקה גבוהה ותשומת לב. לכן ייתכן וזה בדיוק הזמן להחליף מספר משטחים המרכיבים מטבחים רבים כיום לכאלה אשר ידידותיים יותר לסביבה.

אמנם רצפות מטבחים רבים עשויים מעץ כבד הן יפות, אך רצפות מבמבוק הן זולות יותר וניתנות לחידוש מהיר יותר. בנוסף ניתן להשתמש באריחי זכוכית הניתנים למיחזור, שעשויים לשוות למטבח מראה אלגנטי במיוחד.

באשר למשטחי מטבחים, אם עד היום היינו משתמשים בשיש, גרניט וחומרים אחרים אשר הם בהחלט מוסיפים ליופיו של המטבח אך דורשים תחזוקה רבה אזי כיום מומלץ להשתמש בחומרים טבעיים אחרים כגון: מתכת, זכוכית הניתנת לחזור ואף משטחים העשויים מנייר ממוחזר קיימים כיום בשוק.

לסיכום, ניתן כיום לתרום לסביבה באמצעות עיצוב מטבחים ירוקים יותר הידידותיים יותר לסביבה הודות לחומרים מהם הם עשויים כמו גם שחיסכון במוצרי החשמל והמים יהפכו את כל מטבח לירוק יותר.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024