פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

פינות אוכל - עיצוב פינת אוכל

תוכן [ הסתר ]

פינות אוכל הן מקום מאוד מרכזי בבית. מכיוון שרוב האינטראקציות החברתיות בבית מתרחשות על יד פינת אוכל, חשוב להשקיע ולבחור את פינת האוכל המתאימה לכם ולמשפחתכם. כשאנשים קונים פינות אוכל, זוהי בדרך כלל השקעה לטווח ארוך, משום שפינות אוכל אמורות להחזיק מעמד שנים רבות. חבל שתחליט על שולחן אוכל במהלך סופ"ש, כי הוא ישאר איתך הרבה שנים. ההמלצה הראשית שלנו בנוגע לבחירת פינות אוכל היא: בקרו במספר חנויות לעיצוב וחנויות רהיטים לפני בחירת פינת האוכל הסופית, וקבלו הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע בתחום. כמו כן צפו בתמונות של פינות אוכל באתרי אינטרנט ובקטלוגים שונים. ישנם אתרים שמאפשרים לך לבחור מודל פינת אוכל ספציפי, ולברר את העלויות לפני ביקור בחנות. המלצות של גולשים אחרים שדירגו את פינת האוכל יכולה גם לתת מידע רלוונטי שתעזור בהחלטה.

יש מספר גורמים המשפיעים על ההחלטה לקנות פינות אוכל:

גודל

אולי הגורם המשמעותי ביותר בבחירת פינות אוכל הוא גודל השולחן ופינת האוכל. שולחן האוכל צריך להיות בגודל ובהתאמה נכונה לממדי חדר האוכל. חדר אוכל קטן נראה מטבי עם שולחן קטן, וחדר אוכל גדול עם שולחן גדול. כדי לאפשר ריווח שיהיה נוח לסובבי השולחן, השאירו מרווח של לפחות 1.25 מטר בין קצוות השולחן. אם השולחן הוא ליד קיר, או אם הוא איננו ליד מקום שעוברים בו אנשים, אפשר לצמצם את המרווח ל-90 ס"מ.

פינות אוכל אמורות להיות בגדלים של בערך מטר לרוחב. שולחן קטן יותר איננו מאפשר מקום בשביל האוכל, ושולחן רחב מדי מקשה על שיחה בין יושבי השולחן.

קיבולת

למרות שהשולחן צריך להתאים לחדר, יותר חשוב שיתאים לצרכיך ולצורכי משפחתך. שאלות אלו יעזרו לכם לגלות מהם המאפיינים ששולחנכם יצטרך לספק:

  • מהי תכיפות השימוש של פינות האוכל?
  • כמה אנשים ישתמשו בשולחן?
  • האם אתם מארגנים ארוחות פעמים רבות, ומארחים בביתכם בתכיפות?
  • האם השימוש העיקרי של השולחן יהיה לארוחות משפחתיות?
  • אם אתם מארחים הרבה אנשים אבל לעתים רחוקות, יתכן שכדאי לשקול שולחן שאפשר לפתוח ולהגדיל.

כדי לתכנן נכון את גודל השולחן לפי כמות הסועדים, השאירו כ-60 ס"מ רוחב לכל סועד.

  • אם יש לכם חדר אוכל גדול, תוכלו לקנות שני שולחנות, ולאחד אותם במידת הצורך.

צורה

שולחנות מלבניים הם הפופולריים ביותר, אבל יתכן כי תרצו לגוון את פינות האוכל בביתכם. שולחן עגול מקל על ניהול שיחה עם סובבי השולחן. כך גם תוכלו תמיד לשחזר סצנה מ-"אבירי השולחן העגול". שולחנות עגולים יעילים ליצירת אווירה חברתית פורה רק אם מדובר על קבוצה קטנה של אנשים. זאת משום שבין קבוצה של נאמר 10 אנשים יתכן קשר גם בין הקצוות המרוחקים של המעגל.

עיצוב פינות אוכל

פינות אוכל צריכות להיות בעיצוב אשר יהיה תואם לשאר העיצוב בבית. יש להתייחס לפריטי הריהוט האחרים, לצבע הקירות, לבדים ולעוד מאפייני עיצוב פנים בבית ובחדר האוכל. מכיוון שחדר האוכל מצוי בקרבת המטבח והסלון, יש להתאים את הצבעים והעיצוב במיוחד לחדרים אלו. אם הבית מעוצב בצורה מסורתית, יתכן שכדאי לשקול שולחן מסורתי או בעיצוב כפרי. אם הבית הוא עם עיצוב מודרני, יתכן שתתאים יותר פינת אוכל בעיצוב נקי וחלק. גם החומר ממנו עשוי השולחן צריך להיות תלוי בחומרים המצויים בבית. אתם יכולים לבחור בין שולחן עם עץ גם, שולחן מזכוכית או ממתכת או שולחן משולב, בהתאם למראה הכללי של הבית.

