פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

לא כל עיצוב פנים דורש השקעה כספית רבה ושכירת מעצב פנים. מדריך זה נועד לתת לכם מספר רעיונות לשיפור המראה של הבית מבלי שתזדקקו לעזרה של בעלי מקצוע. אלו הם הטיפים הכי נפוצים בעיצוב הבית:

עיצוב פנים: יצירת נקודת מרכז בכל חדר

הטיפ הפופולרי ביותר בעולם יתכן שהוא יצירת מרכז פוקאלי בחדר, משום שזה נותן לחדר אופי ומראה ייחודי, וגורם לעיצוב הפנים לשרת מטרה אחת. כשנכנסים לחדר או חלל, מרגישים בנוח אם יש מקום בו העיניים יכולות להתמקד. במקום זה אפשר להציב תמונה גדולה ומוארת מהצד, פריט ריהוט מרכזי, או אף חלון הצופה לנוף בחוץ. כל מה שמסביב לנקודת המרכז צריך להתייחס אליו ולדבר איתו. עיצוב פנים מדבר על לתת אופי לכל חדר, ועל ידי יצירת נקודת המרכז אופי זה נעשה פשוט יותר.

ערבוב של צבעים

תגידו שלום לחדרים האחידים הצבועים בלבן האופיניים כל כך לבית הישראלי. עיצוב פנים נותן לכם חופש לבחור מבין עשרות אלפי צבעים פוטנציאליים. לפני ביצוע עיצוב פנים כדאי להכין פלטת צבעים שתשרת אתכם אחר כך בבחירת הצבע וצבעי הפריטים והרהיטים בחדר. עיצוב פנים של צבעי החדר נוגע לא רק לצבעי אחידים אלא גם למפוספסים ומנוקדים, וכל מיני דוגמאות שונות הנראות בבדים, שטיחים או כל פריט אחר בחדר.

סוג החומר

מלבד צבעים, גורם נוסף שמשפיע מאוד על עיצוב פנים ועל מראה החדר הוא סוג החומר והבד. ישנם חומרים גסים למגע, מחוספסים, חלקים, בעלי גימור או רקומים. לכל מרקם וטקסטורה יש מאפיין עיצובי משלהם, וכדאי להתאים את הטקסטורות הנ"ל גם לצבעים שאתם בוחרים.

בחירת סוג הבד

ברוב החדרים הבדים מופיעים בוילונות, על ספות, כורסאות ושולחנות. בעוד שקטיפה כהה כבדה יכולה לתת מראה מכובד וקלאסי לחדר, בדים בהירים וקלילים יותר ישנו את האווירה ויהפכו את החדר לבהיר וצעיר יותר. ניתן להתאים בד לכל חדר, גיל או מטרה. כותנה היא טובה לבדים עם דוגמאות, ומאפשרת מגוון של הדפסים אפשריים. אידיאלי להשתמש בחומר זה עבור וילונות, רהיטים ופריטי נוי. בדי ניילון ופוליאסטר יכולים להדמות לבדים טבעיים, ויתרונם בעמידות שלהם. בדי דנים ג'ינס מעניקים מראה קליל ולא רשמי במיוחד לסביבת חדרי ילדים.

עיצוב פנים הוא גם אחסון

פתרונות אחסון זה עבודה של עיצוב פנים, לא רק של המנקה. ישנם מעצבי פנים שיוצרים פתרונות אחסון יצירתיים, ואין סיבה שאתם לא תוכלו. מדפים תלויים מאפשרים לאחסן פריטים מבלי לגרוע מהחלל בו משתמשים בחדר. חשוב להציב את המדפים במקום לא גבוה מדי כך שניתן יהיה לגשת אליהם בקלות. גם ארונות קיימים יכולים לעבור עיצוב פנים, על ידי סידור הפריטים בהם לפי צבע, למשל, או זריקת פריטים שלא נעשה בהם שימוש. כיום יש רהיטים כמו כורסאות או שולחנות שבאים עם אחסון נסתר שאפשר לנצל. כך הרהיט מנוצל כפליים.

עיצוב פנים עונתי

על ידי שינוי של צבעי החדר, הפריטים בו, התאורה והסיגור אפשר לחדש מראה של חדר ולהתאימו לעונה המתאימה. כך חדר חורף צריך להיות מעוצב חמים, עם צבעי חום ואדום, בעוד שחדר קריר לקיץ יחסוך לכם בהוצאות החשמל. כיסוי ספה בעל שני צבעים שונים בשני צדדיו הוא דוגמה מצוינת לשינוי בחדר שמתרחש בן-רגע.

אתרים מומלצים בתחום עיצוב פנים

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה