פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

משאבות מים - סוגים ושימושים

תוכן [ הסתר ]

אנחנו חיים מידי יום סביב מכשירים, פיתוחים ואביזרים שלרוב איננו מודעים לקיומם - אך הם אלו שמאפשרים לנו חיים תקינים ובאיכות גבוהה, אליה אנו רגילים כבר שנים. דוגמא אחת לאותם מוצרים 'נעלמים' היא משאבת מים, בלעדיה לא היינו נהנים מהרבה מאוד מותרות. משאבות מים הן למעשה הבסיס להרבה מהדברים בהם אנחנו משתמשים מידי יום, בין אם בבית או בכל מקום אחר.

משאבות מים - שימוש נרחב יותר ממה שאפשר לחשוב

נדמה כאילו הביטוי משאבות מים מתייחס למכשיר אחד: משאבה אשר שואבת מים לשתייה או לרחצה, ומביאה אותם, בעזרת מקור אנרגיה כזה או אחר, עד לפינו או לראשינו. אז אמנם זהו אחד מתפקידיה של משאבת המים, אך בהחלט לא רק.

ברור מדוע אנחנו מניחים כך: אנו לרוב חושבים רק על הדברים אשר אנחנו מכירים מהחיים הפרטיים שלנו. מה שנמצא מסביב, ובעיקר מה שפועל מתחת לבטן האדמה או במבנה סגור (כמו שקורה ברוב המקרים כאשר מדובר בתשתיות), פשוט לא נראה לנו.

אם כן, משאבות מים מגיעות בשלל ייעודים, תפקידים, צורות ושיטות שאיבה. לכל משאבה יש את היתרונות והחסרונות שלה כמובן, כאשר לעיתים ישנן אף כאלו המשלבות כמה שיטות או דרכי פעולה. אלו המשאבות הנפוצות והמוכרות ביותר לאנושות (גם אם חלקן פחות נמצאות בשימוש בעולם המערבי המודרני):

  • משאבות ידניות - אי שם לפני עשרות ומאות שנים, זו הייתה הדרך לשאוב מים מבורות או בארות: אוחזים בידית המשאבה, ומורידים אותה מספר פעמים מטה. הפעולה הזו מתקשרת לחלק המשאבה שנמצא בתוך המים, וכך מעלה את המים במעלה הצינור אל הדלי או אל האדם אשר מבקש לשתות. מדובר במשאבות פשוטות למדי, אך זו גם הסיבה מדוע הן נחשבות לעמידות מאוד. במקומות מסוימים ברחבי העולם, עדיין נעשה שימוש במשאבות כאלו.

אלו רק מספר סוגים של משאבות מים אשר קיימים כיום בשוק. ניתן למצוא אותם במקומות רבים, ממש מתחת לבית שלנו ואף בתוכו, אך ברור כי הייעודים, ההספקים והעוצמות שונים. כל אדם אשר זקוק למשאבת מים, יחשוב מה הם הקריטריונים הדרושים לעבודה, ועל פי זה יבחר את המשאבה המתאימה לו.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024