פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מסנן מים - מסנני מים

תוכן [ הסתר ]

איכות המים הירודה בישראל מחייבת התקנה של מסנני מים איכותיים המתחברים לצנרת ולמערכת מי השתייה בכל בית בישראל. טיהור מים באמצעות מסנן מים היא השיטה החסכונית, היעילה והאיכותית ביותר לצריכת מים איכותיים, טעימים ובריאים לגוף ולנשמה.

בבואנו לבחור מסנן מים, חשוב להקפיד לדעת כיצד לרכוש את מסנני המים האיכותיים, העמידים והבריאים ביותר.

במאמר הבא, נייעץ לקוראנו כיצד לבחור את מסנן המים המושלם לבני ביתם.

מה זה בכלל מסנן מים?

מסנן מים הוא רכיב המתחבר למערכת הצנרת בביתכם שתפקידו לטהר את מי הברז ולסננם ממגוון החיידקים, הקוליפורמים, הוירוסים, האבנית, החלודה, המתכות, המומסים ושאר החרקים המצויים במי השתייה. מסנני מים שונים פועלים בשיטות טיהור מים שונות, כאשר כל מסנן מטהר מטפל בהמסה או סינון של מזהמים אחרים. לפיכך, טרם בחירת מסנן המים לביתכם חשוב לדעת מהם סדרי העדיפויות שלכם בנוגע למטהר המים הביתי שלכם.

רק כשתדעו אילו שיטות טיהור ואמצעי סינון מים קיימים בשוק המים הישראלי, תוכלו לבחור את מתקן המים הראוי והמתאים ביותר לצרכיכם.

אילו מסנני מים קיימים בשוק המים בישראל?

כפי שציינו קודם, בשוק הישראלי ישנו מגוון אדיר של מסנני מים המוצעים לצרכני המים הישראליים. כאשר קהל הצרכנים מתחלק באופן טיפוסי לארבעה: צרכני המים הביתיים, צרכני המים המוסדיים, צרכני הבית העסקיים וצרכני המים התעשייתיים.

מסנני המים הפופולאריים הנמצאים כיום בשימוש הם הבאים:

 • מסנני מים פחם – מסנן הפחם מטפל בשיפור טעמם של המים, סילוק ריחות הלוואי וסילוק הרעלים הבאים: כלור, כימיקלים, חנקות וחומרים אורגניים נדיפים.
 • מסננים בשיטת האוסמוזה ההפוכה – מסנן מים הפועל בשיטת אוסמוזה הפוכה הוא מסנן מים הלוכד את מגוון המומסים המצויים במים, לרבות: חיידקים, וירוסים, אבנית אך שומר על הרכיבים החיוניים המצויים במים, לרבות: מינרלים למיניהם.
 • מסנני מים מיקרוניים – סנני מים מיקרוניים אמונים על סינון חלודה, חול ולכלוך גס.
 • מסנני מינרליזטור - הוא למעשה סנן מים ייחודי המכיל אבנים מינראליות שמטרתו להוסיף מינראליים חיוניים למים.
 • מסנני אבנית - זהו סנן מים שתפקידו לסלק את האבנית המצויה במים.
 • מסנני מים קרמיים - זהו סנן מים העשוי חומר קרמי המסלק אבנית, חיידקים ועוד.
 • סנני ממברנה – הוא למעשה סנן מים הפועל אך הוא בשיטת האוסמוזה ההפוכה ויש ביכולתו לסנן חומרי הדברה, כימיקלים, מתכות ועוד.
 • סנני מים סיליפוס – הוא סנן מים המורכב מכימיקלים המונע אבנית.

מהם התקנים הבריאותיים בהם נדרשות חברות לייצור סנני מים לעמוד?

אם ברצונכם לרכוש סנני מים לביתכם, עסקיכם ועוד כל שעליכם לעשות הוא לבדוק האם מסנן מים האמור עומד בכל התקנים והבדיקות המחמירות של משרד הבריאות. לרבות עמידה בתקנים הבאים:

ת"י 1505.1, בדיקה הידרואלית מת"י, תקן ישראלי, אישור מכון מדעי, תקן איזו ישראלי, בדיקת רמת מים, אישור FDA, תקן איזו בינלאומי, אישור NSF, אישור משרד הבריאות, בדיקות מיקרו להרדלס 1,2,3 ועוד.

מסנני מים אשר נמצאו כעומדים בתקנים הבריאותיים המחמירים הללו, באמצעות בדיקות מעבדה מחמירות, הרי שהם מומלצים לשימוש ביתי וכדאי להתקינם.

פרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת קניית מסנן מים:

לפני שאתם מחליטים לקנות מסנני מים, ראוי לשקול את הפרמטרים הבאים ולראות האם מסנן המים הנבחר אכן יוכל לספק לכם את הצרכים השירותיים והבריאותיים באשר לצריכת המים השוטפת של כל בני הבית.

 • עמידה בתקני הבריאות.
 • טיפול כוללני במגוון מומסים.
 • עלות אחזקה זולה.
 • רכיב קומפקטי ובלתי מזיק לסביבה.
 • שירות לקוחות אישי, מסור ומיידי.
 • מסנן מים באיכות גבוהה.

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתקין מסנן מים או מסנני מים בביתכם אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק מקיף טרם רכישת המסנן.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024