פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

איכות המים בישראל איננה מן הטובות בעולם, היא מכילה מתכות כבדות, חיידקים ורעלנים המזיקים לבריאותינו. התקנת מיני בר מים בבית או במקום העבודה עשויה להוות חלופה איכותית, בריאה ובטוחה למי הברז העכורים של ישראל.

במאמר הבא, נסביר אודות שוק המים בישראל ועל הצורך הגובר בפתרונות חלופיים לצריכת מים איכותיים, לרבות: התקנת מיני בר מים בביתכם.

על מקורות המים בישראל

מקורות המים בישראל נמצאים בסכנת הכחדה מתמדת – את זה כולנו הפנמנו מן התשדירים המפחידים של חברת מקורות ומתוכנית המיסוי החדשה על צריכת המים בבתים פרטיים ובתי עסק.

בישראל ישנם שלושה מקורות מים עיקריים, המספקים את תצרוכת המים לאזרחי מדינת ישראל והם:

  • כינרת - הכנרת שלנו היא אכן מקור המים הגדול ביותר בישראל, המספק כשלושים אחוז מן המים באמצעות המוביל הארצי. מי הכנרת הם מים עיליים המיועדים לשתייה ולרחצה והם משמשים כשלושה וחצי מיליון תושבים בישראל.

חשוב לציין, כי לכל מקור מים איכות מים אחרת, הרכב כימי שונה ורגישות שונה לזיהומים. כמו כן, תושבים רבים בישראל מעדיפים להתקין מתקני טיהור, מסננים או מיני בר מים בביתם בכדי לצרוך מים באיכות גבוהה, טעימה ובריאה ואינם מסתמכים על הטיפול המוסדי במימי השתייה בישראל.

על איכות המים בישראל

לטענת מנהל מחלקת איכות המים של חברת מקורות, מי השתייה בישראל הינם ראויים לשתיה והם עוברים תהליך של הכלרה, המיועד להשמיד מיקרואורגניזמים וחיידקים הנמצאים במי השתייה שלנו.

יחד עם זאת, משרד הבריאות והרשויות המקומיות האחראיות לבדיקת איכות המים לא מבצעות את תפקידן כראוי ומי השתייה באזורים רבים בישראל מופקרים ומכילים מתכות כבדות, קוליפורמים ומיקרואורגניזמים העלולים לסכן את בריאותינו ובריאות ילדינו ולגרום למחלות קשות כגון: סלמונלה, דיזנטריה, שיגלה, הפרעות בתפקודי כליות, כחלת, סרטן לסוגיו, אנמיה ואף פגיעה מוחית.

לכן, אין זה פלא, כי אזרחים רבים בוחרים בפתרונות מים חלופיים כגון: שתיית בקבוקי מים מינראליים התקנת מטהרי מים המתחברים לצנרת בבית או שימוש במתקני מים מסוג מיני בר המהווים פתרון יעיל, בריא וחסכוני לשמירה על גופינו.

קצת סטטיסטיקה על צרכני המים בישראל

מחקרים שנעשו בישראל בנושא צריכת מים מראה כי חמישים וחמישה אחוזים מכלל האוכלוסייה בארץ אינם שותים מי ברז, שלושים וחמישה אחוזים מכלל האוכלוסייה צורכים מים באמצעות מסנני מים וכעשרים אחוז מן האוכלוסייה בארץ שותים מים מינרלים בלבד.

הנתונים הללו מוכיחים בשנית, כי למרות המלצות משרד הבריאות כי ניתן לשתות את מי הברז ללא חשש, למעלה ממחצית מתושבי ישראל בוחרים לצרוך מים בדרכים חלופיות ובטוחות יותר כגון: מים מינרליים, מיני בר מים, מטהרי מים, פילטרים ועוד.

אילו סוגי מזהמים נמצאים במי השתייה שלנו?

המים בישראל מכילים שפע של חיידקים, קוליפורמים, מיקרואורגניזמים, מתכות כבדות, עופרת, חומרי דישון וחומרים רעילים אחרים המחלחלים אל מי השתייה והתהום בישראל כתוצאה מזיהום המפעלים העלולים לפגוע בבריאותינו ולגרום למחלות קשות.

אזרחים שיש להם את היכולת הכלכלית נהנים מאיכות מים גבוהה יותר ומבריאות טובה יותר שכן יש באפשרותם להשתמש באמצעים כגון: מערכות לטיהור מים, מיניבר, בקבוקי מים מינרליים, פילטרים, מסננים ואמצעים נוספים המטהרים את מי השתייה ממכלול הרעלנים והחיידקים המצויים בהם.

