פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

ניקוי מכונות קפה - כל מה צריכים לדעת כדי להילחם באבנית

המדריך השלם לניקוי מכונות קפה

זכרו מה המכונה היפה הזו מביאה לחייכם בכל יום – טלטלת הזהב המקסימה, העשירה והנוזלית של עונג המכיל קפאין. ממש כמו בברז שלנו בבית, אבנית יכולה להצטבר גם במכונת הקפה. אבנית זו הינה אחת מהצרות הגדולות ביותר של מכונות הקפה, ויכולה להשפיע על תפקודה של המכונה, לפגוע במחשוב, בצנרת ובטעם הקפה. 

אבנית עלולה לסתום את המכונה ולגרום לנזק חמור. שלא לדבר על זה שהיא יכולה להשפיע על טעם הקפה לו כולנו זקוקים כל בוקר. לא משנה איך המים שלכם נראים (וגם אם אתם משתמשים במים בבקבוקים), כדאי לנקות את האבנית ממכונת האספרסו שלכם על בסיס קבוע.

זהו צעד יזום לשמירה על המכונה שלכם תקינה ומתפקדת – מה שמתורגם לשמירה עליה ועל אורח החיים שאתם כל כך אוהבים, המבוסס על כך שהמכונה שלכם עובדת היטב והקפה שלכם טעים ונהדר.

מעבר לחשיבות של ניקוי האבנית נזכיר כי יש לנקות את מכונת הקפה מכל שאריות החלב, הקפה והחלקים החשופים לאבק ולכלוך. אי ניקויים יכול גם הוא לפגוע בתקינותה של המכונה ובטעמו של הקפה שלכם. מכונה נקיה היא מכונה שמייצרת קפה טעים!

 צעד אחר צעד: המדריך לניקוי מכונת הקפה שלכם

 כתלות  בסוג מכונת הקפה שלכם, יכול להיות שיש לכם מחזור ניקוי והתייבשות אוטומטי. אם כן, אתם יכולים לשמוח, אין צורך בניקוי ידני של המכונה. אם לא, מזל שניגשתם למדריך לניקוי מכונת הקפה. ש

  1. החליטו במה תשתמשו כדי לנקות את האבנית ממכונת האספרסו

ישנם מוצרים ביתיים רבים שיכולים לסייע לנקות את האבנית. כך, חומצת לימון, חומץ ומיץ לימון הם כולם טבעיים ויכולים לנקות את האבנית שהצטברה אם ברצונך לעשות בעצמך את ניקוי מכונת הקפה, זה הוא הפתרון הטוב ביותר. בנוסף, ישנם מוצרי ההפחתה המיוצרים באופן מסחרי – אבקות, טבליות וכו' – שאם אתם מחליטים להשתמש בהם צריכים לבדוק שגם הם טבעיים לחלוטין.

  1. שימוש בחומצה לניקוי האבנית

בהתאם לסוג המוצר שנבחר – חומצה תוצרת בית או מוצר מתוצרת מסחרית – ייתכן שיהיה שלב נוסף. אם משתמשים בחומצת לימון, יש לערבב את אבקת החומצה עם מים; אם בחומץ, יש לדלל אותו במים – ואם אתם משתמשים במוצר מסחרי, אנא עקבו אחר ההוראות.

  1. בעוד שכל מכונה שונה, התהליך הכולל זהה. בתחילה, יש למלא את מאגר המים שבגב המכונה בתמיסת הניקוי (התערובת עם המים) – כך ניתן לוודא שתמיסת הניקוי החומצתית נכנסת לכל אותם מקומות שמי הברז נכנסים אליהם. מילוי מאגר המים יוודא שהחומצה נכנסת לכל אותם מקומות בהם הצטברה אבנית.
  2. שטיפת המכונה

לאחר ששטיפת החומצה שצוינה לעיל בוצעה, יש למלא את מאגר המים רק במים טהורים ולעשות זאת שוב. כך, תוכלו לוודא שלא נשארה טיפת חומצה בתוך מערכת המכונה, ותוכלו ליהנות שוב מכוס קפה מרירה ומרעננת.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024