פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

סולר להסקה - הסקה בסולר

סולר הוא דלק נוזלי אשר נוצר כתוצאה מזיקוק נפט. בתחילה נסביר לכם קצת מידע הכרחי על נפלאות הסולר.

כדי לזקק סולר יש צורך לחממו בין 200 מעלות ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות של דלק הסולר הוא 850 גרם לליטר, כך שהוא חומר דחוס הרבה יותר מבנזין, אשר בעל צפיפות של 720 גרם בלבד לליטר. כשסולר בוער, הוא משחרר כ-40 מגה ג'אול אנרגיה, בעוד שבנזין משחרר רק כ-35. זהו אחד היתרונות של הסולר על בנזין ועל צורות אחרות של אנרגיה, ולכן גם יש שימוש של סולר להסקה.

למרות שסולר מזהם פחות מבנזין, כחומר הסקה הוא מהחומרים המזהמים ביותר. רוב האנשים מכירים את הסולר מההסקה בצבא, בו משתמשים בסולר להסקה של אוהלים בזמן החורף. הסולר פולט פחמן לאוויר, שגורם להתגברות אפקט החממה. אפשר להפוך סולר לפחות מזהם, על ידי זיקוקו, אולם תהליך זה צורך כסף.

סולר מורכב משרשרת פחמימנים C12H26. כלומר 12 אטומי פחמן המעורבבים יחדיו עם 26 אטומי מימן.

הסקה בסולר עובדת על ידי שימוש במנוע דיזל.

חימום הבית בחורף זה נושא כאוב בעיקר לבעלי מיעוט אמצעים, משום שעולה המון כסף לחמם את הבית. גם בעלי משכורות ממוצעות מתקשים לעיתים לשלם את חשבון החשמל. העלאת מס של הסקה בסולר גרמה להרבה אנשים להתלונן. ב-2009 המס הצפוי של הסולר והנפט אמור לעלות ל-2.2 שקלים לליטר- עליה מהמחיר הקודם של 58 אגורות. אישית אני מאוד בעד העליה. סולר ונפט הם הגורמים העיקריים לזיהום אוויר והתחממות גלובלית, כך שגם עם זה יקשה על כמה משפחות, זה יכול להציל חיים.

לסיכום, הסקה בסולר היא דרך מזהמת אך זולה לחימום הבית, ויש לשקול בחיוב דרכים אחרות לחימום הבית, כגון שימוש בסוודרים באזור הבית.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024