גימור פינות אוכל

הגימור של חדר האוכל יכול להיות מאוד מגוון. עצי אורן הם בעלי מראה צעיר ויומיומי יותר, בעוד שעץ אגוז בדרך כלל מעיד על עיצוב מסורתי, רשמי וכבד יותר.

גימור משפיע גם על עמידות שולחן העץ בפני שריטות וסדקים. שולחן מעץ הרבה יותר פגיע לשריטות משולחן מזכוכית. למרות זאת יש לזכור שתמיד אפשר לצפות ולהבריק עץ.

ישן או חדש?

בבית לפינות אוכל יש חשיבות רבה. בפינות אוכל שלנו אנחנו יושבים וסועדים עם האהובים לנו: משפחה ואף חברים, בפינות אוכל שבביתינו אנחנו יכולים להרגע לאחר יום עבודה ארוך ומייגע. בפינות אוכל אנחנו מבלים זמן לא קצר בכלל, שם אנחנו נרגעים, צוחקים, נהנים מאוכל טוב וממשקאות. למעשה פינות אוכל הם החלל הכי חשוב בבית, שם לבחירת הרהיטים יש משמעות. מסתם פינת אוכל שבה אתם אוכלים תוכלו להפוך את פינות האוכל שלכם למקום שבו אתם מארחים את האנשים הכי מיוחדים עבורכם. החשיבות בעיצוב נכון של פינות אוכל עולה על חשיבות של כל חדר אחר. לבחירה מושכלת שולחן וכסאות של פינות אוכל יש יתרונות רבים: כשאתם מתלבטים בין פינות אוכל והעיצוב שלהם זכרו כי פינות אוכל הם מקומות שבהם מסורת, ערכים וסגנון נפגשים.

כיום תוכלו למצוא פינות אוכל המשלבות עיצובים חדישים עם אלמנטיים מסורתיים או קלאסיים. לפינות אוכל רבות יש מאפיינים דומים: שולחנות פינות אוכל רבים הם גדולים וכבדים עם רגליים עבות מה שהופך אוטומאטית את שולחנות פינות אוכל לרהיט כבד ומעוטרים למדי אולם פינות אוכל יותר עכשוויות ומודרניות מאופיינות דווקא בשולחנות יותר קלים המעוצבים בפשטות מסויימת. למעשה פינות אוכל מודרניות מעוצבות יורת מתוחכמות עם זוויות חדות ותבנות גיאומטריות למדי.

השינויים בעיצוב פינות אוכל איננו בא לידי ביטוי רק בעיצוב כי אם גם בגימור, באופן שבו נוהגים בעץ, כמו גם בטקסטורה. פינות אוכל ישנות יותר שמות דגש רב יותר על עיצוב העץ עם גימורים של עץ כהה ומהגוני. כיום פינות אוכל יותר מעוצבות באופן יותר חופשי בכל הנוגע לגימורים. ניתן למצוא גימורי עץ שחורים, בצבע אספרסו וגוונים של לבן. לשימוש בעצים "מהונדסים" יש השפעה בעשורים האחרונים השפעה הניכרת בעיצוב פינות אוכל. גם הפורמייקה בה משתמשים כיום יש אימפקט על עיצוב פינות אוכל, כיום עושים שימוש במרקמים של משי, בוהקים כך שלא ניתן לחוש בכלל שמדובר בעץ.

לסיכום, זיכרו שבבואם לקנות פינות אוכל לביתיכם העיצוב העכשווי נוטה לפשטות, כל פינת אוכל שתמצאו אשר תיהיה מקושטת לא תיהיה פרי עיצוב עכשווי. בתקווה שתמצאו את פינת האוכל היפה ביותר בשבילכם.

שולחן חדש או ישן?

גורם משמעותי נוסף הוא האם השולחן שאתם קונים הוא ענתיקה או חדש. אם אתם קונים שולחן ישן כדאי לבדוק אותו בדיקה מדוקדקת. אם יש לו הארכות יש לבדוק שהם עובדים. כמו כן יש לבדוק אם מצויים חרירים שיכולים להעיד שיש או שהיו בשולחן תולעי עץ.

לסיכום, בחירת פינות אוכל היא עניין שמצריך הרבה שיקול דעת, אבל התוצאה הסופית יכולה להביא לשינוי מהותי במקום בו המשפחה מבלה את הזמן הרב ביותר יחד.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024