פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מפוחים תעשייתיים - סוגים ותפקידים

תוכן [ הסתר ]

תפקידן המרכזי של מערכות האוורור הוא לשנע את האוויר מהמבנה על מנת לטפל בו, לסנן אותו ולהחליף אותו באוויר נקי ורענן. מפוחים תעשייתיים הם הלב הפועם של מערכות האוורור התעשייתי והם משמשים להליך הנעת האוויר. המפוח התעשייתי כולל שלושה מרכיבים עיקריים: בית המפוח, מנוע ומאיץ. כאשר כל סוגי המפוחים ניתנים להרכבה כיחידה עצמאית או כחלק אינטגראלי ממתקן סינון או ממערכת תעלות לשינוע אוויר.

מפוחים תעשייתיים הם מפוחים אשר מיוצרים בהתאמה לתעשייה והם בעלי יכולת עמידות גבוהה בתנאי עבודה קשים ולאורך זמן רב. השימושים של המפוחים בתעשייה הם רבים ומגוונים וביניהם: פינוי אוויר מזוהם, אוורור, שינוע מוצרים וחומרים ועוד. ישנם שני סוגים עיקריים של מפוחים תעשייתיים, מפוחים ציריים ומפוחים צנטריפוגליים. שני סוגי המפוחים הללו מתאימים גם לפעולות של אוורור בתים פרטיים. מבחינת עלויות –עלויות התפעול ועלויות התחזוקה של המפוחים נמוכות מאד מה שהופך את עבודתם ליעילה וזולה לאורך זמן. יעילותם של מגוון המפוחים התעשייתיים הינה בשאיבתם ופליטתם של מזהמים ובהענקת סביבת עבודה ומגורים

בריאה ונעימה יותר במספר דרכים:

  • פינוי עשן.
  • פינוי ריחות רעים.
  • אוורור על ידי תחלופת אוויר מזוהם באוויר נקי.
  • ייבוש אוויר.
  • שאיבת גזים רעילים.
  • שינויים בלחץ האוויר. 

מפוחים צנטריפוגליים.

מפוחים צנטריפוגליים מתאימים לתנאים של עבודה ממושכת ולכן לרוב משתמשים בהם לשינוע אוויר בערובות, בתעלות ובמערכות סינון אוויר. מפוחים אלה משמשים גם לצרכים של סינון אוויר מריחות רעים ופינוי של עשן ממבנים ולכם נעשה בהם שימוש רב בקונדיטוריות, במסעדות ובבתי מלון. מאחר שהם יעילים לשימושים שונים ומגוונים, הם משולבים במקומות רבים בתעשייה, בחקלאות וגם במגזר הפרטי: בקניונים, בבנייני משרדים, במועדונים, בבתי מלון, בחניונים ועוד ועוד. 

מפוחים ציריים.

אחד היתרונות הבולטים של המפוחים הציריים הוא היכולת להעביר כמויות עצומות של אוויר ולכן הם לרוב משמשים למטרת ביצוע אוורור במבני תעשייה וחניונים גדולים וגם בבתים פרטיים.

מפוחים מושתקים.

מפוחים צנטריפוגליים אשר מצוידים בשכבת בידוד אקוסטי לצורך הפחתת הרעש.

מפוחי תעלה.

מפוחים צנטריפוגליים אשר מותקנים במערכת של תעלות לשינוע אוויר. יתרונם הגדול בהעברת אוויר למרחקים גדולים בשקט יחסי.

מפוחים מוגני התפוצצות

מפוחים אלו מיועדים לעבוד בסביבה הכוללת גזים נפיצים.

מפוחים לפינוי עשן.

מפוחים אלו מתאימים לעבודה בטמפרטורות קיצוניות (עד כ – 400 מעלות) ומיועדים לפעולה מהירה של פינוי חום ועשן במקרה של דליקה.

כל סוגי המפוחים מתוכננים ומיוצרים בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח ובהתאם לדרישות המבנה אליו הם מיועדים. במבנים הסובלים מאוויר רווי עשן או שמן תתווסף למפוחים גם מערכת סינון אוויר רב שלבית אשר תפקידה יהיה למנוע מהחלקיקים שבאוויר להגיע אל המאיץ. כאשר הצרכים יהיו מתן אוורור למבנה, נתאים מפוח בעל ספיקת אוויר גבוהה ורמת רעש נמוכה. בכל מקרה, ישנה אפשרות להציב את כל סוגי המפוחים בתאים אקוסטיים ייחודיים ובכך להפחית באופן משמעותי את רמת הרעש הסביבתי הנגרם כתוצאה מפעילותו של המפוח.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024