פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

ניהול וועד בית – בידי מי נותנים את המלאכה?

תוכן [ הסתר ]

ניהול וועד בית איננו עניין של מה בכך ויעידו על עניין זה חברי וועד בית של בניינים רבים. מדובר על הרבה מאוד טרדות הקשורות לתחזוקה ופיננסים, ולא תמיד דיירי הבית משתפים פעולה אחד עם שני. במדינת ישראל ישנם הרבה מאוד בתים משותפים ולרוב הדיירים הם אלה שבוחרים את אנשי וועד הבית, או שמי מהדיירים רותם עצמו למשימה, אולם לא כולם באמת יודעים את המלאכה.

המשימה איננה פשוטה!

כפי שכבר נאמר, ניהול וועד בית איננו עניין של מה בכך, אנשי וועד הבית נדרשים לא רק לזמן פנוי אלא גם לידע וניסיון בתחום, ובינינו, כמה כאלה יש? יש לדעת כיצד להתנהל אל מול הדיירים, כיצד להתנהל אל מול בעלי מקצוע ואפילו לנהל עימם מו"מ, וכיצד להתנהל מבחינה פיננסית. באסיפה משותפת יקבעו הדיירים מיהם אנשי וועד הבית. כמו כן, באסיפות המשותפות קובעים את דמי וועד הבית, לעיתים די קרובות יש על כך וויכוחים וישנם דיירים שלא קל לגבות מהם את דמי וועד הבית. כמו כן, באסיפות המשותפות דנים על כל ההוצאות כמו הוצאות ניקיון, אחזקה של המעלית, עבודות גינון באם ישנן כאלה ותחזוקה שוטפת (מידע נוסף בנושא במדריך לניהול ועד בית באתר המידע הממשלתי).

כאשר מדובר על נושאים מהותיים, נדרשת אסיפת דיירים עם נוכחות של שני שליש מדיירי הבניין. לרוב מדובר על נושאים כמו עבודות שיפוץ, על דלת כניסה חדשה, על החלפת מערכת האינטרקום, על זיפות הגג, אולי החלפת חברת ניקיון או החלפת אנשי מקצוע, ביטוחים ועוד נושאים מהותיים אחרים.

שירותי חברת אחזקת מבנים

שירותי ניהול וועד בית ניתנים גם על ידי חברות אחזקת מבנים והתמורה שווה כל שקל. מדובר על גורמים מקצועיים ומנוסים בניהול וועד בית ובתחזוק הבניין, עניינים שגוזלים זמן רב וגורמים לכאבי ראש לא מועטים. מדובר על התנהלות פיננסית, על התנהלות מול אנשי מקצוע, במידת הצורך התנהלות מול עו"ד או רואי חשבון. החברות הללו דואגות לנושא ניקיון הבניין, עבודות גינון באם ישנן כאלה, פחי אשפה, מעלית, דמי וועד בית, ביטוחים, שיפוצים, עבודות חשמל ועבודות אינסטלציה, כל הדיירים בהחלט יכולים לישון בשקט בידיעה שיש מי שדואג לבניין.

נכתב באדיבות אביגדור כחלון המתמחים בניהול וועד בית.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024