פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

עיצוב פנים דירה - עיצוב דירות

תוכן [ הסתר ]

במאמר הבא נציג מדריך מקיף על עיצוב פנים של דירה. עיצוב פנים הוא תחום רחב ביותר, וכאן אנו רק מנסים לגעת בנושא ולתת לכם טיפים בסיסיים שיעזרו לכם בעיצוב פנים של הדירה בה אתם גרים, מבלי הצורך להזמין בעלי מקצוע או מעצבי פנים בתחום.

כאשר אתם ניגשים לפרויקט עיצוב פנים של דירתכם, נסו לחלק זאת לסעיפים קטנים של שינויים. כל חדר יכול לקבל אופי ועיצוב שונה, גם חללים מאוד קטנים יכולים להעניק לקומה מראה גדול יותר. בעיצוב פנים של דירה כדאי לנצל כל חלל, גם חדרי ארונות שבדרך כלל לא כוללים כל חשיבה של עיצוב פנים. תוספת של תאורה ושינוי של הצבעים בחדרים השונים של הדירה יכולים לעזור לשינוי זה.

עיצוב פנים של תאורה וריצוף

עיצוב פנים בדירה כולל אלמנטים שונים, שלא בהכרח נוגעים לשינוי של הפריטים בחדר. אם יש לכם שטיח שקשה מאוד לנקות, או תאורה שלא מחמיאה, אתם חייבים להבין שהם משפיעים מאוד על עיצוב הפנים של הדירה, וכדאי לשקול להחליפם.

יש צורך להתאים את צבעי הקירות לשטיחים ולרהיטים בדירה, וכמו כן לדאוג שהתאורה תחמיא לאווירה בחדר. בצורה זאת החדר נדמה להיות גדול ורחב יותר, והתחושה בו נעימה יותר. תאורה עילית היא בדרך כלל פונקציונלית, אך היא איננה מספיקה כדי להעניק לחדר עיצוב פנים מושך. על ידי הוספת תאורה צידית אפשר להבליט מאפיינים אסתטיים בחדר, וכן להאיר חדר חשוך מדי באור נעים.

חדרים שטוחים בדירה

ברוב הדירות יש חדרים שטוחים ומשעממים. חדרים אלו פוגעים בעיצוב פנים של כל הדירה. תזהו חדרים אלו בכך יהיו בחדר רהיטים ופריטים מסוגים וצבעים שונים, ללא כל קשר ביניהם. צבע הקירות בחדרים אלו הוא בדרך כלל לבן, והתמונות אינם מחמיאות לשאר החדר. יותר מכל אלו, עיצוב פנים מוטעה ניתן להבחנה על ידי ההרגשה שמקבלים כשנכנסים לחדר, אם הוא מזמין פנימה ומעניין או נראה כמו חדר מלפני מאה שנים.

חדרים תפלים אלו יכולים לקבל שדרוג משמעותי על ידי צבע חדש. רצוי שהצבע יתאים לפריטי החדר אך גם יהיה חזק מספיק כדי לרומם את עיצוב הפנים של החדר קדימה. דרוש אומץ כדי לצבוע את הקירות בצבע עז כמו צהוב או אף זהב, אבל התוצאה הסופית משתלמת. מה גם שתמיד אפשר לצבוע מחדש.

הצבע החדש יכול להסיט את המבט מהרהיטים הלא מעודכנים. אם מוסיפים תמונה ממוסגרת המתאימה לצבע החדש, זה יכול אף להוסיף להוספת הפרטים לחדר שהיה משעמם, וזה מאפשר לתת לחדר נקודת מרכז עיצובית.

הפריטים הקטנים בעיצוב הדירה

מה שבדרך כלל מזניחים במהלך עיצוב פנים בדירה הוא את הפרטים הקטנים.

הוספת טיילים חדשים מעוצבים לחדר האמבטיה, למשל, מאפשרת לעדכן את מראה החדר בעלות מאוד נמוכה. נסו שהפריטים שאתם מוסיפים יהיו שייכים למוטיב כלשהו השייך לעיצוב החדר ועיצוב הדירה כולה. יש מעצבים אשר בוחרים תמות, כגון המערב הפרוע, שעוזרים להם לבחור את הפריטים בעיצוב החדר.

עיצוב פנים של קירות הדירה

אל תפחדו להתנסות עם צבעים עזים יותר! צבעי פסטל וקרם בסופו של דבר לא יעשו הבדל רב ושינוי מהותי מקירות לבנים. כדי להגביר את האפקט צריך לבחור צבעים חזקים ובולטים יותר כמו כחול מרין, או להתאים מספר צבעי פסטל שונים.

אחסון משפיע על עיצוב פנים של דירה

לאחסון יש השפעה בלתי מבוטלת על עיצוב הבית הכולל. אם אפשר, נסו לארגן אחסון פנימי מוסתר שלא יגזול מקום מהחדר. זה חשוב במיוחד במקרה של דירות קטנות. מה שיכול גם כן להגדיל את מראה הדירה היא יישור של זוויות ופינות שאינן נחוצות בדירה.

לסיכום, עיצוב פנים בדירה לא חייב לעלות הרבה כסף. עם שינויים בצבעי הקירות, בתאורה, במיקום פריטים קטנים ובעוד שינויי מיקום קטנים אפשר ליצור חדר עם עיצוב פנים חדש לגמרי.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024