פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

מתקן מים - מתקני מים

תוכן [ הסתר ]

עם עליית החשיבות לנושא המים ואיכות הסביבה בישראל, יותר ויותר ישראלים בוחרים להתקין בביתם מתקן מים לצריכת מים אישית או מתקני מים תעשייתיים המשמשים מפעלים, מוסדות וגופים ציבוריים.

קניית מתקן מים ביתי כרוכה בשיקולים רבים ובהוצאה כספית לא קטנה, ולכן חשוב לדעת מהן האופציות העומדות לפניכם בעת קניית מתקני המים לבית, למשרד או למפעל.

אילו מתקני מים משווקים כיום לציבור הרחב בישראל?

התפתחות שוק המים בישראל ואיכות המים הירודה בישראל, הובילה לצמיחתן של חברות מים רבות המספקות שירותי מים לקהל הישראלי. רוב החברות המשווקות מתקני מים מספקות את מתקני השתייה הבאים:

  • מיני בר – אלו מתקנים מסוג מיני בר הם מתקנים קומפקטיים המיועדים לשרת צרכנים פרטיים, עסקיים ומוסדיים ומותקנים לרוב בפינת הקפה או בחלל המטבח של הלקוח. מתקני המיני בר מגיעים לרוב במבחר גדול של צבעים, עיצובים ודגמים אסתטיים המשתלבים בכל חלל.
  • מיני בר מים – מתקן מים זה הינו מתקן עומד הניצב על הרצפה ללא צורך במשטח, מעמד מיוחד או שולחן. מדובר במתקן מים המתאים במיוחד למשרדים, מתחמים ציבוריים, קליניקות וחדרי המתנה או כל חלל שאין בו מטבח מאורגן.
  • מתקני מים תת כיוריים – מתקני המים הללו מתחברים לברז המים הרגיל ובאמצעות מסנני מים מתקדמים והליך של טיהור מים מפיקים מים איכותיים, צלולים וטעימים. ההבדל בין מתקן המים התת כיורי למתקני המיני בר הוא כי המתקן התת כיורי איננו מקרר או מחמם את מי השתייה אלא רק מטהר אותם.
  • מתקני המים המוסדיים - מדובר במתקני מים המיועדים לגופים תעשייתיים גדולים או למוסדות ציבוריים גדולים כגון: בתי ספר, חדרי אוכל ומפעלי תעשייה. מתקנים אלו מיועדים לספק כמות גדולה של מי שתייה מטוהרים ומסוננים הדורשים מינימום אחזקה ומקסימום איכות.

מהם הפרמטרים לבחירת מתקן מים לשימוש ביתי, משרדי או מוסדי?

הפרמטרים לבחירת מתקן המים לשימוש פרטי או ציבורי הם הקריטריונים הבאים:

  • מוניטין, וותק ואמינות ספקית מתקן המים - כמו בכל תחום שירותי, וותק החברה המוניטין ומידת אמינותה של חברת המים המספקת שירותי מים, הוא שיקול קריטי בעת בחירת החברה המיועדת. הקפידו לבחור בחברת מים לפי המלצתם וניסיון העבר של חברים, קולגות ושכנים.

לסיכום, אם ברצונכם לשתות מים בריאים בלי להסתבך בבקבוקים מיותרים התקינו מתקני מים או מתקן מים בביתכם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024