אילו מותגי מיני בר קיימים בשוק המים הישראלי?

בשוק המים הישראלי מככבים מותגי המיני ברים הבאים: מיני בר נביעות, מיני בר מעיינות, מיני בר אקוואטק, מיניבר מי עדן, מיני בר תמי 4 ועוד.

מדובר במוצר יעיל, שימושי, נגיש, נוח, חסכוני ובריא שהפך לאחד מפתרונות המים החלופיים המתקדמים והפופולאריים ביותר בישראל, המשמש צרכנים פרטיים, חברות, בתי עסק, מוסדות ציבוריים, מרפאות ובתי חולים, חנויות, מפעלים, בתי ספר, משרדים, גופים ממשלתיים, ארגונים ועוד.

מה כוללת מערכת מתקדמת של מיני בר מים?

המיני בר הסטנדרטי מכיל לרוב את המאפיינים הבאים:

מתקן מים מיניבר לבית ולעסקים מכיל מסנן מים מתקדם ויחידת טיהור מים חדשנית המטפלים בגורמי החלודה, החול, הכלור, הלכלוך, טעמי הלוואי, הריחות, הכימיקלים והאבנית המצויים במים, כך שמי השתייה המתקבלים הינם צלולים, טהורים, טעימים ובריאים.

חברות המשווקות מתקני מיניבר לצריכת מים בריאה וחכמה מחויבים לעמוד בתקני המים המחמירים של משרד הבריאות, ה – FDA, התקן האירופאי CE, תו התקן הישראלי ת"י 900 ו – ת"י 15051 שהם תקני בטיחות חשמלית וכימית.

המיני בר עצמו מכיל: ברז למים קרים, ברז למים פושרים וברז למים רותחים עם מנגנון בטחון מובנה לילדים, עיצוב חדשני, מקרר מיני בר (אופציונאלי), צג דיגיטלי המאפשר את כיוון טמפרטורת המים וחיסכון של חשמל, נורית בקרת רתיחה, יחידת קירור בהספק מרבי וחסכוני ומתקן לקיבול מים.

חשוב לציין כי ישנם סוגים שונים של מיניברים, לרבות: מיני בר שולחני, מיני בר דיגיטלי, מיני בר רצפתי, מיניבר מעוצב ועוד. לפיכך בהכרח שמחיר מתקן המיני בר תלוי בסוג המיניבר ובמותג עצמו, כאשר טווח המחירים של התקנת מיניבר מתקדם בבית או במשרד נע בין 800 ₪ ל - 3,500 ₪.

מהם היתרונות בהתקנת מתקן מים במקום עבודתכם או ביתכם?

להתקנת מתקן המיני בר במקום העבודה או הבית יתרונות רבים:

  • תוכלו לצרוך מים איכותיים, מזוקקים, מסוננים, מטוהרים, צלולים ובריאים ללא חלודה, אבנית, חול, חיידקים ורעלנים אחרים (מים בריאים החשובים בעיקר לילדים, נשים בהריון ומבוגרים).
  • מי השתייה של מתקן המיני בר הינם טעימים, צלולים, ללא ריחות מוזרים או טעמי לוואי משונים.
  • הנוחות, הנגישות והמיידיות שבה ניתן לצרוך מים בריאים וטעימים, ללא סחיבה פיזית של בקבקים.
  • פתרון המונע פגיעה נוספת באיכות הסביבה כתוצאה מצריכה של בקבוקי הפלסטיק.
  • פתרון חסכוני וחכם מבחינה כלכלית, שכן יש לרכוש את המתקן עצמו בלבד.

מה החסרונות בהתקנת מיני בר מים בביתכם או במקום עבודתכם?

  • כמו כל מכשיר חשמלי גם מיני בר מים זקוק לתחזוקה שוטפת של החלפת מסננים ומטהרים, ניקיון, בעיות מכאניות ועוד.
  • התקנת מיניבר מים בבית או בבית העסק מחייבת פנייה לאיש התקנה מקצועי.
  • עלויות המכשיר הינן גבוהות ולא מתאימות לכל כיס.
  • כל תקלה מכאנית מחייבת פנייה לאיש מקצוע ועשויה לשתק את צריכת המים האיכותיים.

לסיכום, אם ברצונכם להרוות את צמאונכם במים טהורים, צלולים, טעימים והכי חשוב בריאים! רכשו מתקן מיני בר מים ביתי איכותי ומתקדם ותוכלו להפיג באחת את כל חששותיכם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024